روغن پالم چیست؟ آیا از خطرات روغن پالم مطلع هستید؟


روغن پالم چیست؟ آیا از خطرات روغن پالم مطلع هستید؟

روغن پالم ، مانند روغن زیتون یا روغن کانولا ، ممکن است غذای اصلی آشپزخانه شما نباشد. اما محققان در حال ارزیابی مجدد مزایا و معایب این روغن تولید شده محلی هستند.

روغن پالم در لیست غذاهای بسیاری از غذاهای فرآوری شده قرار دارد. اما س questionال این است که با توجه به این که این روغن خواندن نامطلوب است ، اگر با نظر متخصصان برای شما مضر است ، با روغن های دیگر پخت و پز چگونه است؟

روغن پالم و مضرات آن

مروری کوتاه بر این روغن مخفی

روغن پالم یکی از پرکاربردترین روغن های گیاهی است که در نیمی از غذاها و محصولاتی که روغن مصرف می کنند ، از تنقلات گرفته تا وسایل تزئینی یافت می شود.

تولید جهانی نفت خام از 15 میلیون تن در سال 1995 به 66 میلیون تن در سال 2017 افزایش یافت. ویژگی های مورد انتظار برای صنایع غذایی (سیگاری های دودی و نیمه جامد آن در دمای اتاق) و استراتژی هایی برای حمایت بهتر از سیاست های دولت در زمینه توزیع ، تولید و استفاده از سوخت های فسیلی.

اگرچه این متخصصان نگران هستند که روغن پالم برای صنایع فرآوری مواد غذایی بسیار مفید است ، اما روغن دارای روغن چربی بیشتری نسبت به سایر روغن های گیاهی است. در حالی که اثرات جانبی نامطلوب بر سلامت بحث برانگیز است ، متاآنالیز مکمل روغن پالم در 23 کشور جهان ارتباط قابل توجهی با افزایش خطر بیماری ایسکمیک قلب نشان داد.

مطالعه دیگری اخیراً نشان داد که فشار خون روغن پالم ، “کلسترول لیپوپروتئین آتروژنی با چگالی پایین” را افزایش می دهد. در اوایل سال 2003 ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان غذا و کشاورزی (FAO) شواهدی مبنی بر مصرف زیاد چربی برای افزایش خطر ابتلا به سرطان ارائه کردند.

روغن پالم چیست؟

روغن پالم چیست؟

روغن پالم از میوه نخل گرفته می شود ، گونه ای درختی که در بیشتر مناطق گرمسیری مانند آفریقا و آسیا یافت می شود. منصفانه است که بگوییم این درخت در مناطق جنگلی رشد می کند و خوشحال کننده است که بدانیم برداشت این نوع روغن به دلیل خطرات زیست محیطی مضر آن مقصر است.

از زمانی که ایالات متحده افزودن چربی های ترانس به غذاها را ممنوع کرد ، بسیاری از تولیدکنندگان به روغن پالم روی آوردند که این رویکرد متفاوتی است.

طبق گزارش USDA ، اسانس مشابه سایر روغن های آشپزی است. یک قاشق غذاخوری حاوی 120 کالری و 14 گرم چربی کل است که حاوی 7 گرم چربی جامد (مشابه کره) و 5 گرم چربی سالم است که برای قلب کافی نیست و 1.5 گرم چربی بدون چربی.

روغن پالم 2 گرم ویتامین E و 1 گرم ویتامین K را تأمین می کند.

این روغن ها مشابه روغن زیتون هستند اما از نوع چاق تری هستند. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون حاوی تنها 2 گرم چربی اشباع (که به آسم کمک می کند) ، 10 گرم چربی اشباع نشده است.

روغن پالم نسبت به سایر اسانس های طبیعی مانند روغن نارگیل و روغن پالم دارای چربی اشباع کمتری است.

از روغن پالم استفاده کنید

چگونه از روغن پالم استفاده کنیم؟

روغن پالم در همه محصولات غذایی یافت می شود. تقریبا 50 درصد از محصولات بسته بندی موجود در سوپر مارکت ها از پیتزا ، اسباب بازی و شکلات گرفته تا لباس ، صابون ، خمیردندان و رژ لب را شامل می شود. همچنین از آن برای خوراک دام و تنوع زیستی در بسیاری از نقاط جهان استفاده می شود.

روغن پالم به غذاهای فرآوری شده در فروشگاه اضافه می شود. “بسیاری از غذاهای آماده مانند کره بادام زمینی و کرم قهوه حاوی روغن پالم هستند.” همچنین در بسیاری از انواع بستنی ، خمیر پیتزا ، نان ، بستنی ، سوپ ، سس ، دسر و تنقلات مانند کوکی ها و چیپس یافت می شود. علاوه بر این ، روغن پالم در برخی از محصولات مراقبت از پوست و محصولات زیبایی مانند رژ لب ، پاک کننده ها و صابون ها وجود دارد.

“روغن پالم به دلیل دود زیاد برای پخت و پز استفاده می شود. این بدان معناست که برای پخت در دمای بالا بهتر است.

به طور کلی ، هرچه روغن تصفیه شده بیشتر باشد ، دود آن بیشتر می شود ، زیرا تصفیه ناخالصی ها و اسیدهای چرب آزاد را که می توانند روغن را جذب کنند ، حذف می کند.

بسته به بو ، روغن پالم طعم بیشتری در دهان دارد و همچنین از نظر غذاها غنی تر است. روغن پالم نیز فراوان است. “می توان آن را پردازش و یکپارچه کرد تا بتواند محصولات متنوعی با اشکال مختلف تولید کند.”

چرا خبرهای بد در مورد این روغن منتشر شد؟

روغن پالم منبع مهمی از جنگل های بارانی در برخی از متنوع ترین جنگل های جهان است که زیستگاه گونه های در معرض خطر مانند اورانگوتان ها ، فیل های پیگمی و کرگدن سوماتران را از بین می برد.

این تلفات جنگل زدایی و همچنین تبدیل زمین های ذغال سنگ نارس غنی از کربن ، میلیون ها تن گازهای گلخانه ای برای سازگاری و کمک به تغییرات آب و هوایی آزاد می کند. بنابراین ، به دلیل این موارد ، کشت درختان و استفاده از این روغن به شدت مخالفت شده است.

روغن پالم بد

آیا روغن پالم برای شما مضر است؟

به نظر می رسد روغن پالم فوایدی برای سلامتی دارد. برخی از مطالعات نشان داده اند که روغن نخل می تواند به کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی و عملکرد مغز کمک کند.

روغن پالم سرشار از توکوترینول ها است ، نوعی ویتامین E که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. برخی از مطالعات نشان می دهد که سموم می توانند خطر سکته مغزی را کاهش داده و خطر سکته مغزی را کاهش دهند.


ممکن است این مقاله را دوست داشته باشید: آزمایش تغذیه و رژیم غذایی برای تناسب اندام و کاهش چربی بدن

روغن پالم همیشه یک روغن سالم نیست که بتوانید از آن برای پخت و پز استفاده کنید و همچنین هیچ فایده ای برای سلامتی ندارد. “این روغن حاوی نیمی از چربی های خوب (ناراضی) و نیمی از غذاهای بد (جامدات) است ، اما در طیف وسیعی از غذاها یافت می شود که تشخیص خوب یا بد آنها برای شما دشوار است.”

به خاطر داشته باشید ، برخی از مطالعات عوارض جانبی منفی را نشان می دهند. “برخی مطالعات وجود دارد که مطالعاتی را که فواید روغن پالم برای آسم را نشان می دهد رد می کند.”

پختن با روغن پالم ممنوع است

آیا نیاز به آشپزی دارید؟

“توصیه می شود که روغن زیتون و روغن آووکادو روش بهتری برای پخت و پز باشند.”

ممکن است مشکلی در روغن پالم در غذاهای فرآوری شده که از مغازه های خواربار فروشی خریداری می کنید وجود نداشته باشد ، اما باید سعی کنید از مارک ها به عنوان مخلوط استفاده کنید.

در حالی که روغن پالم به اندازه چربی ترانس سالم نیست ، بهتر است هنگام تهیه غذا در خانه یا غذا خوردن از روغن زیتون یا سایر روغن های آشپزی سالم استفاده کنید.

گزارش های متفاوتی در مورد سلامت مصرف روغن پالم در رژیم های غذایی وجود دارد. برخی مطالعات مصرف روغن نخل را با افزایش خطر مرگ و میر ناشی از تنهایی ، سطح بالای لیپوپروتئین ، کلسیم ، خطر احتمالی بیماری قلبی و سایر عوارض جانبی مرتبط کرده اند.

برخی از مطالعات هیچگونه عوارض جانبی یا مزایای سلامتی از مصرف روغن نخل را پیدا نکرده اند.

ارجاع:
www.who.int
www.health.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید