کنترل دیابت – سایت کنترل دکتر محمد صفریان


عوارض مزمن دیابت

دیابت شایع ترین بیماری غدد درون ریز در جهان است و سالانه مسئول حدود 4 میلیون مرگ است. دیابت فقط یک بیماری نیست بلکه یکی از بیماریهای قابل پیشگیری است که در اثر کمبود انسولین در اثر یک یا دو هورمون ایجاد می شود و با قند خون بالا مشخص می شود. حفظ وزن سالم بدن و جلوگیری از افزایش وزن ، فعالیت بدنی و فعالیت بدنی ، عدم سیگار کشیدن و رژیم غذایی سالم مهمترین موارد برای کاهش خطرات این بیماری است. طراحی شده است. دیابت عامل یک مشکل جدی در بسیاری از سیستم ها و اندام های بدن است که از بیماری های بدخیم نیز رنج می برند و بنابراین ضعیف ، ناتوان ، گران برای درمان و کشنده می شود.

انواع دیابت زیر بر بدن تأثیر می گذارد:

چشم

قند خون غیرقابل کنترل می تواند به اعصاب چشم آسیب برساند و باعث بینایی واضح و کوری شود. آب مروارید آب مروارید یا آب مروارید یکی از شایع ترین بیماری ها در افراد مبتلا به دیابت در مقایسه با افراد عادی است.

مغز

یکی از مناطقی که می تواند بیشتر تحت تاثیر دیابت و عدم کنترل قرار گیرد ، عضلات مغز است. به دلیل قدرت آگاهانه این اندام ، با جلوگیری از خفه شدن ماهیچه های مغز و غیرممکن شدن شفا در افراد ، احتمال خفگی بیماران دیابتی دو برابر بیشتر از افراد سالم است.

امواج

نوروپاتی دیابتی (ورود عصب به دیابت) یک شکل جدی از دیابت است که در آن ماهیچه های سیستم عصبی بدن تغییر می کند. سنبله ها و ماهیچه های اسکلتی دست ها ، به ویژه پا ، از قند خون بالا که به نظر می رسد ضعیف است و به کف پا می مکد ، تحریک می شوند.

بخش

عدم کنترل قند خون و مراقبت مناسب از پا می تواند باعث درد پا در پا شود. این دردها می تواند باعث ضعف و قطع پاها شود. اغلب ، پس از حوادث و جراحات ، دیابت عامل اصلی برش ، به ویژه در جهان است.

کلیه

اگر قند خون بیش از حد بالا باشد ، کلیه ها تجزیه می شوند که می تواند منجر به بیماری قلبی شود. در مراحل اولیه بیماری ، پروتئین از طریق ادرار دفع می شود و اگر قند خون به درستی کنترل نشود می تواند منجر به بروز سرطان شود.

قلب

دیابت خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، از جمله سرطان سینه و درد قفسه سینه ، حمله قلبی ، سکته مغزی ، تحلیل عضلات و خونریزی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. سکته قلبی حدود 2 تا 4 برابر بیشتر در بیماران دیابتی شایع است.

کیری

از یک سو ، دیابت عرق بدن را کاهش می دهد ، رطوبت بدن را کاهش می دهد و باعث می شود که پوست شکسته شود و بمیرد. از طرف دیگر ، تعریق را در اندام های خاصی مانند کف دست افزایش می دهد. تعریق بیش از حد دست ها مشکلی است که اکثر بیماران از آن شکایت دارند.

این که آیا شما مبتلا به دیابت نوع 1 هستید یا نوع 2 بسته به علت ، زمان و مقدار خوردن غذا ، بر قند خون شما تأثیر می گذارد. اولین و م effectiveثرترین راه پیشگیری از دیابت ، رعایت رژیم غذایی و انجام فعالیتهای ساده مانند پیاده روی است. هدف اصلی درمان انواع دیابت ارائه ابزارهای لازم برای دستیابی به بهترین روش ممکن برای مدیریت گلوکز ، چربی و فشار خون و جلوگیری ، تاخیر و کنترل است. یا در موارد این بیماری. دیدگاه کلی رژیم غذایی سالم برای دیابت نوع 2 کاهش مصرف انرژی و دیابت نوع 1 از جمله شمارش کربوهیدرات ها برای اصلاح اندازه گیری انسولین است.

دیدگاهتان را بنویسید