سرخ کن هوا Moa Tikka Masala


مرغ تند تند بدون استخوان در مخلوط پنیر خامه ای و خامه گوجه فرنگی. موآ تیکا ماسالا در اصل یک غذای پنجابی است و بسیار شبیه به پسرعموی خود “پاتا موآ” یا “موآ موآ” است. همه آنها خلاقیت های سس گوجه فرنگی و خامه ای با تکه ای ادویه هستند که به دهان می خورد و شما را به غذا می برد. زمینه گرامری عجیب و غریب آن را با یک برنج باسماتی برنج بخورید یا آن را با مقداری سیر بپزید و خود به تنهایی به عنوان یک وعده غذایی واقعاً خوشمزه به تنهایی کار کنید.

Moa Tikka Masala یک غذای محبوب در خانه من است و این نسخه سرخ شده با زوم تلفن آورده شد. وقتی کووید اتفاق افتاد ، شوهرم به این بزرگنمایی روی آورد و مجبور شدم تماس ها و گروه های افراد را برای برقراری ارتباط با همه هماهنگ کند ، حدس می زنم! یکشنبه ما در کنار خانواده اش تمرین می کنیم و از آنجا که ساعت 12 بعد از ظهر است ، من اغلب در آشپزخانه برای تهیه ناهار تلاش می کنم تا دو پرنده را با یک سنگ بکشم. تلفن من جلوی اجاق گاز است ، بنابراین هنگام آشپزی تماس می گیرم. یکی از آن تماس ها برادرم بود. همسرش از من پرسید که چه چیزی می پزم و به من گفت قبل از مخلوط کردن مرغ با سس آن را سرخ کنم. در حال حاضر ، برادر شوهرم یک آشپز بسیار سنتی ، خلاق و عالی است که قلب و روح خود را در هر غذایی که درست می کند ، قرار می دهد ، چه برسد به لمس خود او. مطمئن نیستم که مهارت های خود را در کجا آموخته است ، اما بریانی او در سرتاسر چنای مشهور است و غذاهای دیگر او نیز آب نبات بسیار خوبی دارند. من از طرفداران بزرگ خلاقیت های او هستم ، بنابراین هر دستور یا توصیه ای که او انجام داد مرا به قلب آورد تا صحبت کنم و تصمیم گرفتم نسخه سرخ کردنی آن را امتحان کنم.

روی میز سبزیجات من بود ، بنابراین ادویه ای را روی مرغ انداختم و آن را به مدت 10 دقیقه در هوا سرخ کردم و سپس آن را در آب گرمی که هنگام سرخ کردن مرغ درست کرده بودم ، گذاشتم. حالا اگر یکی از آن بطری های سرخ کن هوایی Instant Pot Combos را داشته باشم که این روزها محبوب است ، برای او غذای کاملی بود. مرغ را غوطه ور کنید ، بیرون بیاورید ، هم بزنید و مرغ را داخل آن بگذارید و چند دقیقه بپزید. مناسب برای کتری! من آن دستگاه فانتزی را ندارم (سانتا راز را ببینید) ، بنابراین من با این روش آن را ساختم. من از پمپ سینه مرغ که به قطعات کوچک برش دادم استفاده کردم. برای یک بافت صاف ، من از خمیرم برای تمیز کردن پیاز ، رب گوجه فرنگی استفاده کردم. مهم است که یک خمیر یکدست داشته باشید تا سس خامه ای به دست آید و مخلوط مفید باشد. مرغ تمیز کمی سس آغشته و تند روی تختی از برنج باسماتی خوب تهیه می کند ، آرامش بخش ترین غذا و بهشت ​​مرغ تند است :)! طعم نسخه سرخ شده من بسیار بیشتر از نسخه معمولی بدون سرخ شده است ، بنابراین من به آن روش باز نمی گردم.

متوجه شدم که تقریباً در 7 ماه وبلاگ ننوشته ام (واقعاً؟) و احتمالاً طولانی ترین وقفه در زندگی وبلاگ نویسی من بود. خوشحالم که دوباره وبلاگ و وبلاگ آرام را می شکنم. از آشپزخانه من تا آشپزخانه من: مرغ سرخ شده جدید و بهبود یافته من تیکا ماسالا ، مطمئناً با یک ضربه تند بیشتر می خواهید!

Airfryer Moa Tikka Masala

 • 2
  پوند
  مرغ بزرگ یا ران مرغ بدون پوست
 • 2 -3
  آنیانی
  تاتینا
 • 3
  گوجه فرنگیها
  تاتینا
 • 1
  kulimi
  عصاره زنجبیل یا عصاره زنجبیل
 • 1
  kulimi
  سیر خرد شده یا سیر خرد شده
 • 2
  kulimi
  پاتا
 • 6-10
  برگ های کاری
 • 1 و 1/2
  قاشق چایخوری
  خاکستر
 • 1 و 1/2
  قاشق چایخوری
  پودر زیره سبز
 • 1 و 1/2
  قاشق چایخوری
  پودر کاری
 • 1 و 1/2
  قاشق چایخوری
  ماسالای نمکی
 • 1/2
  قاشق چایخوری
  پودر زردچوبه
 • 1
  فنجان
  خامه غلیظ
 • 1/2
  فنجان
  cilantro tataina
 • 1/2
  فنجان
  ریحان
 • 2
  قاشق چایخوری
  نمک
 • 1
  kulimi
  فلفل قرمز

 1. 1/2 قاشق چایخوری زیره ، 1/2 قاشق چایخوری پودر چیلی ، 1/2 قاشق غذاخوری کاری و 1/2 قاشق چایخوری نمک را مخلوط کرده و روی مرغ خام بمالید

 2. مرغ خام را با حرارت 360 درجه به مدت 10 دقیقه به مدت 10 دقیقه سرخ کنید و بعد از 5 دقیقه ورق بزنید

 3. کره را اضافه کنید ، پیاز خرد شده ، گوجه فرنگی ، شکر و خامه هویج را اضافه کنید و حدود 5 تا 7 دقیقه هم بزنید تا روغن روی آن ذوب شود.

 4. 1 قاشق غذاخوری فلفل قرمز ، 1 قاشق چایخوری زیره ، 1 قاشق غذاخوری پودر کاری ، 1/2 قاشق چایخوری زردچوبه ، پاپریکا را به مخلوط گوجه فرنگی پیاز اضافه کنید و 5 تا 7 دقیقه دیگر بپزید

 5. برای مخلوط پوره پیاز از مخلوط کن یا مخلوط کن استفاده کنید

 6. نمک ، مرغ را اضافه کرده و حدود 15-20 دقیقه با سرپوش بپزید تا مرغ پخته شود.

 7. مرغ پخته را روی حرارت زیاد قرار دهید و خامه ، گارم ماسالا ، گیاهان تازه را اضافه کنید و قبل از برداشتن از روی حرارت ، یک یا دو دقیقه بپزید.

در یک یادداشت شخصی احساس می کنم این روزها با رسانه های اجتماعی رابطه عاشقانه دارم. اجازه دهید سعی کنم توضیح دهم: من به وب سایت ها سر می زنم و دوست دارم ببینم و بشنوم که با دوستان ، خانواده ام چه می گذرد و روزها ، هفته ها ، حتی در این مدت ، از باد دور می شوم. هر چیزی ، چه برسد به ارسال چیزی. بنابراین اگر من یا خود قبلی خود را می شناسید ، می دانید که این برای من “غیرعادی” است و البته من خودم را نمی فهمم اما این طور است. برای همه دوستان و خانواده ام با من تماس گرفتیم تا ببینیم آیا خوب هستم وقتی از زمین خارج شدم ، ممنون! من واقعاً از نگرانی شما قدردانی می کنم و شما را دوست دارم. نگاه نکردن یا اتصال به SM به این دلیل نیست که عصبانی ، ناراحت یا آسیب دیده هستم. اینطور نیست که من آن همه احساس را احساس نکنم ؛ فکر می کنم در طول COVID-19 این احساسات برای بسیاری از مردم تشدید می شود. احساس خشم و درماندگی این ویروس هنوز زنده است و احساس اندوه و درد برای افرادی که عزیزان خود را مانند دوست دختر 16 ساله ام از دست داده اند سخت است. تلاش برای آشتی پس از فقدان والدین و پلیس در COVID-19. شاید دوستانی که به خاطر COVID-19 از دست دادم خیلی خوب فهمیده بودند که “زندگی” را مهمترین چیز نمی کنند و برای اطرافیانم نیستند. این سال پاداش برای من است. من تمام این لحظات گرانبها را با دخترانم دارم که اگر COVID-19 نبود ، آن را تجربه نمی کردم. ببینید ، بزرگترین من آخرین سال تحصیلی اوست و در کالج مشغول به کار بود و کوچکترینم در سال آخر دبیرستان ، فعالیتها را به پایان می رساند اما به جای خانه آنها و من سعی می کنم همه راضی باشم زمان رفتن با آنها این که آیا ما در حال تفریح ​​با هم ، پختن غذاهای آشپزخانه ، چت کردن یا فقط بودن در اطراف آنها بودیم ، لحظه ای که من دریافت کردم یک پاداش بزرگ و غیر منتظره بود. اگر در سنین نوجوانی و بیست سالگی دخترانی دارید که در آستانه ورود به زندگی خود هستند ، شما را نسترهای خالی کنید که می دانند زمان اضافی چقدر اهمیت دارد. بنابراین فکر می کنم تمرکزم را تغییر داده ام و گذراندن وقت اضافی با دخترانم و شوهرم (حتی اگر سر یکدیگر را بمالیم) مرا خراب کرده است. بسیار خوب ، من باید دست از کار بردارم ، اما بله ، چون من عاشق دوستان رسانه های اجتماعی هستم ، فکر می کنم مدتی در این بخش Love-Cool خواهم بود. قسمت سرد قسمت نادیده گرفته شده نیست. در صورت نیاز به قدم ، عشق از پشت وجود خواهد داشت. مطمئن نیستم که این امر دائمی چقدر طول خواهد کشید ، اما مانند یک سفر ، من در آن هستم ، بنابراین فرد بسیار قوی تری خواهم بود. بنابراین همه را ایمن نگه دارید ، خود را عاقل نگه دارید آنچه را که برای شما لازم است در این روزهای سخت روبرو شوید و بیشتر سپاسگزار باشید انجام دهید. جای تشکر فراوان دارد! ممنون که سر زدی! عشق و بغل کردن.

لطفا ما را دنبال کنید و لایک کنید:

0دیدگاهتان را بنویسید