5 نکته برای استفاده از مدیتیشن برای رسیدن به ذن خود


شلوغی و شلوغی زندگی می تواند منجر به آشفتگی روحی و روانی و همچنین خستگی جسمی شود. اگر احساس می کنید که چیزهای زیادی در ذهن دارید ، در تمرینات عمیق بهتر تمرین می کنید تا خود را برای تمرکز و افزایش آگاهی از خود و همچنین محیط اطراف خود آموزش دهید.

بسیاری از افراد برای کاهش اضطراب مدیتیشن می کنند. به طور طبیعی ، توجه و فعالیت بدنی میزان کورتیزول را در بدن افزایش می دهد. سطوح بالای هورمون های استرس باعث ایجاد عوارض جانبی مانند انتشار سیتوکین ها ، نوعی دارو شده است که می تواند در خواب اختلال ایجاد کند ، باعث افسردگی و اضطراب شود ، باعث خونریزی شود و به خستگی و افسردگی کمک کند. اما در بازتاب ، این پاسخ حباب را می توان به حداقل رساند. (1)

مدیتیشن روزانه همچنین می تواند ذهن آگاهی را بهبود بخشد. نوعی مدیتیشن وجود دارد که ارتباطات عصبی را در مغز فعال می کند تا احساسات مثبت مانند شفقت و مهربانی را تنظیم کند. این سطح عمیق تری از جریان را ایجاد می کند ، که تعامل انسان را افزایش می دهد و مردم را با مهربانی پیوند می دهد. (2)

سفر مدیتیشن خود را آغاز کنید

نشستن راحت بر روی صلیب تقسیم شده یا موقعیت لوتوس به معنای ایستادن صاف و ثابت نگه داشتن رباط های طبیعی ستون فقرات است. این وضعیت نیاز به حرکات مناسب مچ پا ، زانو و لگن دارد که بسیاری از افراد فاقد آن هستند. در نتیجه ، ممکن است دچار تعریق ، احساس سوزش و سوزش شوید ، که تمرکز بر روی چیز دیگری را غیر از زمانی که قادر به بلند شدن مجدد هستید ، مشکل می کند.

اگرچه برای شروع سفر مدیتیشن به تجهیزات خاصی احتیاج ندارید ، اما ابزارهایی وجود دارد که می تواند تجربه شما را افزایش دهد. یکی که کمک کرد این بود مدیتیشن کنید یا بالش ، به طور خاص ساخته شده است تا اطمینان حاصل شود که می توانید بر مدیتیشن معمولی خود تمرکز کنید بدون اینکه نگران دردها و دردهای زیاد نشستن یا زانو زدن باشید.

اگر از قبل موهای خود را کوتاه کرده اید یا قصد خرید آن را دارید ، باید نحوه رشد آن را بدانید. در اینجا نکاتی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند:

بهترین بالش مورد نیاز خود را انتخاب کنید

امروزه می توانید بالش های مختلف مدیتیشن را در بازار پیدا کنید. به طور سنتی ، راهبان و راهبه ها در چین باستان فرش هایی را از چمن خشک بافته می کردند. آنها آنها را به پشت حمل می کردند و هنگام بارندگی از آنها به عنوان سرپناه استفاده می کردند.

آنها فرش های خود را در منطقه ای پهن کرده و برای مدیتیشن عمیق می نشینند. با این کار ، آنها می توانند ساعت ها مدیتیشن کنند و پاها و نیم چشم را قطع کنند.

در حالی که این نوع بالش در گذشته محبوب بود ، امروزه یافتن آن بسیار آسان نیست. اگر این تنها بالش مدیتیشن است ، نشستن طولانی مدت به عنوان یک کار غیرممکن به نظر می رسد.

خوشبختانه در سالهای اخیر تغییرات شیرین تری رخ داده است. قبل از استفاده از بالش مدیتیشن ، ابتدا باید یک بالش بخرید تا بتوانید در جلسات خود از آن لذت ببرید. اگر به دنبال بالش مدیتیشن هستید ، موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

لاگولاگو

آیا دوست دارید روی بالش بنشینید و پاهای خود را روی هم بگذارید یا برای مدیتیشن زانو بزنید؟ گزینه های خود را مطالعه و تحقیق کنید ، به ویژه اگر تازه با مدیتیشن آشنا شده اید و یکی را انتخاب کنید که بیشترین پشتیبانی را داشته باشد. شما باید بتوانید پشتی مستقیم داشته باشید تا به توانایی بدن در هوشیاری و تمرکز کمک کنید. همچنین ، بالش باید شما را ثابت و متعادل نگه دارد تا بتوانید بدون حواس پرتی مراقبه کنید.

بالا

مدال های پیشرفته در اندازه های مختلف موجود است که کوچکترین آنها پنج اینچ است. هنگام انتخاب مدیتیشن بالش ، مهم است که قد خود را در نظر بگیرید. افراد قد بلند ممکن است بالش بزرگتری را بخواهند ، اما افراد قد کوتاه باید یک بالش متناسب با نیاز آنها انتخاب کنند.

ظاهر

بالش Zafu و بالش Zabuton دو بالش محبوب در بازار هستند. دومی در اندازه های بزرگ مربعی در دسترس هستند ، در حالی که مدل های اول در بالش های گرد ، مربع و شکل U موجود هستند. همچنین بالش هایی با شکل U و V شکل وجود دارد که برای محافظت از آسیب های زانو و لگن و کاهش سه پشت ساخته شده است. تقویت ماهیچه ها یا مفاصل برای کاهش خطر آسیب های جدی ، به ویژه برای کسانی که قبلاً دچار مشکل شده اند ، مهم است.

راحتی

مدیتیشن قبل از خواب می تواند به شما در خواب عمیق و سالم کمک کند. و می خواهید بدون داشتن هیچ گونه ناراحتی ، مانند زانو درد یا ساق پا ، در طول جلسه مدیتیشن کنید. با دانستن این موضوع ، شما نیاز به یک بالش مدیتیشن دارید که بالاترین سطح راحتی را برای شما ایجاد کند. همچنین می توانید محصولاتی مانند منیزیم گلیسینات را برای خواب امتحان کنید ، که بدن را با مواد مغذی فراوان پر می کند تا بعد از یک روز طولانی بخوابید.

آسان

مدیتیشن در فرصت های مختلف می تواند دیدگاه ها ، الهام و دنباله های متفاوتی را به شما ارائه دهد. در نتیجه ، شما نیاز به پیدا کردن یک بالش مدیتیشن دارید که بتوانید هرجا که می روید با خود ببرید. برخی از آنها من را برای حمل و نقل آسان دارند ، در حالی که برخی دیگر تا می شوند یا تا می شوند ، و حرکت و چیدمان بین استفاده ها را آسان می کند.

مثالها و موقعیتهای مختلف

اگر یک مدیتیشن مبتدی هستید ، احتمالاً به دنبال موقعیت هایی هستید که مناسب شما باشد و بتواند بهترین احساسات سن را تسهیل کند. همراه با بالش ، باید حالت های مختلف را آزمایش کنید تا بهترین تناسب را داشته باشید ، مانند این ژست های ساده:

زانو زدن

زانو زدن یکی از محبوب ترین و مستقیم ترین مدیتیشن است. با این حال ، هنگامی که از زانو یا مچ پا حساس استفاده نمی شود ، به سرعت تسکین دهنده و حتی دردناک می شود. در حین انجام این وضعیت ، بالش خود را بین زانوها قرار دهید تا فشار بر مفاصل شما کاهش یابد و چرخش پاها افزایش یابد.

لوتوس تفاوت ایجاد می کند

لوتوس نیم و چهارم تغییرات ملایم تری در زانو و باسن نسبت به کل تصویر دارد. ژست Quarter Lotus برای باز کردن لگن ، زانو و مچ پا ایده آل است. شما می توانید این کار را به سادگی با عبور از پاهای خود و به آرامی قرار دادن دست راست خود بر روی ساق پای دیگر انجام دهید. برای نصف لوتوس ، مچ پا را با همان ارتفاع بلند کنید و اجازه دهید روی ران پای مخالف قرار بگیرد.

پایه های تقسیم شده

یکی دیگر از گزینه ها این است که در یک حالت ساده با یک پا چپ پا بنشینید تا مفاصل مفصل کاهش یابد. فراموش نکنید که زانوها را بلند کرده و باسن خود را باز نگه دارید. استفاده از مدیتیشن بالش در این حالت شما را از چرخاندن پشت باز می دارد و به شما این امکان را می دهد که مدت طولانی تری و راحت تر مدیتیشن کنید. اگر هنگام انجام این وضعیت پاهای خود را در حالت خواب دیدید ، سعی کنید از یک زانوی کشیده استفاده کنید تا فشار بر مچ پای شما کاهش یابد و گردش خون بهبود یابد.

از سردرگمی و درد آگاه باشید

به طور معمول ، بیشتر سطوح کمردرد ، به ویژه در ساق پا ، مچ پا و زانو ، در حین مدیتیشن صندلی ، نتیجه ای اجتناب ناپذیر از کشش عضلات و عضلات در هنگام تغییر وضعیت فرد و علائم رایج است. ممکن است هنگام انجام وضعیت های کشیده پا احساس ناراحتی و نوعی درد را ادامه دهید تا زمانی که انعطاف پذیری شما بهبود یابد ، که ممکن است سالها طول بکشد ، حتی قوانین مدیتیشن روزانه.

میزان درد و ناراحتی که ممکن است هنگام نشستن تجربه کنید ، می تواند تحت تأثیر عوامل مهمی قرار گیرد و ممکن است به آسانی یافتن حمایت مناسب نباشد. با این حال ، پیدا کردن بالش یا بالش مناسب می تواند مدیتیشن شما را بهبود بخشد.

بندهای فولادی زیر زانو ممکن است به کاهش خم شدن زانو کمک کند. به نظر می رسد مزایای استفاده از بالش و سایر انواع حمایت تنها پس از نشستن بیش از 30 دقیقه احساس می شود. اطمینان حاصل کنید که بالشتک صندلی به اندازه ای بالا باشد که زانوها از باسن پایین تر باشند.

همچنین می توانید یک پتو تا شده یا یک تشک چوبی زیر بالش بگذارید تا ارتفاع باسن شما افزایش یابد. علاوه بر این ، بالا بردن پشتی می تواند به چرخاندن لگن به جلو کمک کند و حفظ ثبات ستون فقرات بدون اختلال را آسان تر می کند.

نحوه مراقبت از بالش را بیاموزید

اولین قدم برای تمیز کردن بالش مدیتیشن این است که آن را از روی جلد جدا کنید. اگر پوسته گندم سیاه دارید ، به یاد داشته باشید که هنگام باز کردن زیپ همیشه به طرف آن و دسته ها به سمت بالا بپیچید زیرا پوسته گندم سیاه در داخل باز می شود. در صورت امکان آنها را در یک سطل تمیز یا ظرف بزرگ بریزید.

قبل از شستشو ، درپوش را خاموش کنید. روکش را می توان خشک کرد یا با آب سرد شستشو داد و در دمای پایین پوست را خشک کرد.

به تمرین آن ادامه دهید

حتی اگر یک بالش یا بالش برای افزایش سفر مدیتیشن خود دارید ، باز هم باید تمرین کنید تا به ذن نهایی برسید. ممکن است همیشه نتوانید با هم آشنا شوید ، به همین دلیل است که باید این مهارت را توسعه دهید. به محض اینکه این کار را به پایان برسانید ، ساعت ها با بیشترین سرعت ممکن می گذرند ، و احساس شادابی و شادابی می کنید.

تیدور

اگرچه شما نیازی به تجهیزات لازم ندارید شروع به مدیتیشن کنید، که می تواند تجربه را راحت تر و لذت بخش تر کند و روی بالش ها مراقبه کند. این دستگاه می تواند پشتیبانی و درد و ناراحتی ناشی از نشستن یا زانو زدن طولانی مدت را کاهش دهد.

برای بهره مندی بیشتر از این نوع بالش ها ، باید بالش مناسب خود را پیدا کرده و نحوه مراقبت از آن را بدانید. شما همچنین باید شرایط مختلفی را آزمایش کنید که می تواند به شما در دستیابی به ذن کمک کند.

همچنین ، به خاطر داشته باشید که حتی اگر روی بالش مدیتیشن می کنید ، ممکن است هنوز کمی احساس ناراحتی کنید زیرا بدن شما به استفاده از ماهیچه ها عادت ندارد. در نهایت ، تسلیم نشوید و تا زمانی که یک عادت ذهنی ایجاد نکرده اید ، به تمرین پایبند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید