نارسایی میترال و ارتباط آن با استرس آسیب می بیند


درمان نارسایی میترال

نارسایی میترال و ارتباط آن با استرس

نارسایی میترال نوعی تومور میکسوماتوز است. بافت های اطراف دریچه میترال و رباط ها به طور متفاوتی کشیده شده اند ، به طوری که دریچه میترال همزمان با ضربان قلب خم می شود.
افرادی که دچار نارسایی میترال هستند کمتر احتمال دارد دوباره (نشتی نشتی) عود کنند یا بیشتر از یک نشتی خفیف به یک نشتی آسیب دیده تبدیل می شوند. بله ، اکثر آنها نشتی یا نشتی خفیف ندارند.

نسبت پایین بیماران مبتلا به نارسایی شدید میترال یک بیماری جدی MVP است که باید درمان شود. نارسایی میترال شایع است و سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. بر اساس گزارشات ، ممکن است دو بار زنی زن را لمس کند. به خاطر داشته باشید که کاهش نارسایی میترال در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان مشاهده می شود ، بنابراین می تواند در هر گروه سنی یا جنسیتی مشاهده شود.

جداسازی ستون فقرات میترال قلب

علائم نارسایی میترال

اگرچه نارسایی میترال معمولاً یک بیماری طولانی مدت است ، اما اکثر افرادی که از این بیماری رنج می برند هیچ علامتی ندارند.

بنابراین وقتی افراد مبتلا به بیماری تشخیص داده شوند ، ممکن است متعجب شوند. علائم را می توان مشاهده کرد ، شاید به این دلیل که خون در حال برگشت به داخل دریچه است. علائم نارسایی میترال در افراد مختلف بسیار متفاوت است. همانطور که گفته می شود ، این علائم ساده هستند ، اما شایع ترین آنها عبارتند از:

حمله قلبی یا نارسایی قلبی (آریتمی)
تیره یا روشن
مشکل در تنفس یا تنگی نفس ، معمولاً در حین فعالیت بدنی یا دراز کشیدن
• خسته

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فکر می کنید علائم زیر را دارید ، باید با پزشک مشورت کنید. به خاطر داشته باشید ، اکثر بیماری های قلبی علائم مشابهی از نارسایی میترال دارند ، بنابراین فقط مراجعه به پزشک می تواند علت علائم را درک کند.

• اگر درد قفسه سینه دارید ، نمی دانید که ممکن است دچار حمله قلبی شوید.

• اگر قبلاً نارسایی میترال داشته اید ، در صورت بدتر شدن علائم به پزشک مراجعه کنید.

علل نارسایی میترال

دریچه میترال جریان خون بین حفره های چپ بالا و پایین قلب را کنترل می کند.

هنگامی که قلب به درستی کار می کند ، نارسایی میترال در حالی که قلب می تپد به طور کامل بسته می شود ، به طوری که خون به حفره سمت چپ بالا (دهلیز چپ) جریان نمی یابد.

اما در برخی افراد نارسایی میترال ، یا دو قسمت از بافت نارسایی میترال یا یک کشش بزرگ در نزدیکی قلب وجود دارد که به بطن چپ نزدیک می شود ، مانند یک چتر در هر زمان که منقبض می شود. لامپ ممکن است به هم نچسبد.

در برخی موارد ، خون به داخل دریچه جریان می یابد (ضعف دستگاه تیز کن) اگر فقط مقدار کمی خون به دهلیز چپ نشت کند ، ممکن است مشکلی ایجاد نشود. در بالا ذکر شد که نارسایی شدید میترال می تواند منجر به علائمی مانند تنگی نفس ، خستگی و سبکی سر شود.

نام دیگر نارسایی میترال سندرم زمزمه کلیک است. وقتی پزشک با گوشی پزشکی به قلب گوش می دهد ، ممکن است صدایی را بشنود که انگار ضربان ها در حال برگشت هستند و پس از آن با جریان خون به داخل دهلیز ، صدای دیگری شنیده می شود.

برخی از اسامی برای توصیف یک ماشین دوار دایره ای عبارتند از:
• سندرم بارلو
یک بیماری کور دوگانه وجود دارد
بیماری دریچه میترال
نارسایی میترال میکسوماتوز

بندر ONEHUNGA

عوامل خطر نارسایی میترال

نارسایی میترال در همه افراد و در همه سنین رخ می دهد. علائم شدید نارسایی میترال بیشتر در مردان بالای 50 سال دیده می شود. وخامت سیستم عصبی داخلی می تواند منجر به بیماری های دیگر شود ، مانند:

همسر مارفان
Ehlers-Danlos درگذشت
• پیشگیری ناکافی
• ضعف عضلانی
مرگ قبرها
• اسکولیوز

تشخیص میزان نارسایی میترال

از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به MVP هیچ علامتی ندارند ، ممکن است هنگام معاینه فیزیکی هنگام گوش دادن به قلب با گوشی پزشکی شکایتی تشخیص داده شود. علائم شایع عبارتند از ضربان سریع قلب (تپش قلب) ، سفت شدن قفسه سینه و خستگی.

پزشک ممکن است پس از گوش دادن به قلب فرد با گوشی پزشکی به اختلال نارسایی میترال مشکوک شود. حرکت طبیعی دریچه میترال می تواند صدای خاصی به نام “دکمه” ایجاد کند. اگر نارسایی میترال هنوز وجود داشته باشد ، پزشک ممکن است ضربان قلب را به سمت عقب بشنود.

تشخیص کامل تخلیه دریچه میترال مورد نیاز است اکوکاردیوگرام بگیرید یک نوع سونوگرافی قلب.

نحوه تشخیص کاهش نارسایی میترال

در صورت شکایت باید چکار کنم؟

حتی برای کسانی که علائم ندارند ، اکوکاردیوگرام (اکو) در صورت تشخیص شکایت نارسایی میترال توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای ارزیابی شکل دریچه و میزان نشت خون (برگشت) از دریچه در حین تپش قلب استفاده می کند.

آزمایش احتمالی دیگر ، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (CMR) است که MRI قلب نامیده می شود.

درمان نارسایی میترال

بازیابی مکانیکی برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند ، بنابراین معمولاً نیازی به درمان نیست.

افرادی که از نارسایی میترال به دلیل نارسایی شدید میترال رنج می برند ، می توانند از جراحی برای ترمیم یا جایگزینی شریان نشتی سود ببرند. برای افرادی که علائم نارسایی قلبی ناشی از نارسایی میترال همراه با نارسایی میترال دارند ، جراحی بهترین درمان است.
اگر در اکوکاردیوگرام نارسایی میترال وجود نداشته باشد ، علائم نارسایی میترال مشکل تر است. بهترین درمان ها برای هر فرد متفاوت است ، اما شامل موارد زیر است:

• ورزش ها
• خانه
آرامش و کاهش استرس
از خوردن قهوه و سایر محرک ها خودداری کنید

داروهای مسدود کننده بتا ، داروهایی که ضربان قلب را کاهش می دهند ، ممکن است در افرادی که ضربان قلب آنها سریع است ، معروف به تاکی کاردی و کاهش نارسایی میترال م effectiveثر باشد.

MVP واقعاً نمی میرد. اما در شدیدترین موارد ممکن است قلب بمیرد (آریتمی) یا حتی بمیرد.

اگر ستون فقرات میترال خیلی پیچ خورده باشد و باعث نشت دریچه شود ، که “غیر تهاجمی” نامیده می شود ، می تواند منجر به عوارض جدی مانند حمله قلبی و سکته مغزی شود.

از آنجا که دریچه نشت می کند ، دهلیز می تواند بزرگ شود. کرم های خاکی می توانند مشکلات ریتم قلب مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” را ایجاد کنند که می تواند منجر به از دست دادن خون شود. با حرکت معده از قلب به عضلات مغز ، ممکن است با سکته مغزی یا بیماری قلبی پیچیده شود.

برای چت رایگان با پزشکان مجرب و درخواست زمان ملاقات با مرکز اکسیر قلب و دیابت الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه اول: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ. ..

-۸۸۰۶۷۱۷۵

-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید