9 فایده ویتامین D که باید در مورد آنها بدانید • Wellness CaptainE MC
2 سپتامبر 2021

فواید ویتامین D

عکس گرفته شده توسط FotoHelin از Shutterstock

آیا تا به حال در مورد فواید این ویتامین فکر کرده اید؟ ویتامین D ، که به عنوان “ویتامین آفتاب” نیز شناخته می شود ، به دلیل توانایی جذب آن در بدن توسط نور خورشید ، برای بدن انسان ضروری است. به گفته دفتر تغذیه تکمیلی موسسه ملی سلامت ، هدف اصلی آن افزایش جذب کلسیم است ، که این امر برای رشد استخوان و بازسازی استخوان (هنگام تشکیل مغز استخوان) ضروری است.

با داشتن همه این موارد ، کمبود ویتامین D را می توان از استخوان های نازک ، چین خورده یا خراب استفاده کرد. اما مزایای دیگری نیز وجود دارد که می توانیم از این ویتامین استفاده کنیم ، که از مزایای آن برای سلامت جسمی و روانی ناشی می شود. اگر اطلاعات زیادی در مورد آنها ندارید ، 9 مزایای ویتامین D که باید در مورد آنها بدانید.

فواید ویتامین D:

  • استخوان های شما را تقویت می کند – ویتامین D جذب کلسیم را در معده شما افزایش می دهد ، که به معدنی شدن طبیعی استخوان ها کمک می کند.
  • اما ماهیچه های شما نیز همینطور – کمبود ویتامین D در بدن می تواند خطر ابتلا به ضعف عضلانی را افزایش دهد.
  • ویتامین D به جلوگیری و جلوگیری از التهاب کمک می کند – همانطور که دکتر نصرالله اشاره می کند ، ویتامین D برای تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری است. همانطور که او توضیح می دهد ، سیستم ایمنی را می توان با مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی پشتیبانی کرد.
  • ویتامین D می تواند سلامتی را تقویت کند – قبلاً اشاره کردیم که ویتامین D استخوان های شما را تقویت می کند ، به طور طبیعی ، سلامت دهان و دندان را نیز تقویت می کند. پوسیدگی دندان و بیماری های لثه را کاهش می دهد ، زیرا به عنوان یک عامل ضد التهابی عمل می کند ، اما تولید پپتیدهای جذب کننده میکروب را نیز تحریک می کند.
  • این می تواند از دیابت نوع 1 و 2 جلوگیری کند – مکمل کلسیم و ویتامین D در ترکیب (ثابت کنید که باید مقدار مناسب را مصرف کنید) تأثیر مثبتی در کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 دارد.
  • ویتامین D برای درمان فشار خون بالا مفید است – بررسی سال 2019 منتشر شده در مجله “Protein Now & Peptide Science” توضیح می دهد که چگونه ویتامین D می تواند نقش مهمی در درمان فشار خون بالا داشته باشد ، یکی از شاخص ها. بروز بالای بیماری های قلبی.
  • ویتامین D می تواند به کاهش وزن کمک کند – همانطور که دکتر بوید اشاره می کند ، وزن یکی از تأثیرات کم ویتامین D است و این بدان معناست که ویتامین D به کاهش وزن کمک می کند.
  • این می تواند به جنگ غم کمک کند – یک مقاله مروری در سال 2017 در مجله “Neuropsychology” وجود دارد که ارتباط مستقیم کمبود ویتامین D را با افسردگی و اضطراب توصیف می کند.
  • این می تواند خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش دهد – همچنین مطالعات مختلفی در مورد چگونگی خاصیت ضد سرطانی داروی D وجود دارد.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید ، ما همچنین به شما توصیه می کنیم: مصرف ویتامین DE شش برش علائم سرگیجه ، مطالعات بالینیدیدگاهتان را بنویسید