قدرت احساسی؟ 11 راه برای غلبه بر آنها • Wellness Captain


عکس از کوره های شاتر استوک گرفته شده است

کنترل و درک احساسات شما فقط برای تعداد کمی از افراد نادر است (که به آن هوش ذهنی نیز گفته می شود). همانطور که احساس به موقعیت جدید پاسخ می دهد ، نحوه احساس ما نیز می تواند نحوه واکنش ما را تعیین کند ، و در بسیاری از موارد ، نتیجه نیز.

وقتی با احساسات خود سازگار باشید ، می توانید انتخاب های درستی داشته باشید ، روابط و ارتباطات خود را به صورت روزمره بهبود بخشید و آخرین ، اما مهمتر از همه ، مراقبت از خود باشید.

ویکی بوتنیک ، پزشک در تارزانا ، کالیفرنیا ، معتقد است که هر نوع احساسی اعم از شادی یا عصبانیت می تواند به حالت غیرقابل کنترل تبدیل شود. اما ، با برخی تجربیات زندگی و چند مثال ، می توانید بر احساسات خود استاد شوید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ، راهنمای آن را در اینجا پیدا خواهید کرد.

چگونه می توانید احساسات خود را کنترل کنید:

 1. تاثیر احساسات خود را درک کنید – احساسات عمیق برای احساس مهم است. و هر از گاهی طبیعی است که احساس غرق شدن در احساسات ، چه اتفاق خوب و چه بدی رخ دهد ، طبیعی باشد.
 2. هدف از تنظیم ، نه محدودیت – در حالی که نمی توانید احساسات خود را با یک چرخش کنترل کنید ، بنابراین می توانید خودتان را تمرین کنید. سرکوب یا سرکوب احساسات می تواند مانع دریافت و بیان احساسات شما شود. نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که بدانید چگونه می توانید بین کنترل احساسات خود و جارو کردن آنها زیر فرش تفاوت ایجاد کنید.
 3. دقیقاً آنچه را که احساس می کنید بیان کنید – وقتی چیزی شما را اذیت نمی کند ، ممکن است عادت داشته باشید کیسه زباله خود را بکوبید ، میز خود را لگد بزنید و انگشت پای خود را بشکنید. در آن لحظات ، بهتر است صحبت را قطع کنید و از خود بپرسید: در حال حاضر چه احساسی دارم؟
 4. همه احساسات خود را بپذیرید – اگر می خواهید در کنترل احساسات خود بهتر عمل کنید ، باید آن را نیز بپذیرید. افزایش احساس آرامش با احساسات به شما این امکان را می دهد که آنها را بدون هیچ واکنشی واقعاً احساس کنید.
 5. یک مجله احساسی داشته باشید – احساسات خود و پاسخ هایی را که برانگیخته اند بنویسید یا بنویسید که می تواند به شما کمک کند. در مواقع دیگر ، تنها کاری که باید انجام دهید مطالعه و به خاطر سپردن احساسات پشت افکار خود است. گذاشتن برگه هایی از آنچه قبلاً احساس کرده اید به شما امکان می دهد تا در مورد آن فکر کنید.
 6. یک نفس عمیق بکش – بعضی اوقات ما واقعاً قدرت نفس را درک نمی کنیم ، یا بسیار هیجان زده هستیم یا آنقدر عصبانی هستیم که نمی توانیم صحبت کنیم. اگرچه تنفس آرام ممکن است باعث خستگی ما نشود ، تمرینات تنفس عمیق می تواند به ما کمک کند تا خودمان را محکم کنیم.
 7. بدانید چه زمانی افکار خود را بیان کنید – زمان و مکان مناسب برای احساسات وجود دارد. چسبیدن به بالش در گرمای خانه ممکن است کمی درگیری و عصبانیت را از بین ببرد. در موارد دیگر ، اما بهتر است آن را برای خودتان نگه دارید. صرف نظر از میزان ناامیدی ، بهتر است بر سر رئیس خود فریاد نزنید.
 8. یک لحظه به خودتان فرصت دهید – فاصله گرفتن از احساسات می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که به شیوه های مناسب پاسخ می دهید. فاصله می تواند انواع مختلفی داشته باشد: شما می توانید یک موقعیت ناخوشایند را ترک کنید ، یا می توانید با حواس پرتی خود از این موضوع ، یک ذهن دور بین داشته باشید.
 9. سعی کنید مدیتیشن کنید – مدیتیشن می تواند به شما در رسیدن به آن سطوح هوشیاری نسبت به همه احساسات و تجربیات کمک کند. مدیتیشن به شما می آموزد که چگونه زندگی کنید و آن احساساتی که ممکن است شما را وسوسه کند نادیده بگیرید یا هنوز تحت فشار هستید.
 10. استرس را حفظ کنید – استرس کنترل احساسات شما را سخت تر می کند. به همین دلیل ، اگر با استرس زیادی روبرو هستید ، بهتر است ابتدا بر روی به حداقل رساندن تمرکز کنید تا بتوانید واضح فکر کنید. مطمئن شوید که به اندازه کافی می خوابید ، ورزش می کنید ، مدتی را در طبیعت می گذرانید و برای آرامش به کلاس سفالگری می روید.
 11. با پزشک صحبت کنید – آسیب های روحی طولانی مدت یا مداوم می تواند منجر به مشکلات روحی و روانی مانند اختلالات خلقی مرزی و اختلال دوقطبی شود. مشکلات کنترل عاطفی می تواند ناشی از استرس ، مسائل خانوادگی یا سایر عوامل اضطرابی باشد. فیزیوتراپیست می تواند شما را در این سفر راهنمایی کند و به شما کمک کند بهترین انتخاب ها را برای ثبات و آگاهی خود انجام دهید.

اگر از خواندن مقاله ما لذت بردید ، همچنین توصیه می کنیم بخوانید: 11 برنامه صبحگاهی پر انرژی برای حفظ سلامت ذهن شمادیدگاهتان را بنویسید