قرص آزیترومایسین – موارد استفاده ، عوارض جانبی ، روش ها ، هزینه ها و هشدارها – وبلاگ Credihealth


آزیترومایسین یک داروی تجویزی است که برای درمان عفونت ها و دستگاه تنفسی ، گوش ، پوست و چشم در بزرگسالان و کودکان استفاده می شود. همچنین می تواند برای درمان تب حصبه و سایر بیماری های مقاربتی مانند سوزاک استفاده شود. علاوه بر این ، عفونت های باکتریایی نیز قابل درمان هستند. قرص آزیترومایسین انواع مختلفی دارد ، از جمله Azithral ، Azee ، Zdy ، Azilide ، Azimax ، Zithromax و Azibact. بیماران نباید این میز را در صورت وجود الکل در بدن مصرف کنند. اگر قبلاً زردی یا مشکلات کبدی داشته اید ، قبل از استفاده از این دارو باید با پزشک مشورت کنید. تجویز دارو در دوران بارداری بی خطر است.

این تخته ماکرولید دارویی که برای درمان عفونت های مقاربتی مانند Chlamydia trachomatis ، Neisseria و غیره استفاده می شود. پزشکان همچنین این جدول را برای درمان علائم شبه آنفلوآنزای COVID-19 تجویز کردند و برای بیماران بسیار مثر بود. اثربخشی این دارو از بین بردن رشد باکتری ها است. اما در برابر بیماریهای ناشی از باکتری م effectiveثر نیست. آزیترومایسین به صورت قرص ، کپسول ، مایعات ، ژل ، کرم دور چشم و پماد موجود است. به دلیل مزایای درمانی ، این یک انتخاب رایج برای پزشکان و بیماران شده است.

بخشی از پزشکی

فرمولاسیون دارویی شامل نشاسته ، سدیم کراسکارملوز ، هیپروملوز ، لاکتوز مونارخات و آزیترومایسین مونوهیدرات است. مطالب مفید این است قرص آزیترومایسین آزالید یک کلاس کوچک از ماکرولیدهای شیمیایی است. محصولات دارویی معمولاً به صورت قرص ، کپسول ، کرم دور چشم ارائه می شوند. جدول معمولاً در مورد داروهای خوراکی حذف می شود.

همچنین بخوانید: قرص Zincovit – مزایا ، موارد استفاده ، عوارض جانبی و هشدارها

چگونه می توان آزیترومایسین خوراکی را دفع کرد؟

متخصصان پزشکی استفاده از این دارو را با تجویز پزشک یا پزشک توصیه می کنند. بیماران باید این دارو را با یا بدون غذا مصرف کنند و بیماران باید همزمان از آنتی اسیدهای حاوی منیزیم یا آلومینیوم استفاده کنند. مهم است که در مورد رژیم غذایی خود و غذاهایی که می خورید با پزشک یا پزشک عادی خود صحبت کنید. علاوه بر این ، مصرف این دارو را طبق دستور پزشک ادامه دهید. مصرف همزمان یک قرص برای سلامتی مفید است ، اما دوبار تزریق همزمان یا دوزهای زیاد مشکل را افزایش می دهد.

اگر روش به شکل مایع است ، بیماران باید دهان (مایع) را تکان دهند و دوز را با قاشق یا لیوان دارو اندازه گیری کنند. دور انداختن داروهای خود التهاب را افزایش داده و بهبود را متوقف می کند. داخل کیسه تزریق هست شما باید پودر را در یک لیوان آب مخلوط کنید. سپس سرعت را کم کرده و بنوشید. افراد باید این دارو را با مصرف 500 میلی گرم به مدت 5 روز در هفته مصرف کنند. ممکن است غذا مصرف شود یا نشود اما نباید به دیگران داده شود حتی اگر شرایط آنها شبیه به هم باشد.

برای بیماریهای مختلف استفاده کنید

قرص آزیترومایسین یک داروی ماکرولید تجویز شده است که توسط بسیاری از پزشکان و داروسازان به دلیل اثر درمانی م effectiveثر تجویز شده است. برای درمان علائم و بیماریهای زیر استفاده می شود:

 • برنامه ولگاریس: ولگاریس حاد یک عفونت پوستی است که به دلیل انسداد فولیکول های مو در پوست ایجاد می شود. ولگاریس باعث ایجاد سفیدی ، جوش سرسیاه ، جوش و کیست می شود.
 • میزان بیماری: بثورات و سفیدی روی پوست ناشی از باکتری ها ؛ بنابراین قرص آزیترومایسین برای درمان عفونت ها و عفونت های پوستی استفاده می شود.
 • عفونت های باکتریایی: ملتحمه باکتریایی عفونت چشم است که بر ملتحمه تأثیر می گذارد. قسمت سفید چشم های شما را می پوشاند و داخل پلک را خط می کشد. این عفونت باکتریایی بیشتر در کودکان مشاهده می شود و این دارو برای درمان عفونت های باکتریایی استفاده می شود.
 • مجرای ادرار درمان می شود: در مجرای ادراری ، اورتریت یک عفونت باکتریایی از تورم مجرای ادرار است. سروسیت همچنین تورم دهانه رحم است. بنابراین برای درمان این عفونت باکتریایی استفاده می شود.
 • باکتری های میکروبی: بسیاری از عفونت های شایع باکتریایی ، ناشی از رعایت نکردن بهداشت و رژیم غذایی ناسالم ، حداقل با یک روش درمان می شوند. پزشکان آزیترومایسین را برای درمان عفونت های باکتریایی تجویز می کنند. به دلیل این نتیجه مفید ، پزشکان منظم را توصیه می کنند. حالا از آن عوارض جانبی قرص آزیترومایسین 500 میلی گرمبه

اقدامات احتیاطی هنگام مصرف دارو

 • قرص آزیترومایسین ماکرولید دارویی است که برای درمان عفونت های باکتریایی استفاده می شود و در دوران بارداری بی خطر است. با توجه به تجربه کاربر ، هیچ آسیبی به نوزاد نمی رساند. با این حال ، خطر نقایص مادرزادی ممکن است افزایش یابد. بنابراین توصیه می شود
 • شیر دادن: مصرف آزیترومایسین در شیر مادر توصیه نمی شود مگر اینکه لازم باشد. که برای درمان عفونت های باکتریایی استفاده می شود. لطفاً آن را در دوران بارداری بدون تجویز پزشک مصرف نکنید.
 • اسهال: این دارو به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، اما می تواند باعث ناراحتی در معده یا شکم شود. در صورت بروز اسهال ، بلافاصله کمکهای اولیه را دریافت کنید. داروهای ضد اسهال به تسکین ناراحتی ناشی از این جدول کمک می کند در معده
 • آنتی: آنتی اسیدهایی که حاوی نمک خشک و آلومینیوم در رژیم غذایی هستند ممکن است هنگام مصرف دارو باعث ناراحتی معده شوند.به پزشکان اکیدا توصیه می کنند که آزیترومایسین را با منیزیم یا آلومینیوم مصرف نکنید.
 • میاستنی گراویس: ضعف در استخوان ها یک وضعیت جدی در پاها و بازوها است. استفاده از این دارو نوشیدن زیاد می تواند سفتی استخوان را افزایش دهد.
 • بی خطر و الکل: استفاده از این تبلت و الکل می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. به اندام های داخلی آسیب می رساند و در درمان اختلال ایجاد می کند.

عوارض جانبی قرص آزیترومایسین

 • گیجی و تشنگی: مزایای این دارو باعث تهوع و سرگیجه در شکم می شود. مشکل در بلع و هضم غذا نیز در اثر استفاده از داروها ایجاد می شود ، اما عوارض جانبی آن نادر است.
 • فیوا: به ندرت اتفاق می افتد که دارو باعث تب یا بیماری شود اما استفاده از قرص در عدم تعادل رژیم غذایی ممکن است مشکل را افزایش دهد.
 • ادرار سوم: این قرص در درمان عفونت های باکتریایی در مجرای ادرار م isثر است ، اما وزن قرص ها درد هنگام ادرار را افزایش می دهد.
 • بدون گرسنگی: طعم میوه ها و مواد تشکیل دهنده آنها ممکن است به دلیل یک عارضه جانبی نادر در بیماران باعث بی اشتهایی شود.
 • خارش پوست: این دارو برای درمان بثورات پوستی استفاده می شود ، اما وزن تزریق ها باعث بثورات پوستی و سفید شدن پوست می شود.
 • نفس کشیدن: گرفتگی شکم و درد در شکم کودک از عوارض جانبی ناشی از دوزهای زیاد دارو است.

سوالات متداول

1- ویژگی های مهم قرص آزیترومایسین چیست؟

پاسخ: سرگیجه ، استفراغ ، اسهال و بثورات پوستی از علائم مهم دارو است.

2- آیا می توان آزیترومایسین را با شیر استفاده کرد؟

پاسخ: این میز معمولاً پر از آبی است که می تواند آب یا شیر باشد. بعد از درمان در شیر عوارض جانبی ندارد.

3- چند دوز از این دارو باید مصرف شود؟

پاسخ: به طور معمول ، یک قرص در یک نوبت به مدت 5 روز در هفته برای مصرف به بیمار توصیه می شود.

4 – آیا می توانیم از این دارو در الکل استفاده کنیم؟

پاسخ: این ماده شیمیایی روی میز یک ماده شیمیایی است که معمولاً برای درمان عفونت های باکتریایی حذف می شود. پزشکان و متخصصان توصیه می کنند که این دارو را در زمان تحت الکل مصرف نکنید. شما نمی توانید مواد مخدر و الکل مصرف کنید زیرا مواد تشکیل دهنده آن مشکل اندام های داخلی را افزایش می دهد.

5- مزایای اولیه این دارو چیست؟

پاسخ: این دارو برای درمان عفونت های باکتریایی ، عفونت های مقاربتی و عفونت های قارچی استفاده می شود. علاوه بر این ، از آن برای درمان میاستنی گراویس ، معده و در دوران شیردهی استفاده می شود.

6- چگونه قرص را به شکل قرص مصرف کنم؟

پاسخ: به طور معمول ، مواد مغذی موجود در میوه ها باید با آب ، شیر یا غذا پر شود.

7- چه موقع نباید از این دارو استفاده کرد؟

پاسخ: توصیه می شود این دارو در هنگام آلرژی و آسیب کبدی مصرف نشود. در صورت بروز زردی کلستاتیک در بیمار ، مصرف قرص آزیترومایسین به شدت ممنوع است.

8- آزیترومایسین چند میلی گرم در جدول است؟

پاسخ: یک جزء رایج این قرص شامل 100 میلی گرم ، 250 میلی گرم ، 500 میلی گرم و 600 میلی گرم به شکل قرص است.

دیدگاهتان را بنویسید