یک مطالعه جامع در مورد رابطه بین کرونا مزمن و ریزش مو می گوید


تحقیقات جدید و جامع در مورد علائم و میزان شیوع خلاصه کووید انجام شده است که دقیق ترین تشخیص در بین بیمارانی است که تا به امروز در بیمارستان نبوده اند. در طول این مطالعه، دانشمندان موفق به شناسایی علائم مربوط به کووید مزمن و مواردی از این قبیل شدند کاهش میل جنسی داشتیم ریزش مو همراه با

ارائه یک تعریف بالینی کامل از کووید مزمن تحت نام PASC (اثرات بعدی COVID-19 یا بدترین عواقب پس از کووید 19) نیز شناخته شده است، هنوز هم بسیار دشوار است.

به عنوان مثال، سازمان بهداشت جهانی کووید مزمن را به عنوان یک بیماری شدید طبقه بندی می کند 12 هفته پس از اولین عفونت در بدن بیمار باقی می مانند. از سوی دیگر، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا به جای 12 هفته 4 هفته پس از ابتلا به این بیماری، نقطه شروع کووید مزمن در نظر گرفته می شود. این سازمان نیز مورد انتظار است 20 چیز چندین علامت را فهرست می کند که تحت تعریف کووید مزمن قرار می گیرند.

علائم جدید کووید مزمن را کشف کنید

تحقیقات جدید در مورد کووید مزمن و پیامدهای آن

تحقیقات جامع مورد بحث دانشمندان در زمینه این بیماری، از جمله تجزیه و تحلیل داده های سلامت جسمانی 486149 نفر بریتانیایی‌هایی که سابقه یک نوع خفیف کووید-19 دارند و هرگز در بیمارستان بستری نشده‌اند.

همچنین نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل داده های این گروه در نهایت در داده ها گنجانده شده است 2 میلیون بیماران بدون سابقه کووید-19 مقایسه شدند. زمان انجام این مطالعه در ابتدای اپیدمی بود ژانویه 2020 تا زمان آوریل 2021 آمده است

دانشمندان در مطالعه بزرگ خود دریافتند که بیماران پس از کرونا بیشتر از سایرین به پزشکان محلی ارجاع داده می‌شوند 62 مورد گزارش علائم مختلف و مرتبط؛ کوچکترین قدم 12 هفته بعد از اولین بیماری اتفاق افتاد.

علائم جدید کووید مزمن را کشف کنید

همچنین با در نظر گرفتن عواملی مانند سن، وزن و سابقه بیماری های غیر از کووید-19، علائم گزارش شده بین دو گروه ثابت ماند. به عبارت دیگر، این نشان می دهد که علائم ذکر شده مربوط به کووید-19 است.

برخی از این علائم قابل پیش بینی هستند، مانند از دست دادن خواب، تنگی نفس و درد، اما بقیه علائم مرتبط با کووید-19 شگفت انگیزتر و ناشناخته تر هستند. علائم شامل ریزش مو، کاهش میل جنسی، درد قفسه سینه، تب، اسهال، اختلال نعوظ و تورم است.

علم به طور کلی 62 نوع آنها علائم مختلفی را شناسایی کردند که می تواند با کووید مزمن مرتبط باشد. آنها همچنین بر اساس علائم شما کووید مزمن را پیشنهاد کرده اند 3 بیماری تفاوت ها باید دوباره طبقه بندی شوند.

چرا کووید مزمن باید در دسته سه بیماری جداگانه قرار گیرد؟

به گفته دانشمندان، دلیل تقسیم کووید مزمن به سه بیماری فرعی این است که آنها در تحقیقات خود سه گروه کلی از علائم را دارند.

بزرگترین گروهی که هست 80 درصد آنها در این مطالعه جزو افراد مبتلا به کووید مزمن هستند، علائم زیادی از جمله درد تا سردرد و دردهای مزمن دارند.

دسته دوم که هستند 15 درصد برخی از بیماران همچنین دارای علائم قابل توجهی مرتبط با سلامت روان و شناخت هستند، مانند افسردگی، اضطراب، مه روانی و غیرقابل پیش بینی بودن. در نهایت، گروه سوم که 5 درصد از بیماران مورد مطالعه را تشکیل می دهند، بیشتر دارای علائم تنفسی مانند تنگی نفس، سرفه و خس خس سینه هستند.

کشف علائم جدید در عفونت های مزمن

تقسیم کووید مزمن به سه بخش مجزا، تحقیقات آینده در این زمینه را برای شناسایی تفاوت‌های پاتوفیزیولوژیکی ممکن می‌سازد. این می تواند منجر به درمان های موثرتر و هدفمندتر برای این بیماری شود.

همچنین بد نیست اشاره کنیم که تحقیقات مذکور نشان می دهد که شیوع کووید مزمن در سطح پایینی قرار دارد. بر اساس تحقیقات مورد نظر، ظاهراً شیوع بیماری مذکور مشخص شده است 1 درصد البته حتی همین مقدار ناچیز نیز می تواند به آماری نگران کننده در میان مبتلایان به بیماری های مزمن تبدیل شود زیرا این افراد نسبت به سایرین بیشتر در معرض ابتلا به کووید هستند.

همچنین نکته مهم دیگر این است که میزان شیوع 1 درصدی این بیماری تنها از روی داده ها است بدون بیمار بیمارستانی پذیرفته شده و با مطالعات و آزمایشات آتی این تعداد افزایش خواهد یافت.

به گفته «جنیفر کامارادو» یکی از محققان درگیر در این مطالعه، یافته‌های این مطالعه تایید می‌کند که بیماری مزمن کووید چقدر پیچیده است و عواملی مانند جنسیت، سن و نژاد چگونه می‌توانند خطر ابتلا را افزایش دهند.