WhatsApp به زودی وضعیت های صوتی را به اشتراک می گذارد


واتساپ این پیام رسان مشغول توسعه بسیاری از ویژگی ها است و اکنون طبق آخرین گزارش، این پیام رسان می خواهد به زودی آن را به اشتراک بگذارد. شرایط صدا به کاربران ارائه می شود.

وضعیت صدای واتس اپ

به گفته WABetaInfo، واتس اپ در حال کار بر روی این ویژگی برای نسخه بتا iOS است. این وب سایت چند هفته پیش اسکرین شات این ویژگی را برای گوشی های اندرویدی منتشر کرد و گفت که کاربران می توانند مکان های صوتی 30 ثانیه ای را با دیگران به اشتراک بگذارند. اکنون این ویژگی برای کاربران iOS در دست توسعه است.

همانطور که در تصویر زیر می بینید، یک نماد میکروفون برای اشتراک گذاری این پیام ها وجود دارد. از طریق تنظیمات حریم خصوصی، کاربران می توانند این مکان ها را فقط با افراد خاصی به اشتراک بگذارند و البته این پیام ها به صورت سرتاسر رمزگذاری می شوند.

این ویژگی در مراحل اولیه توسعه برای iOS است و WABetaInfo قادر به اشتراک گذاری اسکرین شات آن نیست. با این حال، شبیه اسکرین شات بالا برای اندروید خواهد بود. انتظار داریم به زودی این ویژگی به صورت محدود در اختیار کاربران نسخه آزمایشی iOS قرار گیرد.

با توجه به اینکه واتس اپ در حال کار بر روی این نسخه برای نسخه های اندروید و آی او اس است، این امکان وجود دارد که به زودی نسخه نهایی آن برای تمامی کاربران عرضه شود. بنابراین در آینده ای نزدیک کاربران می توانند پیام های صوتی خود را به صورت وضعیت با عکس و فیلم به اشتراک بگذارند.

اگرچه واتس اپ در حال کار بر روی ویژگی های جدید برای کاربران است، اما ساعاتی پیش به نظر می رسد که هکرها به شماره تلفن 487 میلیون کاربر این پیام رسان دسترسی داشته و ظاهراً قصد فروش آنها را داشته اند.

از نیم میلیارد شماره موجود در این پایگاه، بیش از 44 میلیون عدد مربوط به مصر و 32 میلیون عدد مربوط به ایالات متحده است. بیش از 300 هزار شماره از ایران در این لیست قرار دارد. هکرها نحوه دسترسی به این شماره را اعلام نکرده اند و متا نیز قطعا به این موضوع پاسخی نداده است.