معاینات دندانپزشکی برای بزرگسالان و کودکان- چرا معاینات منظم؟


معاینات دندانپزشکی ، که به طور منظم انجام می شود ، به شما در حفظ سلامت دهان و دندان کمک می کند. دندانپزشک زمان معاینه شما را توصیه می کند.

قسمت های مختلف معاینه دندان: معاینه و تمیز کردن

در ابتدا ، از دندانپزشک خود بخواهید داخل دندان های شما را بررسی کند. پروفسور ممکن است برای این منظور اشعه ایکس را توصیه کند. همچنین می توان برای شناسایی آنها را با آنها بررسی کرد.

این بخشی از عفونت است که می تواند روی دندان شما رشد کند. هنگامی که چک باقی می ماند ، مشکل تر می شود و ممکن است منجر به عفونت های دهان شود. برداشتن سنگ ها نیاز به مداخله پزشکی دارد.

گام شما بعدی است. دندانپزشک شما دندان های شما را با استفاده از یک ابزار تخصصی برای اندازه گیری فضای بین دندان ها و لثه ها بررسی می کند. وقتی دندان های شما سالم هستند سطحی به نظر می رسد. در غیر این صورت ، ممکن است عمیق به نظر برسد.

استاد همچنین می تواند صورت ، گردن و سر شما را معاینه کند. این به استاد کمک می کند علائم التهاب و سایر مسائل را تشخیص دهد.

مرحله بعدی مقیاس بندی است. با این کار سنگ از روی دندان شما برداشته می شود. پس از آن دندانپزشکان دندان های شما را با خمیر مخصوص تمیز می کنند. در پایان ، دندانپزشک دندان های شما را با استفاده از نخ دندان تمیز می کند.

معاینات منظم دندانپزشکی نه تنها برای بزرگسالان بلکه برای کودکان نیز مفید است.

روند معاینه دندان برای بزرگسالان و کودکان تقریباً یکسان است.

در طول معاینه ، دندانپزشک شما دندان های کودک شما را تمیز می کند. سپس استاد خطر پوسیدگی دندان را ارزیابی می کند. این آزمایش ممکن است شامل اشعه ایکس و سایر آزمایشات باشد که توسط دندانپزشک توصیه شده است. سپس در مورد رژیم غذایی فرزند خود از استاد بپرسید. شما همچنین در تظاهرات مربوط به روش صحیح مسواک زدن و نخ دندان شرکت خواهید کرد.

چرا دندانپزشکی را چک می کنیم؟

معاینات معمول دندانپزشکی موارد زیر را برای بزرگسالان و کودکان انجام می دهد:

 1. احتمال ایجاد دهان را از بین می برد

بررسی دندان ها ممکن است مهم به نظر نرسد. متخصص فقط کاری روی دندان های شما انجام می دهد ، آنها را مسواک می زند و شما را رها می کند. اما این تنها چیز نیست. در طول امتحان ، استاد می تواند به شما کمک زیادی کند. او غارهای کوچکی را در دندان های شما می بیند. شروع بیماری لثه ، پوسیدگی دندان و تجمع پلاک از دیگر مواردی است که دندانپزشک شما ممکن است از آن مطلع باشد. او همچنین ممکن است احتمال سرطان دهان را تشخیص دهد و بر این اساس توصیه هایی را ارائه دهد.

 1. آموزش بهداشت دهان و دندان به کودکان

هیچ تماس فوری برای یادگیری روش صحیح مراقبت از دندان وجود ندارد. اولی بهتر است گفته می شود والدین باید به طور مرتب به همراه فرزندان خود به دندانپزشک خانگی خود مراجعه کنند. همچنین این فرصت را می دهد تا از متخصصان نحوه مراقبت از دندان های خود را بیاموزید.

 1. از دندان های خود محافظت کنید

دندان شما ممکن است تا حدی آسیب ببیند که ترمیم شود. باید حذف شود. دندانهای بالغ دوباره رشد نمی کنند. بنابراین شما باید به هر قیمتی از آنها محافظت کنید. بررسی های منظم این امر را از بین می برد. دندانپزشک شما در حال بررسی علائم پوسیدگی و تجویز دارو برای جلوگیری از عود بیماری است.

به طور منظم معاینات دندانپزشکی انجام دهید
 1. از رشد مناسب دندان اطمینان حاصل کنید

دندانپزشکان اغلب از زمان ظاهر شدن اولین دندان ، معاینات منظم را برای کودکان توصیه می کنند. این به متخصص کمک می کند مشکلات دندانی مانند دندان های کج را تشخیص دهد. اگر دندانپزشک مشکلی را تشخیص داد ، درمان م effectiveثر برای نظارت بر رشد مناسب دندان های کودک توصیه می شود.

در طول ویزیت دندانپزشکی چه انتظاری باید داشت؟

هنگام بردن کودک به دندانپزشکی می توانید موارد زیر را انتظار داشته باشید:

 • چند دقیقه در مطب دندانپزشک در حال صحبت کردن
 • چند س toال برای ارزیابی اثرات دهانی کودک
 • شما را تشویق کنید تا به س questionsالات مربوط به رژیم غذایی ، سابقه پزشکی و سایر مسائل مربوط به فرزند خود پاسخ دهید
 • بررسی زانو با بررسی زانو

پس از معاینه ، دندانپزشک کودک شما را تمیز می کند و گچ و سایر ناخالصی ها را از بین می برد. همچنین می توانید در مورد چگونگی اجتناب از خطرات و محافظت از دندان های کودک اطلاعات کسب کنید.

اگر این تجربه منظم بازدیدکنندگان شما است ، موارد زیر اتفاق می افتد:

 • دندانپزشک دندان های شما را از نظر مشکلات دهان و دندان بررسی می کند
 • دندانهای شما تمیز است ؛ برچسب حذف شده است و یک پچ برای بهترین نتایج نصب شده است.
 • دندانپزشک شما در مورد آنچه در دندان های شما می گذرد با شما بحث می کند.
 • شما زمان قرار بعدی را انتخاب می کنید.
 • مشاهده می کنید که توصیه های متخصص در هر مرحله از دندانپزشک شما رعایت می شود.

مراقب دندان های خود باشید و از یک متخصص کمک بگیرید. شما از کل حوزه سلامت اجتناب خواهید کرد.

همچنین می توانید بخوانید: دندان درد – درمان های خانگی برای درمان آنها چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید