نقد کتاب – دانا کارپندر "چگونه رژیم کم چرب خود را رها کردم و 40 پوند وزن کم کردم"

پس از خواندن “راه حل دیابت” توسط دکتر. پس از خواندن برنشتاین، با نام «دانا کارپندر» مواجه شدیم و کتاب 500 دستور غذای کم کربوهیدرات او را خریدیم. در مجموعه ای از کتاب های مرتبط، متوجه شدیم که کتاب او “چگونه رژیم کم چرب خود را شروع کردم و 100 پوند از دست دادم – و چگونه می توانی!” آمد بسیار توصیه می شود.

به عنوان یک دیابتی، من از هیپوپوست و قندهای بالا در یک رژیم غذایی معمولی خسته شده بودم و آماده بودم که دکتر Dr. پیشنهاد برنشتاین را برای کاهش کربوهیدرات امتحان کردم، اما حتی نمی‌دانستم از کجا شروع کنم. من همچنین از خوردن بی مزه، وعده های غذایی کم چرب و اجتناب از غذاهایی که دوست داشتم خسته شده بودم.

کتاب دستور پخت دانا مکانی عالی برای شروع با چند ایده جدید بود، اما این کتاب فقط جذاب بود. من آن را در شیفت‌ها با مادرم خواندم، زیرا می‌خواستیم در مورد فصل‌های مختلف و اینکه چه معنایی برای سلامتی و سبک زندگی‌ام دارد، صحبت کنیم.

آنچه جذابیت دارد صداقت دانا است – او فقط یک رژیم غذایی را پیشنهاد نمی کند، بلکه مزایای رژیم اتکینز (مناسب برای بیماران دیابتی) و تازه وارد به صحنه، رژیم غذایی پرایمال را بررسی می کند. این کتاب همچنین اطلاعاتی در مورد نحوه محاسبه نیازهای کربوهیدرات و پروتئین خود ارائه می دهد – چند محاسبه ساده که شما را تحت کنترل رژیم غذایی خود قرار می دهد. یکی دیگر از مزایای کتاب این است که دانا پیشنهادات خود را بر اساس تحقیقات پزشکی قرار می دهد – این اطمینان را به شما می دهد که بدانید او فقط یک ایده ندارد، بلکه پیشنهادات تغذیه ای او بر اساس سال ها تحقیق است.

بهترین بخش این است که اکثر دوستان شما حتی متوجه نمی شوند که شما رژیم گرفته اید. در یک رژیم کم کربوهیدرات همچنان می توانید گوشت، بیشتر سبزیجات، کره و خامه بخورید – این رژیم غذایی برای ایجاد احساس محرومیت یا گرسنگی نیست، پس از هر وعده غذایی احساس نازپروردگی و سیری خواهید داشت.

اگر به دنبال تغییر به یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات هستید، این کتاب به وضوح توضیح می دهد که چرا باید این کار را انجام دهید، توضیحی که شما را بهتر از قدرت اراده متزلزل شما از خوردن تنقلات شیرین دور می کند. به نوعی، درک فرآیندهای درگیر و نحوه تأثیر شکر بر بدن شما ممکن است انگیزه ای برای بهبود رژیم غذایی شما که به دنبال آن بوده اید، فراهم کند. دانا همچنین تعامل بین انسولین و غذا را توضیح می‌دهد و برای اولین بار به وضوح توضیح می‌دهد که چرا یک رژیم کم کربوهیدرات باید برای بسیاری از دیابتی‌ها موثر باشد و می‌کند.

اگر از درک نکردن بیماری تهدید کننده زندگی خود خسته شده اید، اما می خواهید چیزی در مورد تغذیه و بدن خود بدانید، پس این کتابی است که واقعاً نباید بدون آن باشید.