مورد موفقیت آمیز من معتدل است. این چیزی است که من می خواهم بدانم.


نتایج امتحانات روزهای گرم اوایل آگوست نباید من را شگفت زده کند – همه علائم آنجا بود. چند روز پیش خستگی مثل یک پتوی سنگین مرا پوشانده بود. سفرم را برای آخر هفته رزرو کردم. بعد ، سردرد به پشت سرم پرید. سپس چشم هایم شروع به درد کرد. و دیری نگذشت که همه چیز طعم هیچی را نداشت.

به عنوان یک خبرنگار که از اولین مورد تأسیس شده ایالات متحده در سیاتل ، جایی که من زندگی می کنم ، کروناویروس را پوشش داده است ، باید می دانستم چه اتفاقی در راه است ، اما من کمی اعتقاد ندارم. با وجود دو واکسن Pfizer-BioNTech ، دومی در آوریل ، خطر ابتلا به کووید -19 بالا بود.

من فقط یک نمونه دیگر از کشورمان بودم که بین افکار تابستانی پس از کووا و واقعیت بیماری واگیر خود ، که حتی واکسیناسیون نیز می تواند شما را بیمار کند ، کشیده و کشیده است.

من نه تنها مریض بودم ، بلکه پدر 67 ساله و خانواده بزرگم را در اولین سفرم به سواحل شرقی از زمان شروع بیماری معرفی کردم. این فقط موقعیتی بود که من سعی کردم یک سال و نیم از آن اجتناب کنم.

از کجا پیداش کردم؟ کی میدونه. مانند بسیاری از آمریکایی ها ، من همیشه از پوشیدن ماسک و خلاص شدن از بدن پس از تزریق کامل راحت بودم. ما در سراسر کشور پرواز کردیم ، دوستان را دیدیم ، در هتل ها اقامت کردیم ، در خانه ها غذا خوردیم و البته حتی یک عروسی با تاخیر طولانی با سایر واکسن ها.

من در خانه کام خانه پدرم به پایان رسیدم. دو آزمایش اولیه آنتی ژن (که روز قبل انجام شد) مثبت بود ، اما می دانستم که دارم احساس بیماری می کنم. پس از دومین آزمایش منفی من ، وضعیت پرستار نیز به همین شکل بود. او در مورد نتیجه گفت: “کلاه خود را روی این سر نگذارید.” در واقع ، چند روز بعد نتایج آزمایش PCR برای ویروس کرونا (آزمایش ارسال شده به آزمایشگاه) مواردی را که در آن زمان روشن بود تأیید کرد.

این دست غم انگیز در پنج روز بود. پاها و بازوهایم درد می کردند ، تب من به 103 نفر رسیده بود و هر چند ساعت خواب من عرق می کرد. بعد از سفر سریع به آشپزخانه خسته می شوم روی تخت. به طور کلی ، من بهترین وضعیت کووید خود و بدترین مورد آنفولانزا را در آنجا قرار می دهم. حتی بعد از اینکه تب من تمام شد ، چند هفته دیگر احساس خستگی کردم.

بله ، من بسیار خوش شانس هستم. من با سیستم ایمنی عصبی ، مانند میلیون ها آمریکایی قبل از در دسترس قرار گرفتن واکسیناسیون عمومی ، با ویروس مخالف نبودم. و ، در بیشتر جهان ، تزریق ب بودن این یک وعده دور است

دکترها می گویند: “اگر واکسینه نشده بودید ، احتمالاً بیمارتر می شدید.” فرانچسکا توریانی ، پزشک بیماری های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیه گو ، اخیراً به من گفت.

وقتی در حال چرخیدن در اتاقم بودم و تب خود را بررسی می کردم ، همچنین احساس آرامش می کردم که می دانستم شانس من برای رسیدن به بیمارستان ، حتی در نوع دلتا ، بسیار اندک است. و اکنون ، حدود یک ماه بعد ، من کاملاً بهبود یافته ام.

واقعیت این است که مسائل مخرب بیشتر رایج شده است. این همان چیزی است که ای کاش می دانستم که اولین علائم من را پایین می آورد.

1 زمان آزمایش واقعی است که واکسن ها می توانند انجام دهند – اما آیا نمی توانند؟

واکسن ها نیروی قوی برای خلاص شدن از شر همه چیز نیستند. به آنها چای سبز داده اند زیرا احتمال بیماری یا مرگ را کاهش می دهند.

اما برای من آسان بود – و من تنها کسی نیستم که دیگر فکر نکنم که پس از ماه ها تلاش برای درمان نشدن ، این دارو کم و بیش پایان است. و این همان چیزی است که مرا از ویروس ناراضی بیمار کرد.

گذشته از همه اینها ، شواهد قانع کننده ای در اوایل سال جاری وجود داشت که نشان می داد این واکسن در کنترل بیماری ها ، حتی باکتری ها بسیار مثر است.

دکترها می گویند: “علاقه زیادی به اثربخشی این واکسن ها وجود دارد.” جف دوچین ، پزشک بیماریهای عفونی و دفتر بهداشت عمومی در سیاتل و کینگ کانتی. “من فکر می کنم ما – در بهداشت عمومی به طور کلی ، در بیمارستان های جامعه – احساس این واکسن ها را قابل پیشگیری آسان می کنیم.”

تنظیم مجدد شماره ریسک دشوار است. بنابراین اگر انتظار دارید که از بیماری ، حتی اندکی اجتناب کنید ، شاید زمان “بازنشانی” فرا رسیده باشد ، دوچین می گوید. این یک تهدید نیست بلکه یادآوری این است که انتظارات کووید را از زندگی خود حذف کنید و مراقب محافظت های رایج باشید.

2. شانس من برای داشتن شرایط بسیار سخت این روزها چقدر است؟

قبلاً نادر بود ، اما ظهور دلتا فرصت ها را تغییر داده است.

دکتر گفت: “بازی توپ با این بخش از مرحله دلتا بسیار متفاوت است.” اریک توپول ، پروفسور داروسازی و مدیر م Instituteسسه ترجمه ای اسکریپس در سن دیگو است. “من فکر می کنم شانس ابتلا به عفونت واقعاً افزایش یافته است.”

وی گفت: “مقایسه ایالات متحده بسیار دشوار است” زیرا “داده های ما بسیار اشتباه درک شده است”.

واکسن هنوز شانس کمتری برای عفونت نسبت به کسانی دارد که از این طریق محافظت نمی شوند. شهرستان لس آنجلس در تابستان هنگامی که نوع دلتا شروع به پرش کرد ، داده ها را جمع آوری کرد: افرادی که واکسینه نشده بودند پنج برابر بیشتر از نمونه های واکسینه شده نمونه بیشتری داشتند.

3. اگر می خواهم از شرایط سخت جلوگیری کنم ، چه اقدامات احتیاطی را باید انجام دهم؟

با نگاهی به گذشته ، ای کاش اقدامات احتیاطی بیشتری انجام می دادم.

و توصیه من به دوستان و خانواده در اینجا این است: ماسک بزنید ، از اجتماعات بزرگ با افراد غیر برنامه ریزی شده اجتناب کنید و سفرها را ترجیحاً تا زمانی که اوضاع آرام نشود ، کاهش دهید.

ایالات متحده به طور متوسط ​​روزانه بیش از 150،000 مورد ابتلا به کروناویروس (تقریباً دو برابر زمان بیماری من) دارد ، بیمارستان ها غرق شده اند و کاخ سفید نیز توصیه کرده است که جراحی تهاجمی انجام شود. دانشمندان هنوز آنچه را که در رویدادهای پیچیده اتفاق می افتد نشان می دهند.

در بسیاری از مناطق ایالات متحده ، ما بیشتر از زمان بهار در معرض ویروس قرار داریم. اگر در منطقه ای باشید که میزان واکسیناسیون آن بسیار بالا است و میزان انتشار عمومی آن بسیار پایین است ، خطر شما متفاوت خواهد بود. پریتی مالانی ، متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه میشیگان است. “بخش مهم آن چیزی است که در جامعه شما اتفاق می افتد.”

4. شرایط کووید “ملایم” چگونه است؟

در مورد من ، وضعیت بدتر از آنچه انتظار داشتم بود ، اما در اصطلاح بهداشت عمومی ، “خفیف” بود ، به این معنی که من در بیمارستان به سر نمی بردم یا به اکسیژن نیاز نداشتم.

این نرمش در اظهارات دکتر بسیار مهم است. روبرت واچتر ، که در حال حاضر رئیس گروه پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو است. “ملایم” می تواند از “یک روز احساس کثیفی تا کامل خوابیدن به مدت یک هفته ، همه استخوان های شما زخم شده و مغز شما به درستی کار نمی کند”.

اطلاعات زیادی در مورد این بیماری های دشوار وجود ندارد ، اما تا کنون “وضعیت شما بهتر از کسانی است که واکسینه نشده اند.” یک مطالعه ملی توسط مرکز بیماریها و بیماریهای عفونی.

مطالعه یون ، که در ماه ژوئن همراه با داده های جمع آوری شده قبل از ضربه دلتا منتشر شد ، نشان داد که تب در نصف شده و روزهای گذراندن در رختخواب در افرادی که بیماری جدی دارند 60 درصد کاهش یافته است ، در مقایسه با افرادی که مشکوک نیستند.

بر اساس داده های اخیر CDC ، اگر واکسینه شده اید ، خطر بستری شدن شما 10 برابر کمتر از واکسینه نشده است. کسانی که به شدت بیمار هستند و در مراحل بحرانی به شدت بیمار هستند معمولاً مسن تر هستند – در مطالعه ای که قبل از دلتا انجام شد ، میانسالی 80.5 سال بود – و شرایط بالینی مانند نارسایی قلبی را ایجاد کرده اند.

5- آیا می توانم آن را به دیگران منتقل کنم و آیا باید آن را کنار بگذارم؟

متأسفانه شما هنوز این ترفند را دارید و باید چنین رفتاری داشته باشید.

اگرچه دو نمونه اول من به این خوبی نبود ، من ماسک را در خانه و دور از اعضای خانواده ام که واکسینه شده بودند ، شروع کردم. خوشحالم که این کار را کردم: هیچ کس مریض نشد.

نوع دلتا بیش از دو برابر دستگاه تنفسی اولیه رایج است و می تواند به سرعت در دستگاه تنفسی فوقانی شما ایجاد شود ، همانطور که در مجموعه ای از بیماریهای پیشرونده مرتبط با Provincetown. ، ماساچوست در تابستان نشان داده شده است.

دکترها می گویند: “حتی افرادی که به طور غیر معمول واکسینه شده اند ، دارای باکتری کافی برای انتشار آن هستند.” روبرت دارنل ، پزشک-دانشمند در دانشگاه راکفلر.

علم چگونگی انتقال ویروس توسط افراد واکسینه شده را تایید نکرده است و به نظر می رسد میزان واکسن بینی در افراد واکسینه شده به سرعت کاهش می یابد.

با این وجود ، پوشیدن ماسک و جدا ماندن از دیگران اگر با دقت تحقیق کنید تا ببینید علائم وجود دارد یا خیر ، بسیار مهم است ، دارنل گفت.

6. آیا می توانم بعد از عفونت به کووید طولانی مبتلا شوم؟

اگرچه اطلاعات زیادی در دست نیست ، مطالعات نشان می دهد که بیماری های عفونی می توانند منجر به یک سری علائم مداوم شوند که طول سلول را مشخص می کند ، از جمله مه مغزی ، خستگی و سردرد. “امیدوارم این تعداد کم باشد. امیدوارم خیلی طولانی نباشد و خیلی هم جدی نباشد ، اما این چیزها خیلی سریع کشف می شوند. “

مطالعات اخیر ایالات متحده نشان می دهد افرادی که واکسینه شده اند حدود 50 درصد کمتر از افرادی که واکسینه نشده اند تحت پوشش طولانی مدت قرار می گیرند.

این داستان از یک گزارش مشارکت شامل NPR و KHN ناشی می شود.

موضوع راهنما

تماس با ما ارسال یک نکته نکته

دیدگاهتان را بنویسید