محققان می خواهند با ایجاد حفره های عمیق انرژی زمین را برای میلیون ها سال تامین کنند


مهندس محقق MIT پروژه ای را می خواست که به مدت 14 سال در حال اجرا بود سوراخ عمیق ایجاد و استفاده از زمین انرژی زمین گرمایی، انرژی مورد نیاز میلیون ها سال را تامین می کند. در این راهنما می خواهید استفاده از ابزار برقی قدیمی یا قدیمی را تغییر دهید و این پروژه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

پل واسکوف، محقق مرکز علوم فیوژن و پلاسما MIT، قصد دارد به این صنعت بپیوندد. Quaise Power دستیابی به قدرت زیر پای هر موجودی روی زمین. این شرکت قصد دارد سنگ های زمینی را برای ایجاد عمیق ترین حفره تاریخ و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر زمین گرمایی بیابد. بدون ضایعات کربنموفق باشید.

اگرچه واسکوف تمام چالش های فنی این فرآیند را حل نکرده است، بنیانگذاران Quaise Energy اعلام کرده اند که استخراج آزمایشی انرژی از زمین از زمین سال 2026 آغاز خواهد شد. برنامه حفاری Quaise از دستگاهی به نام «جیروتروناز ناشر استفاده می کند مایکروویو و ده سال است که در تحقیقات و تولید استفاده می شود.

پل واسکوف
پل واسکوف

آیا انرژی زمین گرمایی به ما کمک می کند؟

واسکوف گفت این جرم را می توان با حذف مشکل حرکت پرتوهای تمیز و استفاده از چگالی انرژی بالا به سرعت به دست آورد. بنابراین تا کنون از دستگاه های ژیروترون به صورت 24 ساعته استفاده نشده است، اما می توانند برای استفاده طولانی مدت آموزش ببینند. این محقق MIT انتظار دارد این کار را انجام دهد پنج یا شش سال آینده قادر به غلبه بر مشکلات فنی در این فرآیند است.

شرکت های انرژی های تجدیدپذیر علاقه ای به منابع انرژی زمین گرمایی ندارند زیرا دسترسی به آنها بسیار دشوار است. شرکت ها باید این انرژی را حداقل به صورت عمیق استخراج کنند 120 متر برو زیر زمین اما با عمیق تر شدن عمق سوراخ، مقاومت مخروط ها در سطوح شدیدتر و شدیدتر دشوارتر می شود.

واسکوف برای آزمایش ایده خود بارها ژیروترون را روی چندین سنگ در آزمایشگاه آزمایش کرد. حالا او امیدوار است تا پایان امسال یک ماشین بزرگ داشته باشد سوراخ 10 برابر بزرگتر از سوراخ آزمایشی مال خودت را بساز. سپس تیم سال آینده عمق چاله را حفر خواهد کرد دوباره 10 بار انجام خواهد داد. Quaise امیدوار است که در اواخر سال آزمایش دنیای واقعی را آغاز کند.

این شرکت قصد دارد تا سال 2026 چاه های زمین گرمایی را گرم کند 500 درجه سانتیگراد و بتواند از انرژی زغال چوب و گاز طبیعی برای تبدیل این انرژی استفاده کند. محققان بر این باورند که حفاری با این روش تا عمق 20 کیلومتری امکان پذیر است و این تکنیک در بیش از 90% بخش هایی از زمین مورد استفاده اگر موفقیت آمیز باشد، اجرای گسترده می تواند میلیون ها سال ما را نیرو دهد.