من در اکوسیستم اپل قفل شده بودم ، اکنون علاقه مند هستم – Geek در حال ثبت است


به عنوان یک صاحب آیفون از سال 2013 ، اعلام آیفون بعدی زمان بسیار هیجان انگیزی برای من بود. صادقانه بگویم ، تمایل به رسیدن به مطبوعات هیجان انگیزترین چیز است. زمان واقعی حقیقت از سال 2017 خواهد آمد. تقریباً یک سال پیش ، من در مورد عدم تغییر عمده از زمان معرفی iPhone X نوشتم. گفته می شود iPhone 2021 و iPhone 13 ، هیچ تفاوتی ندارند. اگر تمام احکام ماه آینده تأیید شود ، چنین خواهد بود.

این امر باعث شد نگاهی دقیق تر به اکوسیستم اندروید بیندازم ، جایی که وقتی کاربران قدرتمند آیفون شکایت می کنند ، تغییرات چشمگیری در حال رخ دادن است. نمونه های برجسته این دستگاه های لپ تاپ سامسونگ ، مانند Fold3 و Flip3 جدید و ویژگی های هوش مصنوعی قبلی گوگل ، یعنی قابلیت خواندن روی دستگاه بر روی Pixel 6 جدید یا قابلیت تماس دو طرفه با شما است.

پس برای چی منتظری؟“تو پرسیدی. آیا عالی نخواهد بود که مصرف کننده از iPhone از Pixel بدون قدرت استفاده کند؟ تولیدکنندگان اصلی مانند سامسونگ و گوگل در تلاش هستند تا این مشکل را با برنامه هایی که بیشتر ارتباطات خود را بین دستگاه های iOS و Android جابجا می کنند برطرف کنند. با این حال ، همه آنها سعی می کنند شما را در اکوسیستم خود قفل کنند بدون اینکه گزینه های زیادی برای انتخاب مکان اطلاعات وجود داشته باشد.

شرکت ها سعی می کنند کاربران را در اکوسیستم خود قفل کنند تا بتوانند درآمد خود را به حداکثر برسانند. کاربری که فقط از خدمات Apple استفاده می کند ممکن است بتواند یکی از دستگاه های زیر را خریداری کرده یا سرویس دیگری را درخواست کند. به عنوان مثال ، Apple One سرویس هایی مانند Apple Music ، Apple TV + و iCloud را در یک اشتراک واحد قرار می دهد ، به طوری که مردم می توانند به راحتی به این محصولات دسترسی پیدا کنند ، که می تواند جلوگیری از استفاده را دشوارتر کند. گوگل و مایکروسافت از استراتژی های مشابهی استفاده می کنند تا رابط کاربری خود را تا آنجا که ممکن است قفل کنند و می خواهند شما دوستان و خانواده خود را با خود همراه کنید.

خنده دار و ترسناک است که در مورد تأثیر روانی این امر بر مصرف کنندگان فکر کنیم. من خودم را در آن گروه قرار می دهم: فکر تغییر به Android من را اذیت نکرد. به عنوان مثال ، هزاران مقاله در مورد حرکت پروژه ای که اپل با پلت فرم پیام آبی و آبی خود ایجاد کرده است ، نوشته شده است تا به مردم در استفاده از iMessage کمک کند تا مردم به iOS متصل شوند.

این چیز جدیدی نیست. سالهاست که شرکتهای بزرگ فناوری – و هنوز هم گسترده هستند – برای کسب مقام بعنوان تنها ارائه دهنده احراز هویت آنلاین مبارزه کرده اند. مشکلات واقعی مانند چت روم های فیس بوک بعنوان زنگ خطری برای برخی بوجود آمده است و افراد صاحب نظر فناوری شروع به دسترسی واحد به تمام خدمات خود کرده اند. اگر شرایط احراز هویت متفاوت (مانند استفاده از حساب های منحصر به فرد و گذرواژه های قوی برای وب سایت های مختلف) مانع حفظ حریم خصوصی ما می شود ، آیا زمان آن رسیده است که منابع خود را نیز منتشر کنیم؟

باید اعتراف کنم که مدت زیادی است که درگیر این بازی هستم. بسیاری از دوستان من این کار را انجام داده اند: آنها از 1Password یا LastPass به عنوان مدیر رمز عبور استفاده می کنند ، عکس های خود را به صورت محلی یا در برخی از سرویس های ابری در مقابل iOS و Android ذخیره می کنند و مخاطبین خود را در یک حساب ابری ذخیره می کنند که می توان آنها را وارد کرد. سیستم عامل جدید و غیره من هنوز کار دیگری انجام نداده ام و مطمئن هستم که گزینه های ذخیره اطلاعات من واقعاً نوع تجهیزاتی را که می توانم خریداری کنم محدود می کند.

هفته گذشته من به بسته های خدماتی روی آوردم که حرکت بین محیط های طبیعی با اصطکاک کمتر را برای من آسان تر می کند. اینجا قرار من است

تصمیم گرفتم مخاطبین و حساب Gmail خود را ارتقا دهم. من به اکوسیستم Google بسیار اعتماد کردم و اسناد نقشه (به عنوان مثال ، مکانهایی که می خواستم از آنها دیدن کنم) را در Google Maps ، فعالیتهایم در تقویم Google و نماد مرورگرم را در Chrome ذخیره کردم. خوشبختانه هنگام بحث مشکلی ایجاد نمی شود ، زیرا خدمات Google در اکثر اکوسیستم ها موجود است. من تمام یادداشت های خود را در OneNote ، یکی از بهترین برنامه های رایگان برای چاپ ، ذخیره کردم و تصاویر خود را در Amazon Photos بارگذاری کردم ، زیرا فضای ذخیره سازی عکس برای کاربران Prime بسیار کم بود. من همه فایلهای ابری خود را در OneDrive و همچنین Google Drive برای تکراری ذخیره کردم. در نهایت ، من از 1Password به عنوان مدیر رمز عبور استفاده کردم.

یک روز طول کشید تا این انتقالها را با استفاده از دستگاههای فعلی Apple خود انجام دهم: MacBook ، iPad و iPhone. برخی مراحل به صورت خودکار انجام شد ، مانند بارگذاری ده گیگابایت در Google Photos. برخی از مراحل آهسته و دستی هستند ، مانند ایجاد فضاهای جالب با Google Maps. در حین انجام این کار ، بزرگترین مشکلی که پیدا کردم این بود که اپل به کاربران iOS اجازه نمی دهد بخش سفارشی را به عنوان پیش فرض نقشه ها تنظیم کنند ، اما در عوض به آنها اجازه می دهد مرورگر و پیام رسان باشند.

علیرغم کارهای خسته کننده ای که لازم است ، من اکنون از استفاده از iPhone خود بسیار خوشحالم و از این به بعد برای تغییر به یک دستگاه سامسونگ یا پیکسل بسیار درد می کشم. سایر افراد اگر بخواهند وارد اکوسیستمی مانند اپل شوند ، شرایط را دشوارتر می کنند ، زیرا محصولاتی را انتخاب کرده اند که مانع آنها نمی شود. اپل کارت معرفی شده در سال 2019 یکی از بهترین نمونه ها است: اگر دستگاه iOS ندارید نمی توانید آن کارت اعتباری را به راحتی مدیریت کنید و قفل کارت اعتباری تاثیری بر حساب اعتباری شما ندارد. راهی وجود دارد ، اما درد دارد.

اینطور نیست. هنگامی که شرکت ها اکوسیستم های متصل ایجاد می کنند ، مصرف کنندگان سر و صدای زیادی ایجاد می کنند ، اما وقتی این اکوسیستم ها طوری طراحی شده اند که کاربران را در سوراخ خرگوش قرار دهند ، با قفل شدن در راه ناپدید می شوند. بدترین چیز این است که اکثر آن را نمی بینند.

پس بعد از بازدید من از فرار از زندان چه اتفاقی می افتد؟ اول ، من می دانستم که هر چیزی که در حال تغییر است به این معنی است که باید با شرایط جدید سازگار شود. من سالها با “حافظه سخت” در تلاش هستم تا به رابط کاربری جدید در Chrome عادت کنم. مطمئن هستم که به آن عادت می کنم ، اما ممکن است مدتی طول بکشد. در حال حاضر ، هنگامی که نوبت به روشن کردن تلفن من می رسد ، می توانم در مورد مهمترین قسمتها شروع به کاوش کنم. ماندن در اکوسیستم iOS انتخاب تلفن را آسان کرد ، اما این اکوسیستم وسیع و مملو از امکانات است. این یک مشکل خوب برای شما است ، و مشکلی است که در آینده بررسی خواهم کرد. تا رسید ، قفلش نکن!


آیا این مقاله را پسندیدید؟ برای دریافت پست های جدید از طریق ایمیل مشترک شوید.


عکس توسط کلی سیکما در Unsplash

دیدگاهتان را بنویسید