مراقبین آزمایش را می گویند و تغییر آنها آسان نخواهد بود


نویسنده Rayna M Letourneau ، دانشگاه فلوریدا جنوبی

موج چهارم COVID-19 بحران کنونی را برای پرستاران تشدید کرده و منجر به فرسودگی شغلی بسیاری از پرستاران شده است. بر اساس گزارش NSI 2021 ، بسیاری از افراد شغل خود را به طور گسترده در سراسر کشور از دست داده اند و 62٪ از بیمارستانها از دسترسی پرستار به بیش از 7.5٪ خبر داده اند.

اما اپیدمی جهانی تنها مشکلات طولانی مدت در حرفه پرستاری را تشدید می کند -به ویژه ، افزایش اضطراب و فرسودگی شغلی ، مسائل مربوط به سلامت و ایمنی ، افسردگی و کار مرتبط با اختلال استرس پس از سانحه ، و حتی افزایش خطر خودکشی.

علاوه بر این ، پرستاران باید با افزایش حجم کار و کمبود پرسنل یا عدم وجود تعداد مناسب پرستاران در واحدهای مناسب دست و پنجه نرم کنند تا از مراقبت با کیفیت بیماران اطمینان حاصل شود. اضافه کار یکی از چالش ها است و زمانی اتفاق می افتد که پرستاران به دلیل کمبود نیرو مجبورند ساعات بیشتری را به جای شیفت کار کنند. همه این مسائل می تواند رضایت شغلی را برای پرستاران ایجاد کند و ممکن است به ترک شغل پرستاران کمک کند ، وضعیتی که قبل از شیوع بیماری شروع شده است.

علیرغم درک بسیار زیادی از چالش هایی که در حال حاضر پرستاران زن با آن روبرو هستند ، پرسنل پرستاری و تأثیر آن بر ایمنی بیماران بیش از 20 سال است که مورد مطالعه قرار گرفته است. نقش من به عنوان یک پرستار تحقیقاتی و استادیار در دانشگاه فلوریدا جنوبی ارزیابی نیازهای پرسنل پرستاری و برنامه ریزی و اجرای برنامه هایی برای رفع آنها است.

به همین دلیل است که بیماری با فقدان پرستار بدتر می شود و به نظر من رهبران بهداشت باید تغییرات اساسی را برای رفاه پرستاران ایجاد کنند – به نفع پرستاران و بیماران در کشور ما.

واکنش برخی بیمارستان ها به کمبود چگونه است

بیمارستانها پر کردن جای خالی پرستاری را بسیار مشکل می دانند. یکی از بیمارستانهای داکوتای جنوبی برای استخدام پرستاران زن برای کار در مراکز تخصصی که به شدت نیاز دارند ، تا 40،000 دلار پاداش ثبت نام می کند. شاید جذب پرستاران به یک سازمان تلاش بزرگی باشد ، اما امضای پاداش و ارتقاء ممکن است برای ترغیب برخی از پرستاران برای کار دور تخت و ادامه بحث با بسیاری از مشاغل فعلی کافی نباشد.

روش دیگر برای پر کردن شکاف ها استفاده از سفرهای پرستاری است. پرستاران مسافرتی در آژانس هایی کار می کنند که آنها را به بیمارستان هایی اختصاص می دهند که نمی توانند با پرسنل خود جای خالی را پر کنند. در حالی که این می تواند یک موفقیت کوتاه مدت باشد ، استفاده از سفر با اتوبوس زمان بر نیست و به حفظ کادر پرستاری ماهر در یک سازمان کمک نمی کند. درآمد پرستاران مسافرتی بسیار بیشتر از کارگران مهاجر است که ممکن است پرستاران را از موقعیت دائمی خارج کرده و منجر به افزایش کسری کارکنان بیمارستان ها شود. متوسط ​​حقوق یک پرستار دوره گرد در ایالات متحده 2،003 دلار در هفته و 13،750 دلار اضافه کار در سال است. پرستاران دیگری نیز وجود دارند که “مداخلات برنامه ریزی شده” را می پذیرند که می تواند تا 10،000 دلار در هفته باشد.

بر سلامت پرستاران تمرکز کنید

در 18 سال گذشته ثابت شده است که پرستاری مورد اعتمادترین حرفه است. پرستاران مراقبین ، الگوها ، مربیان ، مشاوران و مشاوران هستند و بر سلامت و رفاه بیماران تأثیر دارند. سلامت کارکنان پرستاری کشور برای سلامت ما بسیار مهم است. همانطور که در گزارش آکادمی ملی پزشکی 2021 برجسته شده است ، برای اطمینان از ارائه مراقبت با کیفیت و بهبود سلامت کشور ، به سلامت و تاب آوری نیاز است.

مطالعات نشان می دهد افرادی که سطح رفاه بالایی دارند ، فرسودگی کمتری دارند و رضایت شغلی بیشتری دارند. بنابراین ، سایر بیمارستان ها و اتحادیه ها که منابع و برنامه هایی را برای پرستاران در طول بیماری کووید -19 ارائه می دهند ، سعی می کنند این مشکل را کاهش دهند ، مقرون به صرفه بودن را افزایش داده و رفاه را افزایش دهند. ما هرگز تأثیر طولانی مدت این برنامه ها بر سلامت و رفاه پرستاران را مشاهده نکرده ایم.

در حالی که پرستاران مسئولیت اولویت بندی مراقبت از خود را بر عهده دارند ، سازمان های مراقبت های بهداشتی مسئول ایجاد محیط کار محیطی هستند که به پرستاران اجازه می دهد تا رشد کنند. هنگامی که پرستاران از سازمان خود حمایت می کنند و سلامت و سلامت روانی آنها بهبود می یابد ، چند اشتباه پزشکی گزارش کرده اند.

پاسخ بلندمدت به وضعیت کمبود پرستار مستلزم تغییرات طبقه بندی است که برای پرستاران ارزش قائل می شود و مکانی امن برای کار به آنها ارائه می دهد. به عنوان مثال می توان به تعیین دستمزد معقول و ساعات انعطاف پذیر ، اطمینان از کادر پرستاری و ایجاد مشاغلی اشاره کرد که به پرستاران ارشد اجازه می دهد تا در زمینه مراقبت از بیماران به کار خود ادامه دهند تا بتوانند مدت بیشتری را در کنار کارکنان از بازنشستگی بمانند. این بیماری بیشتر مردم را از وضعیت بحرانی پرستاران آگاه کرده است. اما بدون تغییر تدریجی ، اخراج پرستاران از کار – و تأثیر منفی آن بر مراقبت از بیماران – ادامه خواهد یافت.

[The Conversation’s science, health and technology editors pick their favorite stories. Weekly on Wednesdays.]گفتگو

Rayna M Letourneau ، استادیار پرستاری ، دانشگاه فلوریدا جنوبی

این مقاله تحت مجوز Creative Commons از Discussion بازنشر می شود. متن اصلی را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید