پایداری گسترش هوش مصنوعی و توانایی ایجاد تصاویر از مناظر طبیعی


“Aurel Manea” (Aurel Manea) مجموعه ای شگفت انگیز از “عکس های منظره طبیعی” را با استفاده از یک سیستم هوش مصنوعی جدید به نام ایجاد کرد. پایداری انتشار (انتشار پایدار) ایجاد شده است که عکس های واقعی نیستند.

Manea در گفتگو با پتاپیکسل گفت که یک استارتاپ است ثبات هوش مصنوعی (تهیه کننده Stable Diffusion) واقع در لندن و لوس آلتوس او را شگفت زده کرده است زیرا اصرار دارد که این فناوری ها قادر به ایجاد تغییرات بزرگ در دنیای عکاسی هستند.

او در ادامه می گوید که البته تصاویر ایجاد شده توسط این هوش مصنوعی عکس های واقعی نیستند و فقط شبیه مکان های واقعی هستند، با این حال اکثر مخاطبان این عکس ها فقط به زیبایی در آن ها اهمیت می دهند.

Manea برای ایجاد مجموعه ای از مناظر ابتدا از هوش مصنوعی DALLE-2 استفاده می شود، اگرچه این هوش مصنوعی ابزار قدرتمندی برای ایجاد تصاویر چهره است، اما به گفته ماینا، برای ایجاد عکس از مناظر طبیعی مناسب نیست.

ایجاد مناظر واقعی با هوش مصنوعی

سپس ماینا DALLE-2 را با هوش مصنوعی Stable Diffusion جایگزین کرد و طبق آن ورودی مانند “عکاسی از مناظر طبیعی توسط مارک آداموس، دریاچه یخبندان، غروب آفتاب، جابجایی سبک، بالا، ابر، دوست داشتني» به معنای ایجاد فورا عکس های شگفت انگیز از مناظر.

شما باید بگویید که اکنون فقط یک نسخه بتا این از Stable Diffusion می آید، اما تفاوت اصلی آن با سایر هوش مصنوعی این است که فیلتری برای محتوا و محتوا ندارد متن باز انجام دادن.

با این حال، در حال حاضر مسائل ایمنی و امنیتی این هوش مصنوعی جای سوال دارد و سوالات اخلاقی زیادی را در زمینه هوش مصنوعی ایجاد کرده است، چرا که اینگونه مولدهای تصویر علاوه بر امکانات گسترده، می توانند راه را برای فریبکاران باز کنند.

با این حال، هوش مصنوعی پایدار در حال پیشرفت است و علاوه بر Stable Diffusion، یک پایگاه داده به اصطلاح منبع باز LAION 5B با حجم 250 ترابایت ایجاد کنید که دارای 5.6 میلیارد تصویر از اینترنت گرفته شده است.

لازم به ذکر است که برخلاف DALL-E 2، هوش مصنوعی Stability AI به دنبال مالکیت تصاویر نیست و عکس های ایجاد شده با Stable Diffusion متعلق به کاربری خواهد بود که آنها را ایجاد کرده است.

در نهایت توجه شما را به تعداد تصاویر ایجاد شده توسط Maena جلب می کنیم. برای دیدن آثار بیشتر این هنرمند می توانید به سایت وی مراجعه کنید.