فرماندار کالیفرنیا ، گوین نیوزوم ، لایحه ای را برای محافظت از رسانه ها در برابر اعتراضات امضا کردگوین نیوسوم ، فرماندار کالیفرنیا ، لایحه ای را برای حمایت از حامیان اعتراض امضا کرده است.

می گویند در میان اعتراضات و تظاهراتی که کشور را در پی کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس مینیاپولیس فرا گرفت ، چندین روزنامه نگار مورد تیراندازی ، دستگیری یا تعرض مأموران اجرای قانون قرار گرفتند.

در اکثر موارد ، روزنامه نگاران رنگین در سرکوب خشونت آمیز دست داشتند انجمن ملی نویسندگان اسپانیایی زبان، باعث خروج SB 98 شد.

روزنامه نگاران که وظیفه گزارشگری خود را انجام می دهند ، ملزم به متفرق شدن هنگام دستور پلیس نیستند ، اما لایحه ای که توسط Newsom ، SB 98 امضا شده است ، حمایت های قانونی روزنامه نگاران را در این ایالت گرد هم می آورد.

به گفته کمیته گزارشگران ، این قانون حق شرکت خبرنگاران در تظاهرات اعتراضی را روشن می کند ، از حمله به آنها برای جمع آوری اطلاعات جلوگیری می کند و اعلام می کند که نمی توان روزنامه نگاران را به دلیل ماندن در این فرصت ها برای انجام وظایف خود تحت تعقیب قرار داد. در گزارش اولیهدیدگاهتان را بنویسید