نحوه مقابله با سردرگمی دائمی – MyWellbeingهیچ چیز درباره وضعیت کنونی جهان قطعی نیست. کی و در صورت باز شدن مدارس ، آیا باز خواهند شد؟ چه روزی به دفتر ما فراخوانده می شود؟ اگر آن روز به عقب رانده شود ، پس آن روز جدید چیست؟ واکسن های اطرافیان ما؟ آیا سفر یا شرکت در رویدادهایی مانند عروسی یا مراسم خاکسپاری مشکلی ندارد؟ اگر برای آینده برنامه ریزی کنیم ، چه فرصتهایی برای آنها باز می شود؟

تحقیقات اخیر نشان داده است که توانایی ما در مقابله با استرس می تواند نقش مهمی در سلامت روانی ما در ادامه مبارزه با این بیماری داشته باشد. درک نحوه واکنش ما به عدم قطعیت ممکن است به ما در کاهش بخشی از اضطراب کمک کند، چگونه می توان انتظار داشت که با عدم قطعیت در زندگی ما مقابله کنیم؟

با این واقعیت همراه باشید که عدم قطعیت بخشی از زندگی است

چند مورد در زندگی قطعی است. اگرچه مغز ما طوری طراحی شده است که بتواند با عدم قطعیت مقابله کند ، اما اکثریت قریب به اتفاق ما امروز به شرایطی رسیده ایم که کنار آمدن با آنها دشوار است.

مطالعات نشان داده است که حیوانات باغ وحش عموماً مستعد عوامل غیرقابل اندازه گیری هستند و غیرقابل پیش بینی بودن نیز می تواند اثرات نامطلوب استرس را بهبود بخشد. به عبارت دیگر ، چشم انداز عدم قطعیت تهدیدآمیز می تواند بدتر از خود آن چیز باشد. امروزه ما با تهدیدهای غیرقابل پیش بینی روزانه و اغلب ساعتی روبرو هستیم ، به این معنی که احساس مداوم انتظار باعث افزایش اضطراب ما می شود.

اگر با احساس ناامنی دست و پنجه نرم می کنید ، کاملا حق با شماست. در عین حال ، احساس دیدگاه ممکن است به شما کمک کند تا احساس ثبات بیشتری داشته باشید.

در اینجا چند روش برای ایجاد حس دیدگاه وجود دارد:

 • زمانی را در زندگی خود در نظر بگیرید که با عدم قطعیت مثبت روبرو شدید. در این مدت برای تحمل چه کردید؟ به چه چیزهای خوب و شایسته ای امیدوار بودید؟ نتیجه چیست؟ چه مدت است احساس آشنایی یا تسکین احساس می کنید؟ مهم نیست که یافته ها چقدر نامشخص هستند ، شما ممکن deal قبلا این کار را کرده اید و می توانید دوباره آن را انجام دهید.

 • به همه سردرگمی های تاریخ بشر فکر کنید. زمانی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید یا درباره اجداد خود فکر می کنید. با چه مشکلاتی روبرو شدند؟ چه کارهایی ممکن است آنها بتوانند برای نشان دادن انجام دهند؟ به نظر شما الان چکار می کنند؟ در صد سال آینده ، دیگر نسل ها با چه عدم قطعیتی روبرو می شوند؟ آنها برای برنده شدن چه می توانند بکنند؟

 • به مونولوگ درونی خود و چگونگی کمک آن به احساس دیدگاه خود فکر کنید. بله ، همه چیز نامشخص است (و احتمالاً بد است) ، اما این چیزی است که برای شما اتفاق می افتد بدترین اتفاقی که برای کسی در تاریخ جهان افتاده است؟ کلماتی که استفاده می کنیم مهم هستند! بجای بدترین اتفاقی که در تاریخ جهان برای کسی افتاده است ، شما می توانید چیزی شبیه به این را مدل کنید ، آنچه در حال رخ دادن است نامشخص و دشوار است و ارزش چیزی را دارد که من نگران آن بودم ، اما این یک روز یا یک ساعت است و من باید X را منتظر فردا باشم.

آنچه را که می توانید کنترل کنید شناسایی کنید و آنچه را که نمی توانید رها کنید

نگرانی از وضعیت جهان می تواند شدید باشد. وجود دارد خیلی چیزها در حال حاضر این کار را انجام می دهید ، و به نظر می رسد هیچ کنترلی بر هیچ کدام ندارید – اما می دانید!

لیستی از مواردی را که می توانید کنترل کنید و در مورد آنها اقدام کنید تهیه کنید:

 • شاید روز بازگشت شما در دفتر کار خیلی دیر به تعویق افتاده باشد ، اما می توانید پایه و اساس کاری را که می خواهید با رئیس سابق خود انجام دهید ، پایه ریزی کنید.

  • چیزی شبیه این بگو ، ایی! من می دانم که ما باید اول شهریور پنج روز در هفته به دفتر بازگردیم ، اما به نظر می رسد که همه چیز دوباره به هوا بازمی گردد. همانطور که ما به آینده نگاه می کنیم و برنامه ریزی می کنیم ، خوشحالم که در مورد یک قرارداد انعطاف پذیر برای من / تیم مان صحبت می کنم ، زیرا طی چند ماه گذشته پیشرفت های زیادی با _____ داشته ایم و کاملاً آن را یافته ایم فاصله پایین حتی اگر آنها نمی توانند یا زمان دقیق جوانه زنی را دوست ندارند ، بهترین چیزی که کاشته اید دانه ای است که می توانید آبیاری آن را ادامه دهید.

 • ممکن است ندانید چه کسی در اطرافتان هنگام بیرون رفتن در مکان عمومی واکسینه شده است ، اما می توانید با پوشیدن ماسک یا محافظت از خود اقدامات لازم را انجام دهید. حفظ فاصله بدن کارشناسی ارشد محدودیت های خود را به وضوح با خانواده و دوستان مشخص کنید در مورد آنچه شما لذت می برید

 • شاید شما برای سفر برنامه ریزی کرده اید یا مجبور شده اید سفر خود را لغو یا به تعویق بیندازید یا دلتنگ عزیزانتان شده اید. بسیاری از افراد از گپ های ویدئویی خسته شده اند ، اما می توانید یک فعالیت قفل سریع ایجاد کنید و دوباره ایجاد کنید که برای شما هیجان ایجاد کرده است ، برای اقامت برنامه ریزی کنید یا یک مسیر عمیق برای سفری که می خواهید در آینده انجام دهید بسازید.

وقتی نوبت به موضوع می رسد چیزهایی که نمی توانید کنترل کنید:

 • مرز بساز حتی زمانی که هیچ کس احساس نمی کند. شاید شما مشتاق بودید که به زودی به دفتر برگردید زیرا در نهایت از ویدئو کنفرانس حذف خواهید شد و اکنون برنامه های شما تغییر کرده است. یک روز بدون فیلم را برای تیم خود توصیه کنید ، ساعت میانی هر روز را برای دور شدن و بیرون رفتن رزرو کنید ، یا جمعه خود را برای کارهای عمیق مسدود کنید تا جلسات آنها رایگان باشد.

 • ممکن است احساس کنیم که نمی توانیم احساسات یا واکنش های خود را نسبت به آنچه اتفاق می افتد کنترل کنیم ، اما بیش از آنچه فکر می کنیم در کنترل هستیم. ابتدا احساسات خود را تأیید کنید. غم ، ترس ، عصبانیت ، ناامیدی ، کینه و سایر چیزهایی که احساس می کنید صد درصد آسیب می رساند. اما قطعاً در بلند مدت بهترین کلاس برای شما نیست. چگونه e پی احساس؟ مالولو؟ اجباری؟ ایمنی؟ توجه کنید؟ برای رهایی از این احساسات به جای چه اقداماتی می توانید انجام دهید؟

 • به چیزهایی فکر کنید که می توانید از قسمت سر خود آزاد کرده یا آنها را تمیز کنید. شاید مشاجره با دوستان یا خانواده در مورد انتخابها یا عقاید آنها شما را ضعیف کرده است. دور شدن از افرادی که دوستشان داریم سخت است ، اما آنها همیشه نمی توانند نظر خود را تغییر دهند. بحث را به صورت گروهی بگذارید ، با احترام اما قاطعانه به آنها بگویید که مسائل را از قبل بحث نکنند ، یا هر کاری را که باید انجام دهید برای ایجاد مرز با هر کسی که انرژی شما را خرج کرده انجام دهید. اگر اقتصاد در حال نزدیک شدن نامشخص است ، این چیزی نیست که بتوانید از آن دور شوید. اما گاهی اوقات ، وقتی حس کنترل نداریم ، می تواند برای ما ایجاد کند نه برای کار. در عوض ، پس انداز کنید ، کار پیدا کنید یا در مورد یک حرکت مذاکره کنید اولویت است – هر کاری که باید برای مدیریت و کاهش احساس ناامنی انجام دهید.

آتش عدم اطمینان ایجاد نکنید

وقتی در مورد آنچه در حال رخ دادن است یا آنچه در آینده ممکن است اتفاق بیفتد مطمئن نباشیم ، ممکن است به نظر برسد که قصد داریم تپش خود را ادامه دهیم ، همه چیز را در مورد همه چیز بدانیم ، یا تمام تلاش خود را برای آماده سازی برای ناشناخته ها انجام دهیم ، بهترین روش است. ، اما این مقدار گوش دادن می تواند پشت و منجر به سوزش می شودبه

به جای تغذیه آشفتگی موتور:

 • استفاده از رسانه های اجتماعی را محدود یا تنظیم کنید. وقتی صحبت از اخبار می شود ، بیش از حد فکر کردن ، فکر بیش از حد در مورد آن یا فکر بیش از حد در مورد رویدادهای منفی مانند به روز رسانی COVID-19 یا اخبار غم انگیز ، اطلاعات جدیدی در اختیار شما قرار نمی دهد ، اما به سلامت روان شما آسیب نمی رساند. ما شما را مجبور به انکار یا نگه داشتن سر خود در شن نمی کنیم ، اما محدود کردن قرار گرفتن در معرض 24-7 دور خبری که برای جلوگیری از شنوایی شما طراحی شده است تنها راه اطمینان است. ممکن است شما سر خود را کاملاً نگرفته باشید.

 • خطوط ارتباطی را باز نگه دارید. چه با شریک زندگی خود ، هم اتاقی ها ، دوستان ، خانواده یا رئیس خود ، مطمئن شوید که همه احساس می کنند و به آن گوش می دهند. اگر کارها در خانه دشوار است ، به جای نادیده گرفتن یا زیاد روی آنها صحبت کردن ، زمانی را برای صحبت کردن تعیین کنید. اگر مطمئن نیستید که اوضاع در محل کار به خوبی پیش می رود یا خیر، به رئیس خود اجازه دهید از بلاتکلیفی که احساس کرده اید باخبر شود و درخواست شفافیت یا تأیید کنید.

 • عصب پاراسمپاتیک خود را فعال کنیدبه در زمان استرس ، تمایل شما برای دلسرد شدن یا واکنش “مبارزه یا فرار” شما فعال می شود. برای خروج از رویکرد “مبارزه یا فرار” ، باید سیستم عصبی پاراسمپاتیک خود را فعال کنید ، یا برنامه “استراحت و مخلوط کردن” را انجام دهید. چند چیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید ، مانند مربع تنفس ، یوگا ، مدیتیشن ، گذراندن وقت در طبیعت ، صحبت با یک دوست ، یکی از اعضای خانواده ، حیوان خانگی یا سایر عزیزان ، یا چیزی برای کاهش سرعت. خوردن شما و تجدید شما.

با خود مهربان باشید و به دنبال حمایت مورد نیاز خود باشید

در حال حاضر ، ما با سردرگمی زیادی روبرو هستیم ، و نیاز مداوم مغز ما برای تشخیص واقعیت ها و تهدیدها یا تعیین خطرات یا تلاش برای جذب و تجزیه و تحلیل دستورالعمل ها و اطلاعات متناقض و متغیر از CDC ، دولت محلی ، استخدام و حتی دوستان و خانواده بیشتر نگران هستند

این احساس کامل و کامل است که شما آثار این ناامنی ساعت ناقص را احساس می کنید ، بنابراین مراقبت از خود و روشهای خوب سلامتی را در اولویت قرار دهید تا به شما در حرکت در بالا و پایین ها کمک کند. برای ارتباط با دوستان و خانواده خود که شما را دوست دارند و از شما حمایت می کنند ، وقت بگذارید و در صورت نیاز به حمایت روانی اضافی ، همکاری با پزشک یا معلم می تواند کمک کننده باشدبه در حالی که ممکن است به نظر برسد که هیچ چیز نیست ، اما شما توانایی آرامش ، رضایت و مراقبت از خود را دارید.دیدگاهتان را بنویسید