چه زمانی از تقویت کننده COVID خود استفاده کنید


پس از یک جلسه طولانی و دشوار امروز ، کمیته FDA به اتفاق آژانس به آژانس توصیه کرد که تزریق سوم داروی Pfizer COVID-19 برای آمریکاییهای بالای 65 سال مجاز باشد. در غیر این صورت سطح COVID در خطر است. رأی گیری پس از رأی مخالف اولین س forال برای بررسی آن انجام شد: اجازه دادن به داروهای محرک برای همه افراد بالای 16 سال. اگر FDA از توصیه کمیته پیروی کند (همانطور که انتظار می رفت) ، کمیته CDC به اصلاح این دستورالعمل ها در هفته آینده کمک می کند و محل گروه ها را مشخص می کند. واجد شرایط به عنوان “ریسک بالا” شناخته می شود.

حتی در حالی که منتظر نتایج نهایی هستیم ، به نظر می رسد موج گرمای ملی عفونت های COVID در حال از بین رفتن است. مسائل و بیمارستان ها کمی نزولی شده است. اکنون ما در مورد این موضوع واضح تر هستیم پلی اتیلن (ما لیا) آمریکایی ها به تشویق نیاز دارند – و از آنجا که بسیاری از مردم شروع به تشویق می کنند ، آنها شایسته آن هستند – سوالات زیادی پیش می آید. چه زمانی، درست است ، آیا این افراد باید آن واکسن ها را دریافت کنند؟ آیا بهتر است در اسرع وقت از داروهای اضافی استفاده کنید یا مردم باید منتظر بمانند تا قیمت COVID دوباره شروع به افزایش کند؟

در اینجا یک ایده آسان برای شروع وجود دارد: اگر برای دفاع سوم واجد شرایط هستید ، پس زود شروع کنید. CDC توصیه می کند حداقل 28 روز پس از تزریق mRNA دوم یا اولین ضربه جانسون و جانسون منتظر بمانید ، اما برخی از کارشناسان به من گفته اند که بهترین پنجره پنج ماه بعد است. در بسیاری از افراد دارای نقص ایمنی ، اولین یا دو واکسن ممکن است واکنش کافی در بدن ایجاد نکرده باشد تا محافظت دائمی ایجاد کند. برای آنها ، تزریق تقویت کننده به معنای پر کردن شکاف سپر شما در برابر ویروس نیست. این بدان معناست که ابتدا آن سپر را بسازید.

مواد لازم برای افراد واکسینه و اقدامات پیشگیرانه سالم تر است. آنها سلولهای B و T را با برچسب تازه تمیز می کنند ، که منتظر تولید باکتری و حمله به ویروس کرونا هستند. علی البدی ، واکسیناسیون در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس ، به من گفت که هرچه این سلول ها در بدن بالغ شوند ، آمادگی بیشتری برای مقاومت در برابر حمله دارند. وی گفت ، بلافاصله تزریق مجدد واکسن می تواند منجر به “راه اندازی مجدد چیزی شود که قبلاً کار کرده است”. البدی توصیه کرد هرگونه تزریق را به شش ماه از شروع کلاس واکسیناسیون خود موکول کنید. بیش از هشت ماه طول می کشد ؛ تا سال خوب است

در همان زمان ، شلیک اندازه گیری سطح مواد مخدر در خون را بیش از هر زمان دریافت می کند. مزایای مفید این مسابقه برای افرادی که کاملاً واکسینه شده اند هنوز نامشخص است ، اگرچه برخی گزارش های اولیه نشان می دهد که فعالیت بدنی می تواند شانس بیماری شما را کاهش دهد یا این موضوع را گسترش دهد.

سطح پروتئین افراد در طی چند هفته پس از دریافت واکسن COVID افزایش می یابد. در حالی که این امر در مورد محرک ها صادق است ، ممکن است وسوسه شوید دفعه بعد واکسن خود را به مدت سه هفته قبل از اینکه بخواهید تحت محافظت قرار بگیرید ، وسوسه کنید. شاید این ویروس در دسامبر گذشته به استان شما برخورد کرده باشد ، و می ترسید امسال نیز به همین شکل باشد – بنابراین تصمیم گرفته اید که کمپین خود را در روز جانبازان انجام دهید. شاید می خواهید مطمئن شوید که در روز شکرگزاری با عمو دیو درگیر نشوید – بنابراین برای هالووین وقت گذاشتید.

مشکل این است که “چند هفته” فقط یک میانگین است. Müge Çevik ، متخصص ویروس شناسی در دانشگاه سن پترزبورگ. اندروز ، به من گفت که افراد مختلف در میوه های مختلف وحشی سم ایجاد می کنند. به طور کلی ، سیستم های ایمنی سالم و سالم به سرعت کار می کنند و می توانند در حدود هفت روز به نقطه اوج بدن خود برسند. افراد مسن یا کسانی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند می توانند هفته ها مرخصی بگیرند. از آنجا که ما نمی دانیم چه مدت باقی مانده باقی مانده است ، این تفاوتها ممکن است قابل توجه باشد.

علاوه بر این ، برآورد زمانی که شما در موقعیتی با ریسک بالا قرار دارید ، مستلزم بررسی زمان رسیدن جامعه به بالاترین نقطه است ، که تقریباً غیرممکن است. این را می توان با دقت کامل انجام داد. ساسکیا پوپسکو ، استاد بیماری های عفونی در دانشگاه جورج میسون ، به من گفت: “به نظر می رسد که ما شاهد موج دیگری خواهیم بود” ، اما اعلام هفته ویژه یا ماه زمانی که مسائل در مکانی مشخص تجمع می یابد. غیر ممکن به Saidevik گفت. “حتی در حال حاضر جهش های زمستانی یک شرط مطمئن نیستند:” در حال حاضر ، ما هنوز الگوی فصلی ثابتی نداریم “، زیرا همه امواج ما با رفتارهایی مانند ماسک زدن و فاصله گذاری ایجاد شده است.) با توجه به این که افزایش آزمایشات در خانه و فروپاشی محل های آزمایش می تواند مشاهده علائم کوچک را به سمت بالا تا زمانی که سیل به ما نرسد دشوار کند.

با این حال ، احتمال وقوع سیل در زمستان حداقل برای کمی ارزش انتظار را دارد. وورویک نگران است که اگر تعداد زیادی از مردم برای دریافت مکمل های خود عجله کنند ، مواد شیمیایی آنها در مواقعی که بیشترین نیاز را دارند از بین می روند و سیل زمستانی می تواند پیشرفت میکروب ها را بیشتر کند. چویک به والدین خود ، که وی آنها را “در بیمارستان های مناطق ضعیف” توصیف می کرد ، توصیه کرد که در اواخر سپتامبر یا اکتبر تقویت کننده خود را دریافت کنند. جوانان دارای سیستم ایمنی می توانند در نوامبر یا اوایل دسامبر منتظر بمانند. (این توصیه با سادگی همراه است: اگر شما مثلاً پرستار بخش COVID در منطقه ای هستید که بحران وجود دارد ، انجام یک فعالیت بدنی در حال حاضر ممکن است یک اقدام احتیاطی باشد.)

در نهایت ، قدرت واکسن در منطقه شما ممکن است مهمتر از جزئیات برنامه واکسن شما باشد. دیوید داودی ، اپیدمیولوژیست در دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ ، ترجیح می دهد شاهد حضور فعالانی باشد که اطلاعات غیرقانونی و دانش خود را در جوامعی که نشانه های شروع ناگهانی خود را نشان می دهند ، توزیع می کنند. در حالی که همه منتظر هستند ، واکسیناسیون می تواند روشهای خود را برای محافظت بیشتر در برابر دلتا به روز کند و موارد آزمایشی را تنظیم کند که اطلاعات بیشتری را در مورد عملکرد دوزها و تمرینات اولیه آنها جمع آوری کند.

در هر مورد ، داودی به من گفت ، احتمالاً آسیب کمی در افراد واجد شرایط وجود دارد که در حال حاضر شلیک سوم را انجام دهند. اما واکسیناسیون ها ممکن است در چند ماه یک تزریق جدید داشته باشند ، در مورد تفاوت ها برنامه ریزی کنند یا یک گزینه داخل بینی که می تواند به سرعت از بیماری جلوگیری کند. هنگامی که دولت وعده داد ده ها میلیون نفر باید از یک تقویت کننده استفاده کنند ، متقاعد کردن آنها برای انجام مجدد این کار در چند ماه آینده ، زمانی که گزینه بهتری در دسترس است ، ممکن است دشوار باشد. و کسانی که در حال حاضر تصمیم به تقویت خود می گیرند ، ممکن است متوجه شوند که در مورد انتخاب عالی ، واجد شرایط شلیک چهارم نیستند. ممکن است شرایط آب و هوا در حال حاضر نگران کننده به نظر برسد ، اما این بیماری بارها و بارها ثابت کرده است که احتمال بدتر شدن اوضاع وجود دارد. “من فکر می کنم مهم این است که فقط نگوییم ، آیا باید انگیزه داشته باشم یا نه؟“داودی گفت:” بله ، آیا می خواهم اکنون چلپ چلوپ کنم یا فضا را برای بعد ذخیره کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید