مواد غذایی Amazon Go – Geek در رکورد است


کاپیتول هیل ، سیاتل. این خانه بزرگترین فروشگاه خواربارفروشی جهان ، فروشگاه مواد غذایی Amazon Go است. امروز برای اولین بار درهای خود را به روی عموم باز کرد و این تجربه من بود.

همه را جایگزین کنید: من اولین بررسی خود را برای Amazon Go در سال 2018 ، زمانی که در مایکروسافت کار می کردم ، نوشتم. امروز ، من در آمازون کار می کنم ، اما ایده های موجود در این پست متعلق به من است و مارک آمازون نیست.

من ساعت 6:30 بعد از ظهر به آنجا رسیدم ، آماده بررسی نور جدید آمازون (AI) و مارک های تجاری جدید هستم.

یکی از بزرگترین چالش های فروشگاه اصلی تمرکز بر محصولات و خدمات بود.

همه چیز فروخته شده به صورت جداگانه بسته بندی شده است تا درک آن آسان تر شود. اقلام جدید باید خرد شوند / در پلاستیک پیچیده شوند.

از آن زمان ، هر بار که از یک فروشگاه Go دیدن می کنم ، در مورد راه های مختلف آمازون برای حل این مشکل با آنها صحبت می کنم. افزودن “مقیاس های هوشمند” ، متصل به شبکه مانند دوربین ها ، مورد علاقه من است. دوربین ها نوع جاده ای را که توسط هوش مصنوعی توسط مشتری انتخاب می شود تشخیص می دهد که با وزن اندازه گیری شده در مقیاس مطابقت دارد. آیا آمازون می دانست راه حل بهتری وجود دارد؟ نزدیک بود جستجو کنم.

ورودی فروشگاه مشخص بود ، یکی از کارمندان آمازون از مردم استقبال می کرد و به آنها کمک می کرد تا برنامه Amazon Go را در تلفن های خود راه اندازی کنند ، که برای دسترسی به آن استفاده می کردند. من با بخش محصول ادامه دادم ، برای یک ثانیه ناامید شدم. هیچ مقیاس یا چیز دیگری از یک فیلم علمی تخیلی وجود ندارد. تخم مرغ و سبد میوه را پیدا کردم و بس.

چگونه هوش مصنوعی می داند که من چه چیزی گرفته ام؟ همانطور که پیداست ، دوربین ها و سنسورها عالی بوده اند!

طرز فکر تجربی من شروع شد: من یک بادمجان چینی (همرنگ کتم) گرفتم و شکل آن را زیر دستم مخفی کردم و آن را در کیفم گذاشتم. من دو گوجه فرنگی رومی را با یک دست گرفتم. من یک سیب زمینی از انتهای عمیق سبد میوه اش برداشتم (تصویر زیر) ، که از دید دوربین ها کاملاً غیرقابل دسترسی بود.

بله ، راه حل آمازون بهترین چیز برای خریدار است. با اتکا بیش از حد به موسیقی سنتی و هوش مصنوعی برای اینکه بدانید مصرف کنندگان چه نتایجی خواهند داشت ، هیچ سودی برای این تجربه وجود ندارد. بهتر از استفاده از “ترازوی هوشمند” است. بهترین قسمت؟ هوش مصنوعی مشکلی نداشت تا بتواند هزینه ای را که من گرفتم پرداخت کند.

سقف فروشگاه خواربارفروشی آمازون گو در گذشته بسیار ترسناک بود ، دوربین هایی که از هر طرف نشانه رفته بودند و تمام انتها را می پوشاندند. دوربین ها مانند جعبه های سیاه هستند که به هرکسی که وارد فروشگاه می شود نگاه می کند و ثبت می کند که چه می کند و کجا می رود. در اینجا نمایی خوب از سقف بالای بخش محصول وجود دارد.

به طرز شگفت انگیزی ، تعداد دوربین های گوشه محصول مشابه تعداد متغیرهای دیگر بود. فقط به این دلیل که فروشگاه GoGo آمازون یک فروشگاه بزرگ است ، فرض کنید که طبقه از فروشگاه GoGo بزرگتر است ، اما این بدان معنا نیست که دوربین ها باید متفاوت باشند.

اینجا سقف قسمت دیگری از فروشگاه ، نزدیک ورودی است. مطمئن شوید که دوربین ها هنوز در آنجا هستند ، بدون توجه به جایی که سبد خرید بازگردانده می شود.

بقیه تجربه خرید دقیقاً همان چیزی است که از فروشگاه آمازون گو همیشه انتظار دارید: هرچه پیش می روید کارهای خود را انجام دهید ، و بعد از اتمام کار فقط بروید. اجاره نامه تنها زمانی به آدرس ایمیل شما ارسال می شود که بازدید کرده اید و کارت اعتباری شما پرداخت شده است.

و اینجاست که من متوجه تفاوت شدم: نرخ های من بیش از دو ساعت پس از خروج از فروشگاه در دسترس بود ، اما نرخ بازدیدهای من از فروشگاه آمازون گو در دقایقی دیگر ارسال شد.

چرا تاخیر؟ آیا کسی ضبط سفر من را مرور کرده است؟ با توجه به اینکه این فروشگاه برای عموم مردم باز شده است ، تعجب نخواهم کرد اگر آمازون بررسی های کیفی انجام دهد تا مطمئن شود هوش مصنوعی در مقیاس خوب کار می کند. یکی از دوستانم خندید: “شاید آنها افرادی را داشته باشند که از زوایای مختلف ویدئویی را تماشا می کنند تا تعداد گوجه فرنگی هایی را که چیده اید شمارش کنند”. ممکن است او اشتباه نکند.

در سال 2018 ، من تعجب کردم که آمازون چقدر طول می کشد تا فناوری “Just Walk Out” خود را به All Foods ، زنجیره خود گسترش دهد. این آزمایش جدید خواربارفروشی آمازون گو نشان می دهد که روز از همیشه نزدیکتر شده است. با اتوماسیون سرمایه گذاران ، سوال واقعی تأثیر بر عملیات نیز مطرح می شود. آیا جامعه ما آمادگی جهانی را دارد که در آن خزانه داران اولین چیز باشند؟ در حال حاضر نه ، اما این بدان معنا نیست که ما باید در برابر اتوماسیون بایستیم. از این گذشته ، حتی فلسفه آمازون گو به مسدود کردن افرادی که تلفن هوشمند یا کارت اعتباری ندارند متمرکز شده است. پرداخت نقدی یک نوع پرداخت قابل قبول در این فروشگاه ها است.

بنابراین ، من نمی گویم که هوش مصنوعی هیچ تاثیری در جامعه کاری ما ندارد. این بسیار ضعیف خواهد بود. من معتقدم وقتی روباتیک و هوش مصنوعی با هم ترکیب شوند که بسیار قابل اعتماد هستند و هزینه کمتری برای جایگزینی انسان ها دارند ، کارهای زیادی از دست می رود. اما من همچنین معتقدم که ابتدا باید به مدت طولانی به این وضعیت نگاه کنیم. کارهایی که امروز توسط باهوش ترین افراد انجام می شود ، برای آن نسل عادی خواهد بود.

سوندار پیچای ، مدیرعامل گوگل ، فقط یک هفته قبل از افتتاح فروشگاه Amazon Go در سال 2018 در مورد هوش مصنوعی گفت: “تاریخ نشان می دهد که کشورهایی که عقب می روند تمایلی به تغییر ندارند. بنابراین شما باید تغییر را بپذیرید.“من هنوز این را می گویم تا به امروز.

وقتی از فروشگاه Amazon Go خارج شدم و پیچیدم ، رهگذر به دوستش خندید. “آینده!“من لبخند می زنم و با خودم فکر می کنم”بله بله”.


پیوند داده شده: پلت فرم دیجیتال مایکروسافت رقیبی (غیرقابل اعتماد) برای Amazon Go است


آیا این مقاله را پسندیدید؟ برای دریافت پست های جدید از طریق ایمیل مشترک شوید.

دیدگاهتان را بنویسید