کشف ردپای 12000 ساله که فقط با رطوبت هوا پیدا می شود + عکاسی


باستان شناسان دانشگاه کرنل و گروه تحقیقاتی انسان شناسی غرب دور، مجموعه بزرگی از رد پای انسان آنها در یوتا (UTTR) آمریکا کشف شدند، که گفته می شود قدمت آن به سال می رسد 12 هزار به سال گذشته برمی گردد و به آن «آوازهای ارواح» می گویند زیرا وقتی هوا سرد می شود ظاهر می شوند و سپس ناپدید می شوند.

“دارون دوک” از گروه تحقیقاتی انسان شناسی فار وسترن و “توماس اوربان” از دانشگاه کرنل دو محققی هستند که در سایت تحقیقاتی به نام کار می کنند. استخوان عشق آنها این کشف بزرگ را انجام داده اند. در گذشته آشپزخانه ای با استخوان های سوخته پرندگان، زغال چوب، ابزار سنگی و اولین مصارف تنباکوی شناخته شده جهان در این مکان وجود داشت که گفته می شود همه این موارد 12300 سال بیا جلو

چگونه می توان رد پای مردمان باستان را دنبال کرد

اوربان برای اولین بار “ردپای ارواح” را می بیند. ردی که اگر شرایط رطوبتی منطقه خوب باشد ظاهر می شود و دوباره ناپدید می شود.

سپس محققان می توانند به سرعت ردپاهای پنهان را با استفاده از رادار نافذ زمینی (GPR) شناسایی کنند. به طور کلی در این زمینه 88 رد پا آنها کشف کردند که به گفته باستان شناسان، بزرگسالان و کودکان بین 5 تا 12 سال دارد.

دوک توضیح می دهد که چگونه این ردپاها روی زمین ثبت شده اند:

به نظر می رسد که مردم در آب کم عمق هستند [موجود در این منطقه] آنها راه می‌روند، شن‌ها به سرعت رد پاهایشان را ثبت می‌کنند (همان چیزی که اکنون در ساحل اتفاق می‌افتد)، اما زیر شن‌ها لایه‌ای از گل وجود دارد که باعث ایجاد رد پا می‌شود.»

کشف باستان شناسان از این جهت مهم است که تنها یک مورد از این نوع چاپ در ایالات متحده یافت شده است. این قبلاً در پارک ملی ایالت نیومکزیکو کشف شده است، جایی که محققان پس از سال ها حفاری و تحقیق موفق به یافتن ردپای انسان از دوران پلیستوسن شدند. 2018 آمدن