چگونه می توان سلامت سالم ایجاد کرد – سلامتی


حفظ سلامت استخوان بسیار مهم است. در دوران کودکی ، نوجوانی و اوایل بزرگسالی ، مواد معدنی در استخوان های شما تجمع می یابد. شما در 30 سالگی به اوج استخوان خود رسیده اید.

شما در معرض خطر ابتلا به استخوان های ضعیفی هستید که در صورت عدم استخوان کافی در این مرحله به راحتی می شکنند اگر در آینده سن استخوان رخ دهد.

خوردن زیاد و داشتن یک شیوه زندگی عادی ، خوشبختانه ، می تواند به شما در ساختن استخوان های سالم و قوی در افزایش سن کمک کند.

در اینجا ده تکنیک رایج برای تقویت استخوان ها آورده شده است.

میوه ها ، میوه ها ، میوه ها !!

داروها برای سلامت استخوان ها بسیار مفید هستند. آنها منبع خوبی از ویتامین C هستند که به تشکیل سلولهای استخوانی کمک می کند. علاوه بر این ، برخی مطالعات نشان داده اند که خواص آنتی اکسیدانی ویتامین C ممکن است به محافظت از سلول های استخوانی در برابر آسیب کمک کند. به نظر می رسد داروها تراکم مواد معدنی استخوان را تقویت می کنند.

مقدار گرم و سایر مواد معدنی موجود در استخوان ها توسط مغز استخوان اندازه گیری می شود. تراکم استخوان پایین بخشی از استئوپنی (تراکم استخوان پایین) و پوکی استخوان (تراکم استخوان پایین) است.

ورزش تحمل وزن و ورزش تحمل وزن

انواع خاصی از ورزش ها می توانند به توسعه و حفظ قدرت استخوان ها کمک کنند. ورزش یا ورزش با شدت زیاد ، که باعث تشکیل استخوان های جدید می شود ، یکی از بهترین فعالیت ها برای سلامت استخوان ها است.

نشان داده شده است که این نوع فعالیت باعث افزایش میزان تولید استخوان در طول سالهای رشد مغز استخوان در کودکان ، از جمله افراد مبتلا به دیابت نوع 1 می شود. علاوه بر این ، فرصتی برای کمک به سالمندان برای جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان وجود دارد.

مطمئن شوید پروتئین کافی دارید

استفاده از پروتئین برای حفظ سلامت استخوان ها مهم است. در واقع پروتئین تقریبا نیمی از کل توده استخوانی را تشکیل می دهد. طبق مطالعات ، مصرف کم پروتئین ، مصرف کلسیم را کاهش می دهد و ممکن است گردش استخوان و از دست دادن استخوان را تغییر دهد.

با این حال ، این نگرانی وجود دارد که غذاهای سرشار از پروتئین کلسیم را از استخوان ها حذف می کنند تا افزایش اسیدیته خون را جبران کند.

در طول روز غذاهای غنی از کلسیم مصرف کنید

کلسیم یک ماده معدنی مهم برای سلامت استخوان ها و ماده معدنی است که قسمت عمده استخوان های شما را تشکیل می دهد. از آنجا که سلولهای قدیمی استخوان تجزیه می شوند و سلولهای جدید جایگزین آنها می شوند ، دستور زبان باید هر روز انجام شود تا استخوان در شکل و استحکام خود باقی بماند.

مطمئن شوید که ویتامین D و ویتامین K کافی دارید.

ویتامین D و ویتامین K برای رشد استخوان های قوی ضروری هستند. ویتامین D نقش مهمی در سلامت استخوان ها از جمله کمک به جذب کلسیم دارد. برای جلوگیری از پوکی استخوان ، پوکی استخوان و سایر مشکلات استخوانی ، فشار خون حداقل 30 نانوگرم در میلی لیتر توصیه می شود.

در واقع ، مطالعات نشان داده است که کودکان و بزرگسالان با سطح پایین ویتامین D ، تراکم استخوان را کاهش داده و در مقایسه با افرادی که شرایط کافی دارند ، بیشتر در معرض از دست دادن استخوان هستند.

کلاژن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

اگر به دنبال راهی برای افزایش سطح کلاژن خود هستید ، از مکمل کلاژن استفاده کنید. اگرچه در حال حاضر مطالعات زیادی در این زمینه انجام نشده است ، اما شواهد اولیه نشان می دهد که مکمل های کلاژن ممکن است به سلامت استخوان کمک کند.

کلاژن فراوان ترین پروتئین در استخوان ها است. گلیسین ، پرولین و لیزین آمینو اسیدهایی هستند که به ساختن استخوان ها ، ماهیچه ها ، رباط ها و سایر بافت ها کمک می کنند. هیدرولیزات کلاژن ، که معمولاً به عنوان ژلاتین نامیده می شود ، از استخوان حیوانات گرفته شده است. سالهاست که از آن برای درمان مفاصل غیرطبیعی استفاده می شود.

اگرچه بسیاری از مطالعات بر تأثیر کلاژن در بیماریهای مفصلی مانند آرتریت متمرکز شده اند ، اما به نظر می رسد که برای استخوان سالم نیز مفید است.

منیزیم و روی را در رژیم غذایی خود قرار دهید

ماده معدنی کلسیم تنها ماده ای نیست که برای سلامت استخوان ها مهم است. سایر موارد مانند منیزیم و روی نیز نقش دارند.

منیزیم به تبدیل ویتامین D در بدن فعال خود کمک می کند ، که به جذب کلسیم کمک می کند.

فلز سفید یک مطالعه معدنی است که در مقادیر کل مورد نیاز است. این به معدنی شدن استخوان های شما کمک می کند. فلز سفید همچنین به ساخت سلول های استخوان ساز کمک می کند و از مفصل استخوان محافظت می کند. مکمل های روی در مطالعات ثابت شده است که به رشد استخوان در کودکان و حفظ تراکم استخوان در بزرگسالان کمک می کند.

یک سبک زندگی سالم و مهمانخانه های سنگین را رعایت کنید

حفظ سلامت بدن ، علاوه بر خوردن غذاهای سالم ، می تواند به سلامت استخوان ها کمک کند. به عنوان مثال کمبود وزن خطر ابتلا به پوکی استخوان و پوکی استخوان را افزایش می دهد.

این امر به ویژه در مورد زنانی که ازدواج نکرده اند و سطح استروژن خود را از دست داده اند صادق است. در حقیقت ، در این سن ، وزن پایین بدن علت اصلی کاهش تراکم استخوان و از دست دادن استخوان است.

بر اساس برخی مطالعات ، اضافه وزن ، از طرف دیگر ، ممکن است به استخوان سالم آسیب برساند و میزان شکستگی های ناشی از استرس بر وزن اضافی را افزایش دهد.

سلامت استخوان در طول زندگی هر فرد اهمیت دارد

آیوی
منبع: Pinterest

از سوی دیگر ، مردم اغلب استخوان های متحرک خود را طبیعی می دانند ، زیرا علائم تا زمانی که از دست دادن استخوان پیشرفت نکند ، اغلب در دسترس نیستند. علاوه بر این ، این دستورالعمل ها همچنین می توانند به بهبودی استخوان های آسیب دیده ناشی از ضربه یا جراحت کمک کنند. اگر با یک تصادف برخورد کرده اید ، با یک وکیل اورژانس در بیکرزفیلد صحبت کنید تا به شما در پرداخت هرگونه ضرر و شروع درمان کمک کند. درمان با مراقبت های اضافی می تواند به بهبود سریع کمک کند.

خوشبختانه انواع رژیم ها و شیوه های زندگی وجود دارد که می تواند به توسعه و نگهداری مغز استخوان کمک کند ، اما خیلی زود شروع نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید