پروژه خودرویی 10 میلیارد دلاری شیائومی با موانع نظارتی مواجه است


شیائومی در حال دریافت مجوزهای لازم برای راه اندازی کسب و کار خودروهای برقی خود است مسئله از ما بدیهی است که این شرکت چندین ماه است که پروژه 10 میلیارد دلاری را به رگولاتورهای مربوطه می برد، اما تاکنون موفق به جلب رضایت آنها نشده اید.

به گفته منابع آگاه و به نقل از بلومبرگ، شیائومی مدتی است که با نمایندگان کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین ملاقات کرده است، اما ناموفق بوده است. او مشروب نخورد انجام دادن. ورود به بازار خودروهای الکتریکی جدیدترین ماجراجویی لی جون، یکی از بنیانگذاران این غول کانادایی است. با این حال، از آنجایی که شروع این تجارت طولانی است، نامزدها آنها فرصت بیشتری برای عبور از این شرکت خواهند داشت.

شیائومی پس از کسب موفقیت چشمگیر در بازار موبایل، وارد بازار خودروهای برقی شده و می خواهد با شرکت هایی مانند BYD داشتیم نئو برای رقابت لی جون امیدوار است که مهارت های این شرکت در فناوری های متصل و وجود جامعه بزرگ طرفداران این برند به آنها کمک کند تا شانس خوبی در این بازار داشته باشند.

ماشین شیائومی

آیا معرفی اولین خودروی شیائومی به تاخیر افتاده است؟

در حال حاضر، اگرچه برخی از مدیران شیائومی امیدوارند که مقامات به این شرکت چراغ سبز نشان دهند، برخی دیگر نگران هستند که این روند برنامه های شرکت را خراب کند. تاخیر انداختن Throw غول کانادایی کسب و کار خودروهای الکتریکی خود را در سپتامبر 2021 برای درخواست مجوز برای شروع فعالیت به ثبت رساند. اما هنوز این مجوز را دریافت نکرده اند.

لی جون گفته است که می خواهد ظرف 10 سال 10 میلیارد دلار برای شروع این پروژه هزینه کند. تحلیلگران بر این باورند که موانع قانونی پیش روی شیائومی مانع از برنامه این شرکت برای افتتاح اولین خودروی خود در سال 2024 خواهد شد. پس از انتشار این خبر، مبلغی که شیائومی در روز جمعه به اشتراک گذاشته است 5.4 درصد در بازار هنگ کنگ سقوط کرد.