نگرانی در مورد تغذیه کودکان – وب سایت دکتر محمد صفریان


تغذیه با شیر مادر غیرقابل برگشت است و علیرغم درک وسیع از اهمیت برخی از مادران ، برخی از مادران هنوز از دلایل مختلف از زمان کودکی برای انواع پروژه ها از این امر بی اطلاع هستند.

به دنبال افزایش شیردهی ، کاهش وزن و عدم تغذیه مناسب و همچنین چاقی و اضافه وزن از دغدغه های اصلی افراد سیگاری کودکان ، به ویژه در خانواده های با تحصیلات بالا است.

دلیل کاهش وزن و تغذیه نامناسب (به دلیل توصیه های بد والدین ، ​​به ویژه مادران) حتی بیشتر است ، زیرا نمی دانیم که ترجیحات کودکان برای غذا و تغذیه متفاوت است. کای کای اندازه جمعیت بالغ تحت تأثیر سوء تغذیه و سرعت رشد سریع کودکان است ممکن است تا آخر عمر بر او تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال ، ما به بزرگسالان توصیه می کنیم غذاهای کم چرب و کم چرب بخورند ، اما کودکان باید از سن بالا برای جلوگیری از سوء تغذیه و بیماریهای گیاهی ، به ویژه لبنیات پرچرب استفاده کنند.

کمبود شیرخواران می تواند ناشی از کمبود ویتامین A ، کمبود ویتامین D ، کمبود روی و سلنیوم باشد که بیماریهای شایع در این سالها در کودکان است و می تواند بر شناخت آنها و نقش آنها در زیست شناسی تأثیر بگذارد. بنابراین ، کودکانی که در مراحل مختلف رشد (دو سالگی ، اوایل کودکی و پیش از کودکی) برنامه رشد ندارند ، باید تحت نظر پزشک باشند که باید به رژیم غذایی مغذی خود توجه بیشتری داشته باشد و از مکمل ها بدون پزشک استفاده نشود. به استفاده غیرمنتظره از مکمل های خاص مانند ویتامین A ، ویتامین D و روی می تواند کودک را بکشد و باعث بیماری جدی شود.

خانواده ها ، به ویژه مادران سالم ، باید درک کنند که رژیم غذایی سالم در گروه های رشد و سنتی متفاوت است و رژیم های کم چرب و کم چرب برای کودکان ، کودکان توصیه نمی شود و از تغذیه دوران کودکی به عنوان بازدارنده استفاده نمی کنند. مرگ در بزرگسالی باید کوچک باشد ، اما با تغییر شیوه زندگی در مراحل رشد و افزایش فعالیتها به عنوان یک برنامه روزانه ، می توان از بیماریها در بزرگسالی جلوگیری کرد.

علاوه بر این ، رفتارهای غیرخوراکی در برخی از کودکان به دلیل ناتوانی والدین ، ​​به ویژه مادران در تأمین غذا برای کودکان ، منجر به سوء تغذیه می شود ، به همین دلیل کودک بسیار فقیر است.

در برخی موارد چاقی و افزایش وزن در کودکان بین دو تا هفت سال ، در صورت نیاز به درمان با آزمایش های مناسب بررسی می شود و می توان در اسرع وقت جلسات درمانی را انجام داد. مشکلاتی مانند فشار خون بالا می تواند منجر به سرطان شود به جلوگیری از دیابت با کوتاهی قد و توقف رشد.

بنابراین ، با توجه به برنامه رشد کودکان از یک تا پنج سال ، رژیم روزانه به معنای همه گروه های اصلی غذایی (شامل آرد و غلات ، میوه ها و سبزیجات). سبزیجات ، لبنیات و محصولات لبنی ، غذا و جایگزین های غذایی) کودک است. باید به حدود پنج وعده غذایی در روز تبدیل شود. یک وعده غذایی (شامل سه وعده غذایی اصلی و دو میان وعده) بخورید.

صبحانه مهمترین وعده غذایی است – روز شما را می سازد یا نه. میان وعده یک وعده غذایی کوچک است که بین دو وعده اصلی غذایی به کودک داده می شود. از آنجا که معده نوزاد کوچک است و انرژی زیادی دارد ، خوردن سه غذای اصلی که نیازهای او را برآورده نمی کند نیز باید نشان دهد که مقدار میان وعده برای برآوردن نیازهای تغذیه ای وی محدود است. نوزاد و جایگزین نمی شود. یک وعده غذایی بزرگ

دفتر چاپ شده توسط دکتر محمد صفریان در روزنامه قدس

دیدگاهتان را بنویسید