چیکاراشی FiDi همچنین ظروف راحتی شگفت انگیز ژاپنی را باز می کند


سفری بسیار خاص برای چیکاراشی ایسو. در اواخر سال 2019 ، رستوران Rector Street با بالاترین تجربه کاپو (145 دلار برای لیست طعم) افتتاح شد ، سپس در مارس 2020 مانند سایر رستوران ها بسته شد. همچنین به عنوان یک محرک yakitori omakase به مدت نه ماه در Bowery ظاهر شد ، که اکنون در خانه FiDi اصلی خود با سرآشپز جدید از توکیو ، Hideaki Kobayashi بازگشایی شده است. منوی نوع izakaya تازه در ناهار ؛ و چند کاسه چیراشی و دونبور برای ناهار در دسترس است.

در روزهای هفته ، نقطه سفید معمولی در ایستگاه دوم چیکاراشی است ، نقطه سریع خیابان خیابان که مملو از ماهی خام است یا با برنج پخته می شود. شما می توانید کاسه های خود را در اینجا با درخواست حساب خارج از منزل برای نگاهی کوتاه به آشپزخانه ، یا برای کار تمام وقت در ناهار خوری کوچک اما زیبا Isso بنشینید.

همانطور که دوست چیکاراشی آیوی تسانگ می گوید ، “کاسه های چیرشی ژاپنی با تأثیر ازدحام هاوایی” همه عالی هستند و برای ناهار 20 دلار هزینه دارند. Hamachi Spicy ، Wasabi Mayo Tuna ، Sichuan Chili Salmon وجود دارد و به انتخاب من در اوایل این هفته ، یک کاسه ماهی قزل آلا ایکورا چیرشی با ماهی بسیار درخشان ، ماهی تازه با پوست های چسبناک بازی می کند که بلافاصله به دهان فرو می رود. برنج انگور خوب است ، با افزودن گیاهانی مانند نوری ، چیپس پانکو خوب و برگ های شیسو برای افزایش طعم و بافت.

اگر می خواهید شناگر شما آشپزی کند ، نیمی از گزینه های donburi ، از جمله Unagi کبابی یا ماهی تن ، کاسه وجود دارد. تعدادی سیاه کاد و سرکه سیاه ؛ و یک غذای “ممتاز” که ابوری اوتورو به دنبال آن است ، یک مارماهی آبی. من هاماچی کاما را دریافت کردم ، یک هلو زرد سرخ شده با پوست ترک خورده که روی آن رشته فرنگی برنج ، خیار ، و ترشی دایکون ، و یک طرف سس پونزو غوطه ور شده بود.

به گفته Tsang ، Isso توضیح داد: “این به معنی” بیشتر “است ، بنابراین برای ناهار بخشی از حساب تحویل را پنهان می کند ، چراغ ها روشن است و فضا تبدیل به یک رستوران ناهار خوری خوب می شود که در ایزاکایای ژاپنی ارائه می شود.” وقتی از او پرسیدم چرا او و دوستش سلوین چان تصمیم گرفتند وارد یک غذای خوب شوند ، پاسخ کوتاه این بود که این غذا به سرآشپز زن آتسوشی کونو (با تشویق یاکیتوری) داده شد.

در مورد کوبایاشی ، معمولاً سوکیاکی است و غذایی که اینجا در Isso می گیرید خوشمزه است. گوشت خوب ، اسید چرب ، ریز خرد شده است ، و سوپ چرب یا واریشیتا ، به همان اندازه قوی است که آشپز یک ابر آب نبات پنبه ای را روی میز شما ذوب کرده است. قارچ ، سبزی ترش و یک لایه توفو بهترین غذاها هستند ، اما چربی های چربی ، که در دهان شما ذوب می شوند ، از یک قابلمه جوشان و چکه کننده تازه هستند. از فرو رفتن در چشمه سطح تخم مرغ ، که خیلی وقته دارم فکر میکنم.

عکس ظروف از Chikarashi isso

پول

Flounder Tempura (26 دلار)

اسکات لینچ / Gothamist

کوبایاشی به خاطر تمپورای خود مشهور است ، که با دست تمیز آن را شلاق می زند و سرخ می کند. تعدادی گزینه در منو وجود دارد ، از جمله استیک ، ماهی مرکب ، و بشقاب سبزیجات ، یک غذای مبتنی بر اودون ، و فوق العاده – و خوشمزه – Flounder Tempura ، که توسط هریک از آنها قسمت بزرگی از ماهی نرم در یک ” کاسه “ساخته شده از پوست ترک خورده. خوردن سر را فراموش نکنید!

برخی از برندگان عبارتند از Ankimo ، دو بشقاب چرب از جگر ماهی راهب که در بهار سس پونزو نشسته اند ، و اگر برای ساشیمی خوب هستید ، Tuna Trio – با آکامی قرمز روشن ، چوتوروی چاق و آبی زیبا ، بسیار خوشحال خواهید شد. علی رغم اینکه حقیقت گفته می شود ، کوبایاشی آنقدر با غذاهای پخته خوب است که می خواستم هامکاتسو سرخ شده یا رشته فرنگی مرغ سرخ شده را امتحان کنم ، از جمله مرغ Karaage.

Chikarashi Isso تازه زمانی که تعطیلی تعطیل در سال 2020 بسته شد ، شروع به انتشار عمومی کرد ، بنابراین خوشحالم که می بینم که با وجود 18 ماه تاریکی ، اکثر میزها در شروع این هفته ، تقریباً یک هفته پس از افتتاح ، برای ناهار پر شده بودند. با این قیمتها ، برای اکثر ما یک منطقه شلوغ غذاخوری است – با وجود اینکه سرویس ناهار هنوز مشغول است – اما وقتی صحبت از کیفیت خوب غذا در اینجا می شود ، به احتمال زیاد دوباره میز سختی خواهد بود.

Chikarashi Isso در خیابان 38 رکتور ، بین غرب و واشنگتن واقع شده است و روزهای هفته برای ناهار از ساعت 11:30 تا 3 بعد از ظهر و دوشنبه تا شنبه برای ناهار از ساعت 5 بعد از ظهر تا نیمه شب باز است. یکشنبه بسته (646-596-8298 ؛ chikarashiisso.com)

دیدگاهتان را بنویسید