پس از شکایت دانشجویان از سیاهی در فیلم اتللو در سال 1965 ، استاد دانشگاه میشیگان دیگر در بخش ساختمان درس نمی خواند


لیست تعریف پروفسور برایت شنگ ، که موسیقی و بینش بیشتری ارائه می دهد ، کار کوچکی نیست. با وجود پیانو خانواده از خانه اش گرفته می شود در دوران انقلاب فرهنگی مائو تسه تونگ در کودکی ، شنگ با افزایش سن توانست استعدادها و علاقه خود به موسیقی را پرورش دهد. به او جایزه الف طراحی مک آرتور در سال 2001 ، او دارای دو a فینال برای جایزه پولیتزر از سال 1995 ، او مهارتهای موسیقی خود را با مهارتهای تدریس خود به عنوان استاد آهنگسازی دانشگاه لئونارد برنشتاین در دانشگاه میشیگان ، دور از کشور خود شانگهای ، ترکیب کرده است.

اما در داستانی که به طور فزاینده ای محبوب شده است ، شنگ پس از هیاهوی دانشگاه ، تحصیلات خود را در زمینه آهنگسازی در مدرسه موسیقی ، تئاتر و رقص دانشگاه کنار گذاشت. گناه او؟ کلاس با نسخه 1965 از آثار ویلیام شکسپیر ارائه می شود اتللو بازیگر مشهور سر لورنس اولیویه در نقش اصلی.

همانطور که فکر کرده اید آیا چیزی می دانید اتللو، انتقاد از این فیلم از سوی اولیویه بود با استفاده از دکوراسیون پوست تیره برای نشان دادن اتللو ، رهبر مورها که فرمانده ارتش ونیز بود. با توجه به جدول زمانی وقایع منتشر شده توسط میشیگان ایا را شنگ یک روزنامه دانشجویی بود که فیلم را در 10 سپتامبر به کلاس خود نشان داد و بعداً با ارسال نامه ای به دانش آموزانش عذرخواهی کرد و گفت که بازیگران و صحنه های فیلم “مورد توجه قرار گرفته اند. نه به مردم و قدیمی ها”.

با این حال اینجا جنگل شکایت نیست. او می گوید یکی از دانش آموزان سال اول که روز دیگر در کلاس حضور داشت ، از دیلی شکایت کرد که هیچگونه هشدار یا زمینه ای به او و همسالانش (یعنی هشدارها) قبل از نمایش داده نشده است. ”

پروفسور ایوان چمبرز در ایمیل خود به دیلی می گوید: “برای نمایش فیلم در حال حاضر ، به ویژه بدون جمجمه بزرگ ، قصه گویی و توجه به نژادپرستی نژادپرستانه است ، حتی افکار استاد … ما ابتدا باید آن جامعه را بپذیریم.”

Bright Sheng در کنفرانس TEDx در دانشگاه میشیگان در سال 2014 اجرا می کند. (Flickr.com)

علیرغم عذرخواهی دانش آموزانش ، شنگ همچنان از جامعه Big Blue عصبانی بود. خطایی نوشت و ارسال کرد عذرخواهی رسمی به کل دفتر تصمیم او برای نمایش فیلم فکر می کند. او برخی از نمونه های کار را در زندگی شخصی و دنیای حرفه ای خود به اشتراک گذاشت که احساس می کرد در پیشگیری مشارکت نداشته است ، و همچنین بینش های دیگری که از آن بحران به او ارائه شده است.

به همین ترتیب در زمان این مشاجرات ، عذرخواهی و توضیح دادن خود کمکی نمی کند. در عوض ، در نامه ی سرگشاده به دانشکده موسیقی ، تئاتر و رقص دیوید گیر ، 33 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد ، و برخی از معلمان و کارکنان ، شنگ را به دلیل آنچه “عذرخواهی” نامیدند ، مورد انتقاد قرار دادند.

در این نامه آمده است: “پروفسور شنگ به این جلسات پاسخ داد و نامه” عذرخواهی “به دانشجویان دفتر نوشت که در آن مایل بود از طریق مراقبت از افراد BIPOC که در کار او به او کمک کرده یا با او دوست شده اند ، از خود مراقبت کند.” امضاها خواستار حذف آقای شنگ از سمت تدریس خود بودند.در این نامه همچنین شنگ متهم به ایجاد محیطی “منفی” برای دانش آموزان شد.

روز جمعه ، 1 اکتبر ، دین گیر گفت حذف شنگ “محیط یادگیری را بهبود می بخشد.” شنگ در ایمیل خود به روزنامه دیلی از حضور خود در فیلم ابراز تاسف کرد. او ادعا کرد که در حال بررسی نسخه 1965 است اتللو یعنی “برای نشان دادن نحوه عملکرد آهنگساز اپرا جوزپه وردی در نمایش نمایشنامه شکسپیر به عنوان اپرا.”

شنگ می نویسد: “من فکر می کردم (بیشتر) ، این درام از کیفیت موسیقی نوازندگان ناشی می شود.” بله ، زمان تغییر کرده است (sic) ، من در نمایش این فیلم اشتباه کردم. توجهی به من نکرد ، بسیار ناراحت شدم. ”

به گفته او ، استفاده اولیویر از موهای تیره برای برخی “حتی در آن زمان” بحث برانگیز بود Robby Soave در مجله Reason به عنوان مثال ، نیویورک تایمز دلیلی خواهد داشت و تصویر اولیویه از بازیگر برای مور در سال 1966 ، با اشاره به رنگ مشکی و مقایسه ظاهر او با “آخرین مرد در نمایش minstrel آمریکایی”.

برخی آن را متفاوت می بینند. فیلمساز مشهور نیویورکر ، پائولین کیل ، آن را در چهارچوب زمان (دوباره ، 1966 ، بین زمان مناسب مردم) قرار داد و مدعی شد که این وضعیت “فقط یک نمایش نبود ، بلکه فقط فقدان یک بازیگر بود ،” برای آنچه بازیگر سیاه پوست در حال حاضر انجام می دهد آیا تاریخ جهان جرات دارد آثار اولیویه را به ارمغان بیاورد؟ ویلسون از دانشگاه پردو 9 اقتباس متفاوت از فیلم را مطالعه کرد اتللو ia ia 2004 مقاله “مردم و اتللو برای فیلم”. ریتز-ویلسون معتقد است که نسخه 1965 با مطرح کردن موضوع پروفایل نژادی در خط مقدم بحث “انقلابی” بود.

مطالب زیادی در مورد مناسب یا مناسب بودن بکارگیری قوانین اخلاقی جامعه در مورد نیاکان آن نوشته شده است ، به ویژه در مجادله های سال های اخیر بر سر مجسمه های کنفدراسیون و دیگر آثار تاریخی ، یا نماد احترام به شخصیت های تاریخی ، برخی از اقدامات ، سخنرانی ها ، یا اعتقادات امروزه به طور گسترده ای توسط آمریکایی ها به دست آمده است. کمتر می توان گفت که همین وضعیت در مورد افراد دیگر فرهنگ ها نیز صدق می کند و بنابراین از آنچه در ایالات متحده 2021 انتظار می رود ، پیش زمینه معنوی ندارد. شنگ در این مورد صحبت می کند و در کتاب خود می نویسد عذرخواهی دفتر، “من به عنوان یک آمریکایی آسیایی ، در 40 سال گذشته در یک جامعه سفیدپوست زندگی می کردم ، از این برخوردار بودم. به دلیل فرهنگ رو به رشد من ، به آن توجه نکردم و به عنوان هدیه قبول نکردم.” این پروژه هنوز “

برای افراد آسان است که در موضوعاتی مانند ارائه شنگ در فیلم ، عذرخواهی وی ، یا حق استفاده از هنجارهای اجتماعی آمریکایی ، نظرات متفاوتی داشته باشند. به استثنای دانشگاههای دولتی ، استفاده از این نوع روشها از طریق تأییدیه رسمی یا مجازات توسط متمم اول ممنوع است.

معلمان ، مدیران و حتی دانش آموزان UM مراقب هستند که دفعه بعد تصمیم بگیرند که وقتی شخصی فلسفه مدرسه را لمس می کند چه کاری انجام دهد – و باید سریعتر عمل کند.

UM این را می فهمد ؛ مطابق با بالاتر از اد، سخنگوی UM گفت: “توجه به این نکته ضروری است که پروفسور برایت شنگ در پاییز امسال از تدریس در کلاس دانشگاه خود حذف نشد. تصمیم به ترک پروفسور شنگ از آن کلاس یک تصمیم بود.” این توسط وی ارسال شد و دین گیر. آنها با این رویکرد موافقت کردند و دین گیر دانش آموزان کلاس را مطلع کرد. ”

کسی که می داند چگونه می تواند روز به روز حرکت کند ، بخشیده شده است: به گفته Daily Dean Gier همچنین یک ایمیل در سراسر دفتر ارسال کرد: “اقدامات پروفسور شنگ با آنچه مدرسه اعتراض می کند مطابقت ندارد. نژادپرستی ، نابرابری ، عدالت و شامل می شود ، “و مشکل به وزارت دادگستری ، حقوق بشر و عنوان نهم گزارش شد.

در حالی که اگر قدرت اجباری برای اقدام وجود نداشت ، شنگ مطمئناً “پیش می رفت” ، مشخص نیست که آیا UM از نظر بلاغت بهتر است بدون آزادی آموزش تولید کند. جان جان استوارت میل ، متخصص آزادی می گوید ، درباره کشور خود انگلستان صحبت می کند.

[I]افکاری که مردم را سرگرم می کند و احساسات درونی که آنها دوست دارند ، برای کسانی که اعتقاداتی را که گفته می شود مهم هستند رد می کنند ، زیرا این کشور دیگر مستقل نیست. مدتهاست که جدی ترین جنایت علیه مجازاتهای جنایی تقویت انسجام اجتماعی است. شواهد بسیار قانع کننده و به ویژه قانع کننده این است که صنعت ایده هایی که تحت محدودیت اجتماعی قرار گرفته اند کمتر از انگلستان یا سایر کشورها ، وضعیت کسانی را که ممکن است مشمول مجازات کیفری شوند ، کمتر دارد. برای همه به جز کسانی که تمایل دارند خود را تسلیم حسن نیت دیگران کنند ، فکر این موضوع مانند قانون است. ممکن است مردم زندانی شوند و نتوانند نان خود را تهیه کنند.

اگر این برای شخصیت پروفسور شنگ کمی تعجب آور است ، به خاطر آن است. اگر در مرحله “مهمان نوازی روانی” نبود ، دانشگاه نمی توانست کار خود را انجام دهد. معلمان ، مدیران و حتی دانش آموزان UM مراقب هستند که دفعه بعد تصمیم بگیرند وقتی شخصی فلسفه مدرسه را لمس می کند چه کاری انجام دهد – و باید سریعتر عمل کند.

اگر پروفسور شنگ احساس راحتی می کند ، باید بداند که تنها نیست. برای حرکت کردن 400 استاد تحت تعقیب قرار گرفتند و 27 معلم او را گرفتند و اخراج کردند از سال 2015 ، توانایی FIRE برای کمک به اساتید افزایش یافته است. مال ما منوی هشدار حقوقی به منظور ارائه کمکهای اولیه برای داوطلب اعضای مدارس متوسطه و دانشگاهها طراحی شده است. شما می توانید در مورد FLDF و FIRE’s works برای حمایت از اساتید اطلاعات بیشتری کسب کنید thefire.orgبه


اگر در تحقیقات و مجازات گفتار خود مشکل دارید ، با صندوق اخطار قانونی تماس بگیرید: یک پرونده ارسال کنید یا با خط تلفن 24 ساعته 254-500-FLDF (3533) تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید