پپرونی رولز – غذای رسمی ویرجینیای غربی


تقریباً 100 سال است که نانواي Fairmont ، جوزف “Guiseppe” Argiro ، پودر پپروني درست مي کند. امسال ، قانونگذار ویرجینیای غربی ما در مراسم رسمی ویرجینیای غربی ، کاهش فلفل پپرونی را اعلام کرد.

گوئیسپه در سال 1927 رستوران مهاجرتی را تأسیس کرد که یک تجارت بطری های هوشمند و نانوایی Peeries را اداره می کرد. او از ایتالیا آمد تا در زغال سنگ در کلارکسبورگ کار کند. معدنچیان برای حمل سطل ناهار خود به قفسه فروشگاه و مواد غذایی نیاز داشتند. در سفره خانه ، Guiseppe این لیست را تهیه کرد و از آن در کارخانه های آبجوسازی و سپس سوپر مارکت ها نمونه برداری کرد. این روزها رول های پپرونی در رستوران ها ، پمپ بنزین ها ، جشنواره ها ، عروسی ها و مغازه ها در سراسر ایالت موجود است.

در اینجا چیزی است که من با یکی از خمیرهای خمیر مایه خود تهیه کردم. این مخلوط را می توانید ورز دهید و در یخچال خشک کنید تا آماده سرو شود. پپرونی را قبل از قرار دادن در خمیر خرد کرده و می پزم.

خمیر تخم مرغ

(12 لیست تهیه کنید)

آرد گندم سبوس دار ، مخمر خشک (نان خام خشک یا نان ماشینی) و شکر را در یک کاسه همزن برقی با خمیر قلاب دار در جای خود ترکیب کنید.

1 فنجان آرد گندم کامل

مخمر 1 قاشق غذاخوری

2 سیپونی تی سوکا

شیر گرم را به آرامی به کاسه اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه با سرعت متوسط ​​هم بزنید.

1 فنجان پودر شیر ، تا 125F گرم می شود.

نان ، روغن ، تخم مرغ و نمک را به کاسه اضافه کنید. به مدت 2 دقیقه با سرعت متوسط ​​عمل کنید و فنجان را به سمت پایین بمالید.

bowl کاسه کامل آرد گندم

½ کاسه روغن زیتون

1 تخم مرغ (گرم در دمای اتاق)

2 قاشق غذاخوری نمک

آرد سوخاری اضافه شده را به تدریج به خمیر اضافه کنید ، بعد از افزودن با سرعت کم هم بزنید تا زمانی که خمیر به شکل توپ درآید و از کنار خمیر خارج شود. در طول فرایند کناره های کاسه را با یک کاردک بکشید تا نان ترکیب شود.

1 فنجان تمام نان مفید

یک کاسه بزرگ (دو برابر اندازه مخلوط) و کمی روغن زیتون را مه آلود کنید. از هر طرف خمیر را به اسموتی تبدیل کنید. پوشش دادن. در همین حال ، من قبل از شکل دادن خمیر را تا ½ ساعت خشک کردم.

(برای خودروهای پپرونی)

مخلوط خمیر را خرد کنید. به 12 قسمت تقسیم کنید (من از 1/4 قاشق غذاخوری استفاده کردم). هر تکه کاغذ را به شکل توپ درآورید.
در کف آشغال ، خمیر را به شکل گرد صاف بمالید.

در 1 قاشق غذاخوری پپرونی روی مخلوط سیر بریزید.

طرف پر کردن را به سمت بالا بکشید.

هر دو طرف را وصل کنید.

در یک کاسه به آرامی رول و رول کنید.

روی ورقه پخت قرار دهید. با تخم مرغ بشویید ، با شیر مخلوط کنید.

1 تخم مرغ

1 قاشق غذاخوری شیر تغلیظ شده

در دمای 350 درجه فارنهایت به مدت 12 دقیقه بپزیدبه

دیدگاهتان را بنویسید