آیا این یک درمان قوی است یا یک داستان عامه پسند؟ – مشاوره تغذیه تلفن


پول و دارچین: یک شفا دهنده قدرتمند یا یک داستان افسانه ای؟

عسل و دارچین هر دو از مواد طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی ادعا می کنند که وقتی این دو ماده شیمیایی با هم ترکیب شوند ، می توانند همه بیماری ها را درمان کنند. اگرچه شواهد نشان می دهد که هر یک از اینها دارای خواص درمانی هستند ، اما بسیاری از ادعاها در مورد مخلوط عسل و دارچین کاملاً درست نیست. این مقاله به بررسی فواید عسل و دارچین می پردازد و جملات درست یا غلط را از هم جدا می کند.

عوامل محیطی برای سلامت بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه عسل عمدتا در آشپزی و به عنوان چاشنی نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین همچنین عطری است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. پوست کنده و خشک می شود که به آن چوب دارچین می گویند. می توانید دارچین را از چوب خرد شده ، به صورت پودر یا عصاره خریداری کنید.

عسل و دارچین به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی تصور می کنند که ترکیب این دو مفیدتر است. در سال 1995 ، یک روزنامه کانادایی مقاله ای را توصیف کرد که لیستی طولانی از بیماریهایی را که با مخلوط عسل و دارچین قابل درمان هستند ، توصیف کرد. از آن زمان ، ادعاهای مختلف زیادی در مورد ترکیب عسل و دارچین مطرح شده است.

اگرچه این دو ماده کاربردهای دارویی زیادی دارند ، اما همه ادعاهای مربوط به ترکیب این دو در سراسر علم صحت ندارد.

کالاهای دارچین

دارچین یک ادویه در آشپزی است و همچنین می تواند به عنوان مکمل استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد:

کاسیا هینامونا: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان کمتر تحت تأثیر دارچین قرار می گیرد.

هینامونا سیلان: این نوع “دارچین واقعی” نامیده می شود. یافتن آن از دارچین کاسیا سخت تر است اگر عطر و بوی شیرینی نداشته باشد.

خواص بی نظیر دارچین از روغنهای ضروری و ترکیبات آنها به ویژه ماده ای به نام سینامالدهید گرفته شده است. این محصول طعم دارچین و عطر دارچین را تولید می کند.

در اینجا برخی از مهمترین فواید دارچین آورده شده است:

التهاب را کاهش می دهد:

التهاب طولانی مدت باعث تشدید بیماری بدخیم می شود. مطالعات نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش التهاب کمک کند.

ممکن است به درمان سرطان کمک کند:

بسیاری از مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین ممکن است به پیشرفت پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج همچنین باید با مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است بیماری های ضد سرطانی وجود داشته باشد:

مطالعات آزمایشگاهی متعددی بر روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین می تواند از رشد و تشکیل سلول های سرطانی جلوگیری کند. با این حال ، تحقیقات بیشتر و مطالعات انسانی مورد نیاز است.

برخی ادعا کرده اند که دارچین یک درمان طبیعی برای سندرم روده تحریک پذیر (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی است. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

خواص عسل

عسل علاوه بر این که قند بسیار سالم است ، خواص درمانی زیادی نیز دارد. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که همه گونه ها یکسان نیستند. فواید عسل و ترکیبات قوی آن با عسل مرغوب تقویت می شود و هرگز شرمنده آن نمی شوید.

در اینجا برخی از فواید عسل با پشتیبانی علمی آورده شده است.

ممکن است بتواند سرفه را کنترل کند:

یک مطالعه نشان داد که عسل در جلوگیری از سرفه های شبانه بهتر از دکسترومتورفان ، یک ماده قوی در اکثر شربت های سرفه است. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

داروهای قوی برای جراحات و سوختگی:

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک درمان قوی برای جراحات است.

تصور می شود که عسل کمک می کند: خواب را بهبود می بخشد ، حافظه را تقویت می کند ، قدرت جنسی را تقویت می کند ، بیماری ها را درمان می کند ، یک راه طبیعی برای کاهش دندان درد است ، اما این ادعاها توسط علم تایید نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین ممکن است یک گنج باشد

گفته می شود که اگر عسل و دارچین به تنهایی می توانند به برخی از مشکلات سلامتی کمک کنند ، باید با شدت بیشتری ترکیب شوند. مطالعات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، این دو دارای دو ویژگی هستند:

بیماری های قلبی را کاهش می دهد

مخلوط عسل و دارچین بیماری های قلبی را کاهش می دهد ، زیرا ممکن است عوامل خطر را کاهش دهد. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. به طرز شگفت انگیزی ، عسل و دارچین به احتمال زیاد تحت تأثیر این امر قرار می گیرند.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را تا 3 درصد افزایش دهید.

یک مطالعه موردی نشان داد که مصرف دارچین زیاد باعث كاهش كلسترول تام 16 میلی گرم در دسی لیتر ، كلسترول بد (LDL) 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید 30 میلی گرم در دسی لیتر می شود. کلسترول خوب (HDL) افزایش یافته است.

اگرچه هنوز اثر دارچین و عسل بر روی خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما در واقع لخته شدن خون را کاهش می دهد. بله ، این تحقیقات در مورد حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون را در قلب بهبود می بخشد و از خونریزی جلوگیری می کند ، بیماری های قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین نیز از بیماری های قلبی جلوگیری می کنند زیرا باعث کاهش نفخ می شود. التهاب مداوم برای پیشرفت بیماری تنفسی مهم است.

ممکن است به قربانیان کمک کند

عسل و دارچین از خواص درمانی خوبی هستند که می توان همراه با استفاده از آن برای کمک به بیماری های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند ، دو ماده ای که برای بهبود پوست بسیار مهم هستند.

عسل به ترمیم سوختگی هایی که بر روی پوست تأثیر می گذارند ، کمک می کند. همچنین می تواند بیماری پای دیابتی را که یک عارضه بسیار جدی بیماری است ، درمان کند.

دارچین همچنین به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد ، می تواند تأثیر متفاوتی در بهبود زخم داشته باشد.

دیابت قندی یک بیماری است که بیشتر به دلیل بیماری مقاوم به آنتی بیوتیک ایجاد می شود. مطالعه لوله آزمایشگاهی نشان داد که روغن دارچین می تواند از کشتن باکتری های آنتی بیوتیک جلوگیری کند. بله ، در این مطالعه از روغن دارچین استفاده شده است که گرانتر از پودر دارچین است و می توانید آن را از یک خواربارفروشی تهیه کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین نیز اثر مشابهی دارد.

ممکن است به دیابت کمک کند

به خوبی شناخته شده است که مصرف غذا همیشه برای افراد مبتلا به دیابت مفید است. ممکن است به جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین قند خون ناشتا را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش می دهد. یکی از راه هایی که دارچین قند خون را کاهش می دهد ، افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین بر هورمون های هورمونی تمرکز می کند تا به جلوگیری از قند در جریان خون در سلول ها کمک کند.

عسل همچنین ممکن است برای افراد دیابتی فوایدی داشته باشد. مطالعات نشان داده است که عسل کمتر از قند روی قند خون تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، عسل کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در بیماران دیابتی کاهش می دهد و کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد.

برای نرم کردن چای ، عسل و دارچین سالمتر از شکر هستند. با این حال ، عسل هنوز سرشار از عسل است ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید از آن استفاده کنند.

سرشار از آنتی اکسیدان است

عسل و دارچین منابع خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای سلامتی شما دارند. آنتی اکسیدان ها مواد شیمیایی هستند که شما را در برابر اتم های طبیعی به نام رادیکال های آزاد که می توانند به توله سگ شما آسیب برسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنل است که با کاهش بیماری های تنفسی مرتبط است. دارچین نیز محرک قوی است. دارچین در مقایسه با سایر ادویه ها از نظر محتوای آنتی اکسیدانی درجه یک است. ترکیب عسل و دارچین می تواند پتانسیل بازیابی انواع آنتی اکسیدان ها را داشته باشد.

ادعاهای حل نشده برای عسل و دارچین

اصل ترکیب دو ماده فعال برای درمان قوی تر است. با این حال ، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین خاصیت شگفت انگیزی برای درمان بسیاری از بیماری ها ایجاد می کند. علاوه بر این ، اکثر کاربردهای عسل و دارچین هنوز توسط علم پشتیبانی نشده است. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تأیید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

مبارزه با علائم آلرژی:

برخی تحقیقات در مورد توانایی عسل در کاهش علائم حساسیت انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

سرماخوردگی را از بین ببرید: عسل و دارچین انواع خوبی از سلاح های ورزشی هستند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

درمان آکنه: اگرچه خواص ضد باکتریایی هر دو ماده شیمیایی برای پوست های مستعد آکنه مفید است ، اما توانایی این گیاه در درمان آکنه هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته است.

به کاهش وزن کمک می کند: بسیاری از مطالعات نشان می دهند که جایگزینی شکر با عسل می تواند به کاهش وزن شما کمک کند ، اما هیچ مدرکی برای کمک به کاهش وزن عسل و دارچین وجود ندارد.

درد آرتروز خفیف است: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها بر روی پوست برای کاهش ورم مفاصل وجود ندارد.

مشکلات مجموعه تأیید شده است: این شبهه وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند ، زیرا هر دو ماده شیمیایی با عفونت های باکتریایی در معده مبارزه می کنند. اما این ادعاها با تحقیقات علمی تأیید نمی شود.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامت خود استفاده کنیم

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. به خاطر داشته باشید که عسل بدون آلودگی بخرید ، زیرا عسل زیادی در قفسه های سوپرمارکت ها وجود دارد که هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد. از عسل با احتیاط استفاده کنید ، زیرا حاوی مقدار زیادی قند است.

همچنین باید توجه داشته باشید که دارچین حاوی ماده ای به نام کومارین است که در دوزهای زیاد می تواند سمی باشد. مقدار کومارین دارچین کاسیا بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر انواع کاسیا را مصرف می کنید ، میزان مصرف روزانه را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) کاهش دهید. می توانید با خیال راحت 1 قاشق چایخوری (تقریبا 5 گرم) دارچین سیلان در روز بخورید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان بیماری های پوستی ، عسل را با کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آسیب دیده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم پشتیبانی می شود. هر دوی این مواد شیمیایی در بهبود سلامت قلب و بیماری ها بسیار مثر هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه ای شفابخش است.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

لیست سلامت.com

دیدگاهتان را بنویسید