نکاتی برای موفقیت در هنگام ناهار در دبستان ، شهر خالص


اینجاست – بچه شما دیگر بچه نیست و برای اولین روز پیش دبستانی آماده است! در اینجا چند مرحله برای شما به عنوان والدین و فرزند خردسال شما آورده شده است. و اگر احساسات متفاوتی دارید ، بسیار رایج است!

عکس از مزرعه Hillshire در Unsplash گرفته شده است

از یک مادر به مادر دیگر ، می توانم بگویم که برای شروع سه سالگی پیش دبستانی در پاییز امسال هیجان زده هستم اما نگران هستم. من عاشق تعامل او با بچه های هم سن و سال او ، یادگیری و بازی هستم ، اما دوست دارم ببینم چگونه رفتار می کند و همچنین با ناهار در جایی غیر از خانه سازگار است.

این که آیا پسر یا دخترتان به صورت نیمه وقت یا تمام وقت به پیش دبستانی می رود ، به احتمال زیاد ناهار یا زمان میان وعده کمتر خواهد بود.

در اینجا چند روش برای کمک به شما و فرزندتان برای داشتن یک بعدازظهر خوب در دوران پیش دبستانی آورده شده است. همچنین چند ایده برای استفاده از میان وعده های سالم در بعدازظهر به شما می دهد تا بتوانید انرژی لازم برای زنده ماندن خوب در پیش دبستانی را در فرزند خود تقویت کنید.

عکس های گرفته شده توسط کاترینا هولمز مای پیکسل ها

آماده باش

برنامه ریزی از قبل و آماده سازی هیچ اشکالی ندارد! در واقع ، آمادگی می تواند در زمان و استرس غیر ضروری شما در آینده صرفه جویی کند. آماده شدن برای ناهار برای زمانی که فرزند شما وارد مدرسه می شود ممکن است شامل یافتن یک جعبه ناهار باشد که او دوست دارد ، یک روز قبل (یا روزهای قبل) به فروشگاه و غذاهای شب اول را آماده کنید تا صبح هموارتر شود. به هر شکلی که باشید ، آمادگی می تواند زندگی را آسان تر کند. علاوه بر این ، اجازه دادن به او برای انتخاب آنچه در جعبه ناهار خود در فروشگاه یا خانه قرار دارد ، می تواند به او کمک کند تا با این روند درگیر شود. و وقتی فردا جعبه ناهار خود را باز می کند ، می بیند چه چیزی را انتخاب کرده است!

غذاهایی را که او می خورد انتخاب کنید

اگر این اولین باری است که فرزند شما از خانه یا با خانواده غذا می خورد ، می خواهد غذاهای معمولی را در جعبه ناهار خود ببیند. کودک شما مشغول یادگیری و بازی در پیش دبستانی است و وقتی زمان ناهار فرا می رسد گرسنه می شود. شاید بهتر باشد یک یا دو غذای مورد علاقه خود را داخل آن قرار دهید تا از خوردن آنها مطمئن شوید. با این حال ، خود را از کمک به او در امتحان چیزهای جدید دلسرد نکنید. ممکن است شگفت زده شوید زیرا در حالی که او در پیش دبستانی ماجراجو است ، ممکن است در انتخاب غذای جدید نیز ماجراجو باشد!

سعی کنید قسمت های زیادی از غذا را در آن بگنجانید

میوه ها ، سبزیجات ، غلات کامل ، پروتئین و شیر باید هنگام تهیه ناهار کودک مورد توجه قرار گیرند. این می تواند یک چالش باشد – من درک می کنم! مهمترین چیز در اینجا این است که شما تمام تلاش خود را برای تأمین نیازهای فرزند خود انجام دهید. اگر ما (والدین) به آنها فرصتی بدهیم ، فرزندان ما در معرض دید قرار می گیرند و فرصت تغذیه سالم را خواهند داشت. غذاهای انگشتی می تواند یک گزینه خوب و آسان برای کودک شما باشد تا به تنهایی بخورد ، زیرا او مستقل تر مطالعه می کند:

  • سیب های برش خورده ، موز ، توت فرنگی ، زغال اخته و پرتقال خرد شده بودند
  • نان ، ماکارونی و کوکی ها
  • ماست یونانی Lugani ، کنار هم ، ma کنار هم
  • ادامام ، هویج خرد شده یا پخته ، نخود سبز ، نخود فرنگی و سیب زمینی
  • تکه های خرد شده ، تخم مرغ سرخ شده ، برش های پای بوقلمون
عکس توسط MD Duran در Unsplash

خلاق باشید و لذت ببرید

نشان دادن شایستگی هنگام تهیه ناهار فرزند شما می تواند برای هر یک از ما متفاوت به نظر برسد. زیبایی فقط ایجاد است ، نه “یک کفش مناسب همه”. به عنوان مثال ، اگر فرزند شما ستاره دریایی را دوست دارد ، می توانید از یک کلوچه برش ستاره ای استفاده کنید تا کره بادام زمینی و کیک ساندویچی او را به شکل ستاره برش دهید. یا می توانید از مواد خوشمزه و منحصر به فرد برای لذت بخشیدن به غذا استفاده کنید. هنگام تلاش برای معرفی انتخاب های سالم برای خوردن کودک ، داشتن مهارت و تفکر خارج از چارچوب نیز نقش آفرینی می کند.

پسرم دوست دارد چیزها را در چیزهای دیگر فرو کند. به این معنی که اگر نوعی فعالیت ارتباطی در زمان غذا وجود داشته باشد ، همه چیز را بسیار سرگرم کننده تر می کند. نمونه هایی از این قبیل عبارتند از:

  • سیب های آغشته به کره بادام زمینی
  • هویج را با گوشت گاو یا حمص بپاشید
  • ناگت مرغ (غلات کامل / گوشت سفید) آغشته به سس گوجه فرنگی

از جعبه ناهار غذا بخورید

بچه ها می خواهند بدانند چه انتظاری دارند و از روال عادی سود می برند. به نظر می رسد وادار کردن آنها به غذا خوردن از جعبه ناهار در خانه ایده ای احمقانه به نظر برسد ، اما زمان ناهار می تواند به آنها کمک کند تا در محیطی جدید به راحتی حرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید