چگونه متخصص تغذیه می تواند در کمبود آهن به شما کمک کند


آنچه باید درباره کمبود آهن بدانید

کمبود آهن چیست؟

آهن یک ماده معدنی است که در غذاها یافت می شود و برای بدن ما بسیار مهم است. این به تولید گلبول های قرمز خون کمک می کند و اکسیژن را به قسمت های مختلف بدن منتقل می کند. میزان آهن مورد نیاز بدن شما به عوامل مختلفی مانند سن ، جنسیت و نیازهای شیوه زندگی (مانند ورزشکاران یا زنان باردار) بستگی دارد. هنگامی که بدن شما آهن کافی ندارد ، کمبود آهن می تواند افزایش یابد. اگر کمبود آهن درمان را ترک کند ، می تواند به کم خونی فقر آهن منجر شود.

نوع فلزی

دو نوع آهن در غذاهایی که بدن می خورید وجود دارد:

 • هم-آهن: این نوع آهن در حیواناتی مانند ماهی ، گوشت و طیور یافت می شود. بدن شما می تواند آهن هم را راحت تر از آهن غیرهمه جذب کند.
 • آهن هم نیست: این نوع آهن عمدتا در محصولات مبتنی بر دارایی مانند غلات کامل ، حبوبات ، میوه های خشک و برخی سبزیجات یافت می شود. با این حال ، در برخی از حیوانات مانند تخم مرغ نیز یافت می شود. آهن هم نیست که برای بدن شما بسیار سخت است.

چگونه بدن در بدن آهن می گیرد؟

علائم و نشانه های کمبود آهن در افراد مختلف متفاوت است. برخی از افراد در صورت کمبود آهن حتی ممکن است علائم نداشته باشند. با این حال ، برخی از شایع ترین علائم یا علائم کمبود آهن عبارتند از:

 • خستگی یا احساس خستگی در بیشتر مواقع
 • احساس تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • احساس سرگیجه یا ضعف
 • سردرد یا مشکل در گسترش / تمرکز
 • علائم پا
 • نیاز به خوردن اقلام غیر غذایی را احساس کنید
 • بثورات پوستی
 • دست ها یا پاهای سرد

علل و عوامل خطر مرتبط با کمبود آهن چیست؟

عوامل زیادی می توانند بر ذخایر آهن بدن ما تأثیر بگذارند و باعث کمبود آهن شوند. علت کمبود آهن در افراد مختلف متفاوت است. علل شایع کمبود آهن عبارتند از:

 • آهن کافی از غذاهایی که می خورید وجود ندارد – این می تواند تحت تأثیر رژیم ها و رژیم های غذایی گیاهخواران و گیاهخواران یا افراد پرخور باشد.
 • استفاده نادرست از آهن به دلیل اختلالات گوارشی یا بیماری هایی مانند سلیاک ، اسهال یا ورم معده.
 • مصرف برخی داروها می تواند در جذب آهن بدن شما اختلال ایجاد کند
 • افزایش تقاضا برای آهن به دلیل شرایط فعلی شیوه زندگی (نوزادان ، نوجوانان ، بارداری و شیردهی).
 • افزایش از دست دادن خون به دلیل شرایط زندگی (ماه) ، بیماری یا آسیب.
 • ورزشکارانی که در شرایط گرم تمرین می کنند ، رژیم غذایی محدودی دارند یا تمرینات منظم را گذرانده اند.
 • افراد به طور منظم خون اهدا می کنند.

آزمایش حصار آهنی

اگر شما یا پزشکتان مشکوک به کمبود آهن هستید ، به نظر می رسد آزمایش خون برای بررسی سطح آهن شما انجام شده است. این آزمایشات می تواند به تعیین کمبود آهن شما کمک کند و می تواند به پزشک یا ارائه دهنده خدمات درمانی شما کمک کند تا بهترین روش درمانی را برای بیماری شما تعیین کند.

مدیریت هویت شما

پزشک ممکن است مکمل های آهن را برای کمک به بهبود سطح آهن توصیه کند. در برخی موارد ، ممکن است IV درمان با آهن برای کمک به تجدید ذخایر آهن در بدن توصیه شود. در موارد جدی تر ، پزشک ممکن است درمانهای اضافی را برای کمک به مثبت کاذب کمبود آهن توصیه کند (به عنوان مثال ، اگر مربوط به بیماری یا آسیب باشد). تغییرات رژیم غذایی همچنین می تواند به بهبود کمبود آهن و جلوگیری از کم آبی بدن در آینده کمک کند.

نحوه درمان کمبود آهن و رژیم غذایی

مقدار زیادی غذای گیاهی و حیوانی می تواند مکمل آهن خوبی برای بدن شما باشد. افزودن غذاهای غنی از آهن به رژیم غذایی و میان وعده ها به طور منظم می تواند به بهبود سطح آهن شما کمک کرده و از افتادن آنها جلوگیری کند. سعی کنید برخی از غذاهای زیر را به برنامه غذایی خود اضافه کنید:

 • غذا ، غذاهای دریایی و مرغ
 • پی ما عدس
 • غلات کامل مانند کرم های غلات کامل ، بلغور جو دوسر ، ماکارونی و غلات
 • توفو
 • اسفناج و مارچوبه

آهن هم نیست: هنگام انتخاب غذاهای گیاهی به عنوان منبع آهن خود ، رژیم غذایی حاوی ویتامین C را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. ویتامین C می تواند به طور موثر به جذب آهن غیر هم کمک کند. نمونه هایی از غذاهای حاوی ویتامین C عبارتند از:

 • میوه هایی مانند گریپ فروت ، پرتقال ، توت فرنگی ، ماگوس ، کیوی و آناناس
 • سبزیجاتی مانند کلم بروکلی ، گل کلم ، فلفل دلمه ای ، گوجه فرنگی و کلم پیچ

چه زمانی باید ملاقات با یک پرستار ثبت شده را در نظر بگیرید؟

تغییرات رژیم غذایی می تواند به کاهش خطر کم خونی فقر آهن کمک کرده و به بهبود سطح آهن شما کمک کند. اگر شما علاقه مند به ایجاد تغییر در رژیم غذایی هستید تا ببینید آیا آنها می توانند به کنترل سطح آهن شما کمک کنند ، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. ثبت کننده رژیم درمانی می تواند به شما کمک کند تا در دنیای تغذیه حرکت کرده و پشتیبانی و مشاوره فردی به شما ارائه دهد. آنها با شما همکاری می کنند تا تعادل یا مدل غذایی مناسب را پیدا کنید که برای شما و زندگی شما مناسب است.

متخصصان تغذیه ما می توانند این کار را برای شما انجام دهند

در طول قرار ملاقات اولیه خود ، شما یک جلسه 80-90 دقیقه ای با یک ثبت کننده متخصص تغذیه با درک و دلسوزانه دریافت خواهید کرد که به شما کمک می کند احساس حمایت و تحصیل کرده کنید. متخصص تغذیه شما:

 • رفع ابهام در مورد اینکه چه چیزی ، چه موقع و چه مقدار بخورید می تواند به شما در کاهش سطح آهن شما کمک کند.
 • با رژیم غذایی برنامه ریزی شده به شما در مدیریت بهتر علائم کمک کنید
 • با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی اولیه ، پزشک یا متخصص خود مشورت و / یا ارتباط برقرار کنید
 • موارد ضروری کمبود آهن و آهن را توضیح دهید ، یک گزارش سریع ارائه دهید و به شما توصیه های غذایی را ارائه دهید.
 • به شما کمک می کند احساسات مرتبط با ایجاد تغییرات مورد نیاز برای بهبود سلامت و کیفیت زندگی خود را کنترل کنید.
 • با درک نحوه خرید ، خواندن برچسب مواد غذایی و تهیه غذاهای مورد علاقه خود ، شما را تشویق کنید که کنترل سلامت خود را در دست بگیرید.
 • دستور العمل های مفید ، راهنمای تهیه غذا ، تغییرات دستور العمل و ایده های میان وعده را در اختیار شما قرار می دهد

مزایای کار با متخصص تغذیه در تغذیه کوچک

ما می خواهیم شما احساس خوبی در مورد نحوه تغذیه بدن خود داشته باشید و به شما کمک کنیم یاد بگیرید که چگونه غذاهایی را مصرف کنید که می تواند علائم کمبود آهن و زندگی کلی شما را بهبود بخشد. Little Nutr مکانی امن برای یافتن توصیه ها و دستورالعمل های بهداشتی در حین حرکت است.

متخصصین تغذیه ثبت شده ما رویکردی برای کاهش وزن در زمینه سلامتی ارائه می دهند و شما را در سفر سلامتی شما حمایت خواهند کرد. هنگامی که با یکی از اعضای تیم ما کار می کنید ، می توانید دایره المعارف غذایی خود را در نظر بگیرید و در مورد سوالات تعادل خود مشاوره تخصصی دریافت کنید. پزشک رژیم شما و نحوه خوردن ، خواسته شما ، صبر و حوصله شما را می داند و برنامه خاصی از اقدامات را برای کمک به بهبود علائم به شما ارائه می دهد.

متخصص تغذیه شما همچنین درک می کند که خوردن ، خوردن و خوردن می تواند از نظر احساسی برای شما استرس زا باشد و به شما در ارزیابی رابطه شما با رژیم غذایی کمک می کند. اگر با غذا رابطه ضعیفی دارید ، متخصص تغذیه می تواند به شما در روند صلح با غذا و غلبه بر اختلالات خوردن کمک کند.

مهم نیست که در کجا در سفر سلامت خود هستید ، متخصص تغذیه شما می تواند با انگیزه ، حمایت و بازخورد به شما در دستیابی به اهداف خود کمک کند.

خلاصه خدمات عمومی

چند بار برای مشاهده تغییرات در سلامتی من توصیه می شود؟

جواب کوتاه: بسیاری از مشتریان ما گزارش می دهند که تغییرات قابل توجهی در رژیم غذایی و سلامتی خود پس از 3 تا 5 جلسه برنامه ریزی شده طی 3 تا 6 ماه مشاهده شده است. با این حال ، برخی از بیماران برای ملاقات های هفتگی به زمان نیاز دارند تا اینکه از رژیم غذایی جدید خود قدردانی کنند. برخی از مشتریان فقط به 1 یا 2 قرار ملاقات نیاز دارند. متخصص تغذیه در اولین جلسه درمانی خاص به شما توصیه می کند.

پاسخ طولانی: همه اینها به تعداد مسائل بهداشتی و زندگی بستگی دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. اطلاعات بیشتر و آموزش در مورد برنامه ریزی غذا ، آماده سازی غذا و خرید غذا ممکن است به زمان بیشتری برای تمرین و تقویت قدرت طبیعی نیاز داشته باشد. علاوه بر این ، ممکن است مبانی احساسی عمیقی در ملاقات شما با ثبت کننده رژیم غذایی مشاهده شود مانند اسهال ، احساسات ناگهانی و اضطراب در مورد غذا خوردن ، ظاهر بد بدن و اینها. همچنین ممکن است به بهبود نیاز باشد. ما همچنین مشاوران و درمانگرانی داریم که می توانند به شما در حل چالش های روزمره مدیریت استرس ، اضطراب ، افسردگی ، افسردگی و کشتی کمک کنند. روان درمانی ابزاری است که در صورت ترکیب با تغییرات تغییر سلامتی به موفقیت می انجامد.

آیا قرارهای من تحت پوشش بیمه درمانی مانیتوبا یا بیمه درمانی است؟

مراقبت های بهداشتی مانیتوبا شامل خدمات تغذیه ثبت کننده خصوصی نیست. با این حال ، اگر بیمه درمانی شما از طریق کارفرمای شما تمدید شود ، ممکن است تحت پوشش خدمات ثبت پزشک و پزشک متخصص تغذیه باشید. اگر از بیمه خود مطمئن نیستید ، می توانید با دفتر ما با شماره 1-204-515-7466 تماس بگیرید و ما آن را برای شما جستجو می کنیم. علاوه بر این ، اگر برنامه شما امکان قرار دادن دقیق صورتحساب را دارد ، خوشحال می شویم قبض شما را مستقیماً در سررسید واریز کرده و پول جیبی خود را پایین نگه داریم.

هزینه تکالیف چقدر است؟

ملاقات های اولیه 80-90 دقیقه طول می کشد و 185 دلار هزینه دارد
ملاقات های بعدی 50-60 دقیقه طول می کشد و 130 دلار هزینه دارد

چگونه می توانم با پزشک متخصص تغذیه وقت بگیرم؟

با یکی از متخصصین رژیم درمانی یا پزشکان ثبت نام کنید که می تواند:
تلفن: 2046-515-7466
ایمیل: [email protected]
ایمیل: https://alittlenutrition.janeapp.com/

برای LAter ثبت نام کنید

شرح:

دولت کانادا (2021). اهن. موجود از: آهن – Canada.ca

موسسه ملی قلب ، ریه و خون (2021). آهن-بدون کم خونی موجود در: https://www.nhlbi.nih.gov/health-topics/iron-deficiency-anemia

دیدگاهتان را بنویسید