“میتونی به حرفم خوب گوش کنی؟” مزایای استفاده از راه دور – Geek در حال ثبت است


وقتی در سال 2003 تحصیل علوم کامپیوتر را شروع کردم ، کار در یک شرکت Big Tech رویایی بود که من نمی توانستم آن را داشته باشم. من در اسپانیا به دنیا آمدم و بزرگ شدم و به همین دلیل به دانشگاه رفتم. یادگیری بیش از 5000 مایل دورتر از فناوری سیلیکون ولی سرگرمی مورد علاقه من بود و من کارهای فناوری اپل و تبلیغات محصولات مایکروسافت را طوری تماشا می کردم که گویی فیلم های هالیوودی هستند. نمی توانم تصور کنم که من یکی از آنها هستم.

دلیل اصلی که شرکت های Big Tech تصور می کردند که در آن شرکت نمی کنند این بود که هیچ یک از آنها مرکز توسعه نرم افزار در اسپانیا نداشتند. روش معمول شرکت هایی مانند مایکروسافت یا گوگل به عنوان مهندس نرم افزار این است که به کشوری دیگر نقل مکان کنند ، جایی که نمی توان در مورد چالش های پرسشگری رویایی داشت. استعدادهای زیادی در اسپانیا باقی ماند و بسیاری از ماشین هایی که آرزوی داشتن مکانی در دره سیلیکون را داشتند غیرممکن بودند.

سالها حضور فیزیکی در دفتر کار سختی بود. شرکتهای بزرگ فناوری برای جذب کارکنان جدید دفتر مرکزی خود را فروختند. بیشتر این اردوگاهها به عنوان یک کلان شهر پر جنب و جوش با ساختمانهای تجاری ، میخانه های صبحانه ، رستورانها ، مراکز خرید ، سالنهای سرگرمی و تئاترها ، با انواع تزئینات تزئینی احاطه شده اند. بله ، هدفی پشت نور وجود دارد. هم افزایی ناشی از ملاقات های چهره به چهره. گفته می شود که کمپ های Big Tech محرک های ابتکاری و اجتماعی هستند.

دستیابی به موفقیت در یک دهه ، درمان COVID-19 را در مقیاس جهانی به جامعه تبدیل می کند. با این حال ، اگر شرکتی وجود داشته باشد که بتواند در برابر آفت ویروس کرونا مقاومت کند ، این صنعت فناوری است. وقتی دستورات ماندن در خانه و پناهندگی در سراسر کشورها گسترش یافت ، شرکت های Big Tech اولین کسانی بودند که کارکنان خود را به محل کار از خانه آوردند. فناوری که امکان انجام مقیاس را فراهم کرده است مدتهاست که در دسترس است. بسیاری از شرکت های کوچک قبلاً نشان داده اند که نیاز به سهولت کار هنوز وجود دارد و نتیجه همیشه با تیم های راه دور سازگار است.

تقریباً پنج ماه پس از شروع شیوع بیماری ، هنگامی که صنعت فناوری به دنبال آینده بود ، بسیاری از کارکنان تا زمانی که واکسن م ،ثر ، دارویی یا درمانی در دسترس نباشد ، به مطب باز نمی گردند. برخی از بزرگترین بازیکنان ، مانند توییتر یا فیس بوک ، حرکت کرده اند تا به کارمندان خود اجازه دهند در خانه کار کنند ، و منصفانه است که بگوییم بسیاری دیگر نیز این کار را انجام خواهند داد. بسیاری از کارکنان ممکن است ارتباطات و ارتباطات اجتماعی خود را با محل کار خود از دست بدهند ، اما اگر به صورت آنلاین به هم متصل باشند ، می توانند از منابع مختلف واجد شرایط کار شوند. مدیران می دانند که وقتی همه جلسات از طریق ارتباط تصویری به پایان می رسد ، مدیریت گروهی که در یک شهر زندگی می کنند ، مانند اجرای گروه در مکان ها و مناطق زمانی مختلف است. بازاریابان ارزش ابزارهای ارتباطی را حفظ می کنند تا با هم ارتباط داشته باشند و با هم کار کنند تا به جلو حرکت کنند.

با این حال ، استیو لوین گفت که کنترل از راه دور سیلیکون ولی را نابود می کند ، گفت: “در مورد همه شرکت ها ، مدیران عامل میلیون ها هزینه در مصاحبه ، طراحی و معماری برای افزایش و بهینه سازی تعداد فرصت ها در بین کارکنان خلاق خود پرداخت می کنند – با این امید که نتایج حاصل از محصولات جدید بلوک به نتیجه برسد.”. منطقی است که به این نتیجه برسیم که مشکل سرندیپیتی ایجاد شده در غیاب ملاقات حضوری را می توان با یک محصول ارتباطی تازه ایجاد شده حل کرد.

در حالی که چالش های ارتباطی در یک محیط کاری واقعی – مانند همکاری در مناطق زمانی ناموجود – امکان پذیر است – و همچنین فناوری ها. امروزه ، جذب استعدادهای خوب از سراسر جهان حتی بیشتر مشکل ساز است. اگر این کار هزینه ای در بر داشته باشد ، شرکت ها با دقت فضا را برای توسعه هویت شرکتی خود انتخاب کردند. بر اساس عواملی مانند مجاورت نامزدها و هزینه زندگی ، شرکت ها میلیون ها دلار برای نزدیک شدن به انواع مهارت ها هزینه کرده اند. سفرهای سالانه توسط دانشمندان برای بازدید از بهترین دانشگاه ها و کشور برنامه ریزی شده بود. شرکت های بزرگ فناوری برای جلب توجه دانشجویان در این سفرهای میدانی ، به ویژه هنگام بازدید از مناطق یا کشورها برای کمک به آنها در بهبود تعداد کارکنان ، رقابت خود را متوقف کردند.

یک تیم متنوع سرعت خلاقیت و کیفیت محصول یک شرکت را بهبود می بخشد. به تصویر کشیدن دقیق اقلیتی از جامعه در یک صنعت نتایج بهتری دارد زیرا آنها فکر می کنند که دامنه وسیع تری از نیازهای مصرف کننده را دارد. دقیقاً به همین دلیل است که صنعت فناوری و منابع سخت تلاش می کند تا مردم جهان را متحد کند. اکنون که فاصله و فضای بدن در هنگام مصاحبه نامزدها کمتر اهمیت می یابد ، فرصت های جدیدی برای نیروهای جدید و مدیران حقوق باز می شود: مجری اصلی گروه شما منتظر است تا در کشوری دیگر پیدا شود.

پیش از COVID-19 ، شانس پرداخت هزینه مدرک دانشگاهی که از مکزیک می آمد ، بستگی به یکی از این سفرها برای پرداخت هزینه دانشگاه برای یک یا دو بار در سال داشت. در سناریوی جدید ما ، اکثر پرس و جوها از راه دور انجام می شود و اگر داده ها نشان دهند که کیفیت قیمت ثابت می ماند ، روند ادامه می یابد. شرکتها به سادگی باید یک درگاه پرداخت به محل تعیین شده داشته باشند تا بتوانند درخواست های خود را به صاحبان محلی ارسال کنند. در گذشته ، گروهها غالباً “مجموعه های متحرک” را توزیع می کردند ، اما در دراز مدت یک مجموعه “آسان برای انجام” منتشر کردند. هر تیمی می داند که برنده این ویژگی چیست: هزینه ها را می توان در مکان های مختلف تنظیم کرد و هزینه های دفتر را می توان برای رفاه کارکنان (از جمله سفرها و جلسات به صورت رو در رو) جبران کرد ، شرکت ها می توانند به طیف گسترده ای دسترسی داشته باشند. مهارت های دانش ، و نامزدهای شهرهای کوچک یا دور افتاده می توانند به نامزدهایی دسترسی داشته باشند که مثلاً در سیلیکون ولی زندگی می کنند.

تصور این که “کار در خانه” به این معنی است که “کار در خانه” یک کار ساده است. وقتی بازگشت به روابط اجتماعی خوب است ، کار از راه دور از محیط های احتمالی می درخشد: کار در یک بار ، کافی شاپ ، محل شرکت رسمی ، بله ، رنگ آمیزی به دفتر خانه شما. تعادل بین کار و زندگی یک روند جدید است ، بنابراین تعطیلات دو هفته ای در هاوایی را می توان به مدت یک ماه طی کرد و نیمی از این زمان برای کار از مرکز تجاری هتل ، کتابخانه عمومی یا یک اتاق استفاده می شود. در کشور Airbnb

برخی از شرکت های فناوری بزرگ آزمایش این ویژگی عملکرد از راه دور را در جلسات آموزشی تابستانی آغاز کرده اند. تجار از سراسر ایالات متحده با گروه هایی که در بخش های فناوری سنتی کار می کنند کار می کنند. جلسات راه اندازی صبح زود توسط مربیان تنظیم می شود که ممکن است یک ساختمان متفاوت یا فقط چند سالن باشد. بنابراین این تازه آغاز راه است. ممکن است جهان چند سال دیگر به عقب بازگردد ، اما صنعت فناوری برای همیشه تغییر خواهد کرد و متوجه خواهد شد که کارکنان به دلیل آزادی کار از راه دور می توانند در سطوح شادتری بالاتر نگه داشته شوند.

بله ، این بدان معنا نیست که شرکت های Big Tech کمپ های زیبا خود را رانندگی می کنند یا کارمندان را مجبور به کار از راه دور می کنند. در آغوش گرفتن فضای کار به این معنی است که فضای جنبه فیزیکی انتخاب است ، هیچ الزامی وجود ندارد. این به معنی پذیرش فرهنگ مشترک م isثر و نحوه نوآوری و ارائه ارزش به مصرف کنندگان است. و این بدان معناست که در به روی صنعت بسیار متنوعی باز می شود.


آیا این مقاله را پسندیدید؟ برای دریافت پست های جدید از طریق ایمیل مشترک شوید.

دیدگاهتان را بنویسید