وزیر ارتباطات گفت سرعت اینترنت زیاد شده اما از میزان دقیق آن اطلاعی ندارد!


وزیر ارتباطات از افزایش سرعت اینترنت خبر داد و بی اطلاعی خود از نرخ واقعی را آشکار کرد. وی در خصوص قطعی اخیر اینستاگرام نیز گفت: در چند روز گذشته وقفه ای در تامین ترافیک و پهنای باند پلتفرم های خارجی وجود داشت که با تعویض خطوط جدید این مشکل برطرف شد.

به گزارش ایسنا، «عیسی زارع پور» در حاشیه جلسه امروز شورای دولت نیز بر افزایش سرعت اینترنت تاکید کرد و گفت:

من مقدار دقیق آن را نمی دانم، اما سرعت افزایش یافته است و به طور متوسط ​​حدود 27 مگابیت در ثانیه است. دیروز نتیجه تست سرعت اینترنت اعلام شد و دو سطح پیشرفت کردیم، هر بار که نتیجه تست سرعت اینترنت کم می شود همه ادعا می کنند سرعت اینترنت چندین پله کاهش یافته است، اما دیروز اعلام کردند که سرعت اینترنت دو مرحله بهبود یافته است که A de 70 است و وضعیت اینترنت موبایل ما بهبود یافته است. بنابراین از نظر ارتباطات ثابت جایگاه ما خوب نیست و این را بارها گفته ایم.

وی فیبر نوری را یک پروژه زیرساختی در حوزه اینترنت ثابت دانست که اگر سرعت بیاورد وضعیت اینترنت ثابت بهتر می شود گفت: با فیبر نوری مردم سرعت های ده ها و حتی صدها برابری و سریع را تجربه می کنند. اینترنت ثابت و همراه بهبود خواهد یافت. در هفته دولت شاهد افتتاح پروژه های فیبر نوری برای منازل و مشاغل در چند شهر خواهیم بود. “

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی مبنی بر اختلال ایجاد شده در اینستاگرام و احتمال فعالیت آن، گفت: نمی‌دانم چه کسی این سایت‌ها و بحث‌های منفی را ایجاد کرده است. روز دوشنبه مشکلی در تامین تردد برخی از سکوهای بین المللی وجود داشت که ظرف چند ساعت برطرف شد و شرکت زیرساخت نیز در این زمینه تذکر داده است.

زارع پور همچنین به ماهواره خیام اشاره کرد و گفت: تصاویر آن در هفته های آینده دوباره جمع آوری می شود. به گفته وی، ماهواره خیام به وضعیت پایدار رسیده است: تصاویری به دست ما رسیده اما اصلاح نمی شود، الحمدالله همه چیز در ماهواره به خوبی کار می کند و کاملا در مسیر انتخاب شده قرار داریم. پیش بینی ما این است که این اتفاقات تا 4 ماه آینده رخ می دهد، اما فکر می کنم در یکی دو هفته آینده این تصاویر را منتشر کنیم. “