تغذیه فصلی – یک رژیم متعادل


تغذیه
تغذیه

زمان بندی: چگونه با برنامه ریزی رژیم غذایی خود وزن کم کنیم

سه رژیم برای کاهش وزن با رژیم غذایی سالم وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) و چند بار (فصل) می خورید. در حالی که دو مورد اول بسیار مورد توجه قرار گرفته اند ، ما اغلب مورد سوم را فراموش می کنیم.

چه در حال تمرین یا رفتن به رویدادی باشیم ، طول وعده غذایی بر بدن تأثیر می گذارد.

تغذیه سالم چیست؟

تغذیه مناسب فصل این است که الگوهای غذایی را با ساعت بیولوژیکی خود مرتبط کنید. علاوه بر ساعت رشد ، بدن تعدادی ریتم و تغییر را دنبال می کند ، مانند چرخه خواب-خواب ، آب و هوای هورمونی ، سیگنال های انتقال دهنده عصبی و الگوها. روزی یک میان وعده بخورید؟).

متخصص تغذیه در سال 1986 توسط متخصص تغذیه فرانسوی ، Dr. آلن دلبوس ، و پروفسور ژان روبرت راپین ، و ریشه های آن در آیورودا و طب قدیم چین است.

آیورودا زمان غذا را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. ایده این دارو این است که بدن ما به تغییرات آب و هوایی در طول روز به خوبی پاسخ می دهد ، به همین دلیل بدن ما را به خوردن ، خوابیدن و ورزش برای مدت زمان یکسان در هر روز تشویق می کند.

طب چینی ادعا می کند که ریتم هر اندام در بدن ما یکسان است (از این رو متخصصان طب چینی توصیه می کنند که درمان های خاصی در ساعات خاصی از روز انجام شود).

هر دو سیستم درمانی یک ادعا دارند: اگر از ریتم بدن خود پیروی کنیم و آن را بخوریم ، سلامتی ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مطالعات نشان می دهد که مغز ما دارای یک ساعت مهم به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) است که ساعت بدن را کنترل می کند و تغییرات فیزیکی ، رفتاری و محیطی بیرون را ردیابی می کند. این مانیتور اولیه ساعت طبیعی در کبد ، بافت قرنیه ، قلب ، ماهیچه ها ، شکم و ریه ها را کنترل می کند.

بر اساس مطالعه ویژه صبحانه ، تغذیه منظم بر مصرف انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. این تحقیقات نشان می دهد که خوردن غذاهای مناسب در زمان مناسب تضمین می کند که بیشترین بهره را از رژیم غذایی خود ببرید. این مطالعه نشان داد که صبحانه شما باید زیاد و پر از غذاهای پر انرژی باشد ، در حالی که صبحانه شما باید دارای الکل کم باشد.

مطالعه دیگری مدعی است که خوردن زیاد در عصر باعث افزایش وزن و چربی می شود. به طور مشابه ، حذف صبحانه می تواند ژن هایی را که ساعت بیولوژیکی بدن را کنترل می کنند ، تغییر داده و قند خون بالا را بعد از وعده غذایی بعدی متوقف کند.

اگر تصمیم بگیرید که از راه کوچک بروید و وارد یک بزرگراه کم عمق شوید ، خودتان دچار مشکل خواهید شد. فاصله بین صبحانه تا ناهار و ناهار تا ناهار باید 4 تا 5 ساعت باشد. اما فاصله بین ناهار و صبحانه روز بعد باید بیش از 12 ساعت طول بکشد تا اسیدهای چرب جدا شوند.

کارگران در حال حرکت ممکن است به دلیل مشکل چرخه بیولوژیکی (چرخه خواب / خواب و تغییر رژیم غذایی / روزه داری) در معرض افزایش وزن و بیماریهای قابل پیشگیری باشند.

غذا خوردن درست در زمان مناسب چه مزایایی دارد؟

تغذیه طولانی مدت می تواند بیشترین فواید را برای بدن داشته باشد ، مانند:

هضم و جذب بهتر مواد مغذی

مزایای قابل توجه جذب مواد مغذی

مدیریت وزن

کاهش چربی

کلسترول تنظیم می شود

کاهش خطر ابتلا به سرطان

کاهش خطر ابتلا به دیابت

تقویت سیستم ایمنی بدن

تعادل هورمون ها

دیدگاهتان را بنویسید