مناطقی که فشار خون را افزایش می دهند


ارسال شده: 27 سپتامبر 2021

لخته شدن خون یکی از بدترین بیماری ها است. افراد مبتلا به این بیماری در معرض خطر تغییر شیوه زندگی و رژیم غذایی خود هستند. در مجله پزشکی اپل ، ما علل و دلایل لخته شدن خون را بررسی می کنیم.

دلایل لخته شدن خون چیست؟

دلایل زیادی برای فشار خون بالا وجود دارد. این به دلیل شجره نامه ، تغذیه نامناسب و رژیم غذایی ، سیگار کشیدن و زندگی ناسالم است. به طور کلی ، علل لخته شدن خون را می توان به دو قسمت غیر قابل مدیریت و غیر قابل کنترل تقسیم کرد. برای پاسخ به این س ofال که علت خونریزی هموراژیک چیست ، لازم است مسائل مربوط به مدیریت و نحوه مدیریت آنها را به دقت بررسی کنیم:

مواردی که قابل کنترل نیستند فشار خون را افزایش می دهند

تاو

با افزایش سن ، عروق سفت می شوند ، عملکرد کلیه کاهش می یابد و فشار خون افزایش می یابد. بیش از 65 درصد آمریکایی های بالای 60 سال دارای خون بیش از حد طبیعی هستند. البته لازم به ذکر است که چاقی در کودکان و نوجوانان با افزایش سن فشار خون کاهش یافته است. شیوع فشار خون بالا در نوجوانان و میانسالی نیز افزایش یافته است.

ایرا ایرا

قبل از 55 سالگی ، مردان بیشتر به فشار خون بالا مبتلا بودند ، اما پس از این سن ، زنان بیشتر از مردان به فشار خون بالا مبتلا بودند.

ژنتیک

افرادی که در اولین علامت فشار خون بالا بستگان دارند ، احتمال خونریزی بیشتر است. این امر با مطالعات ژنتیکی ثابت شده است. این افراد به دلیل عملکرد متفاوت سیستم تنظیم کننده نمک در کلیه هایشان نسبت به سایر افراد که به افزایش فشار خون منجر می شود ، نسبت به نمک و سدیم حساس تر هستند.

علل فشار خون بالا

علت فشار خون بالا در دوران قاعدگی

مطالعات بین زنان نشان می دهد که فشار خون زنان در دوران یائسگی افزایش می یابد. بله ، در بیشتر موارد ، پس از مدتی ، فشار خون فرد برطرف می شود و به حالت عادی برمی گردد. مطالعات نشان می دهد که علت فشار خون بالا در دوران یائسگی افزایش سطح پروژسترون در زنان است.

همچنین بخوانید: فشار خون بالا و راههای درمان آن

علل فشار خون ثانویه

فشارخون ثانویه زمانی رخ می دهد که فشار خون فرد مورد حمله قرار می گیرد زیرا بیماری دیگری دارد. بیماریهای قلبی و تنگی ، بیماریهای کلیوی و البته مشکلات کلیوی عوامل ثانویه فشار خون بالا هستند.

علل احتمالی فشار خون بالا

برخی از علل فشار خون بالا قابل کنترل هستند. البته با کنترل برخی رژیم های غذایی و عادات رفتاری ، می توانید خطر لخته شدن خون را کنترل کنید. برخی از این موارد می تواند باعث خونریزی شود.

کای

رژیم غذایی با نمک زیاد ، پتاسیم کم و پتاسیم کم علت فشار خون بالا است. لازم به ذکر است که امروزه منبع اصلی سطوح بالای سدیم در غذاها ، غذاهای فرآوری شده و فست فودها هستند. برخلاف سدیم ، پتاسیم فشار خون را کاهش می دهد ، بنابراین رعایت غذاهای غنی از پتاسیم برای جلوگیری یا کنترل لخته شدن خون در اکثر رژیم ها توصیه می شود.

علت فشار خون بالا بعد از غذا نیز افزایش میزان سدیم در بدن است. سدیم به بدن کمک می کند آب را حفظ کند ، که فشار خون را افزایش می دهد. بالا بودن سدیم بدن عامل اصلی فشار خون بالا بعد از غذا است.

علل فشار خون بالا

ورزش و فعالیت بدنی

فعالیت بدنی ناکافی و فعالیت بدنی می تواند ماهیچه ها را تحت فشار قرار داده و فشار خون را افزایش دهد. این امر باعث افزایش خونریزی از طریق افزایش وزن می شود.

چاق و اضافه وزن

اضافه وزن باعث افزایش ظرفیت کار قلب و کلیه ها در هنگام مرگ می شود. از آنجا که این دو اندام در کنترل فشار خون بسیار مهم هستند ، عدم ورزش باعث از دست دادن خون می شود. در افراد چاق ، فشار خون بالا و تری گلیسیرید زیاد است که باعث افزایش سفتی ماهیچه ها و افزایش فشار خون می شود.

سیگار و الکل

نیکوتین موجود در سیگار تنش عضلانی را کاهش می دهد ، ضربان قلب را افزایش می دهد ، فشار خون را تقویت می کند و فشار خون را متوقف می کند. استعمال سیگار باعث ایجاد مونوکسید کربن در خون می شود که میزان اکسیژن خون را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و باعث می شود قلب به جای آن حجم کار خود را افزایش دهد ، که این نیز می تواند مضر باشد. سیستم سرطان. نوشیدن الکل ممکن است فشار خون را با تأثیر بر سیستم ایمنی بدن ، که ضربان قلب را کنترل کرده و از تنگ شدن عروق خونی جلوگیری می کند ، افزایش دهد.

همچنین بخوانید: بیماری پارکینسون چیست و اجزای آن چیست؟

بسیاری از افراد در موارد زیر مشکلات خونریزی را تجربه کرده اند که برخی از آنها در زیر ذکر شده است:

علت خونریزی خونریزی دهنده در نوجوانان

نوجوانان 20 ، 30 ساله از سلامت جسمانی خوبی برخوردارند. فشار خون در نوجوانان متفاوت است. به عنوان مثال ، یکی از دلایل بزرگ شدن پرده بکارت در نوجوانان ، سطح بالای هورمون هایپرآلدوسترونیسم است. این هورمون باعث افزایش سدیم در بدن و کاهش فشار خون می شود. سایر علل فشار خون بالا در نوجوانان عبارتند از بیماری کلیوی و تنگ شدن ماهیچه ها که می تواند منجر به فشار خون بالا شود.

علل فشار خون بالا

علل فشار خون کوتاه مدت

فشار خون کوتاه مدت یک مسئله مهم است. استرس آدرنالین و کورتیزول تولید می کند که فشار خون شما را افزایش می دهد. سپس می توانید با کاهش سطح استرس خود علت اصلی فشار خون کوتاه مدت را از بین ببرید.

مسائل دیگر

علاوه بر این شرایط ، دیابت یک بیماری جدی کلیه است. همچنین مصرف برخی داروها مانند ایبوپروفن با کمبود ویتامین D خطر خونریزی را افزایش می دهد.

آخرین کلمه

ترکیب هر یک از ویژگیهای فوق و سایر عوامل بیشتر از یک جفت لخته خون است. بنابراین ، همه چیز تحت کنترل ما باید با دقت کنترل شود.

my.clevelandclinic

سلامتی

usafibroidcenters

دیدگاهتان را بنویسید