علل و درمان بیماری دائمی مفصل (TMD) •


مفصل انسان یک چکش است که فک شما را به استخوان های سر شما متصل می کند. بریس به شما کمک می کند چانه خود را بالا و پایین و پهلو حرکت دهید. از طریق این حرکات ، بلندگوها ، گزش ها و جغجغه ها ، به این معنی است که اثربخشی حرکات مفصل فک بسیار مهم است. TMD نزدیک به 15 population از جمعیت بالغ ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد ، که نیاز مهمی به آموزش و درمان اولیه ایجاد می کند.

ممکن است شما یا فردی که می شناسید با اسپاسم فک و ماهیچه خود ، که به اختلال عملکرد گیجگاهی فکی (TMD یا TMJ) معروف است ، دچار مشکل شوید. این مقاله علل ، علائم و گزینه های درمانی این بیماری را شرح می دهد.

علل TMD

TMD به دلایل مختلفی از جمله آرتریت ، آرتریت یا آسیب به فک رخ می دهد. مطالعات نشان داده است که بیماران مبتلا به این مشکل اغلب دندان های خود را قروچه می کنند – گاهی اوقات بدون اینکه متوجه شوند. علاوه بر این ، آسیب به کلیه ها و بافت ماهیچه ای شما می تواند باعث TMD شود. در اینجا برخی از دلایل دیگر مشکل وجود دارد:

 • شرایط مشترک: بیماری هایی مانند آرتروز و آرتریت روماتوئید.
 • والدین دردناک: صدمات شدید به سر ، چانه یا گردن که باعث TMD شده است.
 • چالش ها و مسائل: منجر به تقویت ماهیچه ها و فک ها و دندان قروچه می شود.

علائم TMD

در اینجا برخی از علائم و نشانه های این بیماری آورده شده است:

 • فکها را قفل کرده یا به فضای باز وصل کنید یا وصل کنید
 • ملایم ، گردن ، شانه ها ، صورت و مفاصل هنگام جویدن
 • هنگام تلاش برای جویدن یا باز کردن دهان ، صداهایی را که توسط چانه ایجاد می شود فشار دهید و کلیک کنید
 • دندان ها ، مانند دندان های پایین و بالا با هم قرار نمی گیرند
 • صورت متورم
 • دندان درد ، سردرد ، گردن درد و گوش درد
 • سرگیجه و مشکلات شنوایی و زنگ زدن در گوش
 • درد بالای شانه

شناسایی TMD

دندانپزشک شما ممکن است شما را برای علائم درد به متخصص دهان و صورت ارجاع دهد و یک برنامه درمانی ایجاد کند.

هنگامی که دهان خود را باز و بسته می کنید و درباره سلامتی موعظه خود س askال می کنید ، وضعیت حرکات شما را مشاهده می کنند و همچنین یک معاینه فیزیکی نیز انجام می دهند.

این آزمایش ممکن است شامل بررسی سر ، گردن و چانه برای تعیین محل درد باشد. سپس مفاصل فک را از نظر حساسیت یا درد بررسی کنید و به این نکته توجه کنید که آیا هنگام حرکت چانه یا چانه در حال تکان خوردن است یا خیر.

دندانپزشک یا دندانپزشک شما همچنین بررسی می کند که آیا هنگام گاز گرفتن دندان ها متحد هستند یا خیر.

به احتمال زیاد آنها اشعه ایکس یا آزمایش های دیگری را برای بررسی مفاصل بدن و دندان ها برای عملکرد مناسب انجام می دهند.

تصویربرداری MRI (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی) یا توموگرافی کامپیوتری یا سی تی اسکن. به این ترتیب ، آنها می توانند به دیسک TMJ نگاه کنند تا مطمئن شوند که در موقعیت صحیح قرار دارد و چگونه کار می کند. این اطلاعات به شما کمک می کند تعیین کنید که آیا از TMD رنج می برید یا خیر.

درمان خانگی TMD

دندانپزشک یا دندانپزشک شما به شما می گوید که می توانید این درمان ها را به تنهایی انجام دهید و علائم TMD را به سرعت برطرف کنید. برخی از این روش های درمانی به عنوان ترکیبی از بیش از یک روش عمل می کنند. نی او درمان TMJ گزینه های مراقبت از خانه

1. از شیر سرد یا بسته های سرد استفاده کنید

حدود 10 دقیقه یک کیسه یخ سرد روی معبد خود بمالید و طبق توصیه پزشک یا دندانپزشک چانه را تمرین کنید. پس از آن ، یک پارچه گرم را در طرف آسیب دیده برای چند دقیقه نگه دارید و این روال را چندین بار در روز تکرار کنید.

2. طب خارجی

می توانید از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده کنید. بهترین نمونه های آنها ایبوپروفن و ناپروکسن است که درد عضلات را تسکین داده و تورم را کاهش می دهد. بسته به شدت وضعیت شما ، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما موارد جدی مانند مسکن های مخدر یا شل کننده های عضلانی را تجویز می کند.

3. درمان اصلاحی

چنین درمان هایی شامل استفاده از تاج ، پل ، بریج یا جایگزینی دندان های از دست رفته است. این درمان ها به تعادل فک شما کمک می کند و فک را متعادل و متعادل نگه می دارد.

4. غذاهای تازه را در بشقاب های کوچک بخورید

غذاهای ضعیف هنگامی که آنها را به قطعات کوچک برش می دهید ، فشارهای غیر ضروری را از بین می برند. غذاهایی مانند پوره سیب زمینی ، پنیر ، ماهی ، میوه ها و سبزیجات ، تخم مرغ میوه ای و لوبیا انتخاب های خوبی هستند.

5. کاهش حرکت جدی فک

کمی تقسیم کرده و تا کنید. فریاد نزنید ، آواز نخوانید یا فک را مجبور نکنید که کاملاً باز شود.

6. شرایط خوب را تمرین کنید

از رفتارهای ایستادن منفی مانند حمایت از دست روی چانه یا نگه داشتن گوشی بین شانه و گوش خودداری کنید. در عوض ، ایده آل را برای کاهش درد و سفتی گردن امتحان کنید.

7. دندان های خود را پاک کنید

دندان های خود را روی هم نگه ندارید. در عوض ، آنها را کنار بگذارید تا وزن چانه شما کاهش یابد و زبان خود را بین آنها نگه دارید تا هر گونه گره زدن را کنترل کنید.

8. استراحت کنید

نکته مهم این است که شما تکنیک های مهار را برای درمان فک یاد بگیرید. متخصص درد دهان و صورت شما ممکن است ورزش درمانی یا ماساژ را توصیه کند. سعی کنید از روش های بیوفیدبک یا کاهش استرس استفاده کنید.

9. درمان و دارو

داروها ممکن است بخشی از درمان TMD باشند. در موارد شدید ، پزشک ضد افسردگی شما می تواند نسخه صحیح و داروهای بدون نسخه را در صورت نیاز تجویز کند.

اگر به شل کننده های عضلانی یا داروهای ضد استرس نیاز دارید ، استفاده از آنها باید توسط دندانپزشک یا کلینیک درد شما به دقت کنترل شود.

10. با نگهبانان شب مرعوب کنید

آتل ها و محافظ های شبانه ، دهان مخصوص طراحی دهان هستند تا اثرات مسواک زدن را تنظیم کنند تا از دندان های شما در موقعیت مناسب هنگام گاز گرفتن اطمینان حاصل شود.

ممکن است فقط به یک چیز نیاز داشته باشید. از متخصص درد دهان و صورت خود بپرسید که به کدام مورد نیاز دارید.

اطلاعات اضافی درمان TMD

اگر همه روشهای درمانی بالا جواب نداد ، دندانپزشک شما ممکن است یکی از موارد زیر را توصیه کند.

 • تحریک عصب زیر پوستی (TENS): این روش در تسکین درد مثر است.
 • سونوگرافی: به تسکین درد کمک می کند.
 • روش واکسیناسیون: باعث تسکین گرفتگی عضلات می شود.
 • رادیوتراپی: مفصل را تحریک می کند و جریان خون را افزایش می دهد و باعث تسکین درد می شود.
 • پرتودرمانی با دوز کم: درد و تورم را کاهش می دهد تا به حرکت گردن شما کمک کند.

جراحی برای TMD

جراحی گزینه مورد حمله قرار می گیرد و اگر همه روش های دیگر شکست خورده اند ، باید مورد استفاده قرار گیرد. در اینجا ، پزشکان دو گزینه دارند:

دلایلی برای فکر کردن؛ مقدار کمی عمل توسط پزشک در زیر تصفیه خانه محلی انجام می شود. در صورت قفل شدن ناگهانی فک پزشک یا دندانپزشک توصیه می کند.

دارو تحت بیهوشی عمومی ساخته می شود و شامل استفاده از یک برش کوچک است و پیچیده نیست و زمان بهبودی کوتاه است.

جراحی مفصل مدت زمان زیادی طول می کشد تا بهبود یابد و به نظر می رسد آثار خود را به جای می گذارد. با این حال ، اگر ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما لازم می داند ، آن را توصیه می کند.

این یک تقویت کننده چشم انداز است

عفونت TMD به ندرت تهدید کننده زندگی است اما می تواند بر کیفیت زندگی شما تأثیر بگذارد. دریافت کمک فوری پزشکی یک گام بسیار مهم است.

خدمه HealthStatus

HealthStatus با نویسندگان سازمان ها همکاری می کند تا ایده ها ، محصولات و اطلاعات جدید سلامتی را با خوانندگان ما به اشتراک بگذارد.

پست های جدید از HealthStatus Crew (همه را ببین)

دیدگاهتان را بنویسید